Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Trzęsie w samochodzie jak w traktorze


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 05 lutego 2009 - 12:17

kiedys z sekunde na sekunde przy gaszeniu auta zauwazylem ze "zatzresło" samochodem.z czasem było coraz gozrej.wkoncu w warsztacie zmienili mi jedna poduszke pod silnikiem(druga jeszcze dawala rade) i bylo wszytko w porządeczku przez jakies 10 km. pozniej znowu szczegolnie przy gaszeniu i zapalaniu i na wolnych obrotach na biegu i na luzie samochodem trzeslo. czulo sie wibracje w kabinie.wiec zmienilismy juz samodzielnie druga poduszke i było 3 razy gorzej niz jak jezdzilem na jednej zuzytej jednej dobrej.co ja mam zrobic?! poduszki pod skrzynia sa ok.podobno jest do wymiany jeden z amortyzatorów silnika ale mysle ze to nie w tym problem.błagam o pomoc.jezdze mercedesem a sie czuje jak bym jechał traktorem.az wstyd i zero komforu jazdy.



#2 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 lutego 2009 - 14:17

neonlight napisał:

wstyd i zero komforu jazdy
Trochę wstyd, że nie umiesz poprawnie pisać :-P

neonlight napisał:

wiec zmienilismy juz samodzielnie druga poduszke.i było 3 razy gorzej niz jak jezdzilem na jednej zuzytej jednej dobrej
Za mocno dokręcona/e poduszka/i, źle dobrane lub za słabej jakości poduszki. Jakiej firmy kupowałeś sprzęt?

#3 Offline   romek


  • Postów: 539
  • Na forum od: 31 sie 2007
  • Miejscowość: Tychy
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W210

Napisano 05 lutego 2009 - 19:07

Za mocno skręcone poduszki

#4 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 10 lutego 2009 - 16:44

no poduszki sa roznych firm i roznia sie nawet troche wygladem.na pewno za mocno skrecone poduszki?wiec co ?poluzowac?ale jak to przecież jak nie bedą dobrze dokręcone to pod wplywem wibracji z czasem sie calkiem zluzuja.moja glowa tego pojac nie moze.prosze o wytlumaczenie:)ps a co do błedów a co to jest forum jezykowe czy samochodowe?pozdrawiam

#5 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 10 lutego 2009 - 18:34

kolego.ze tak to nazwę delikatnie.**********!!!!!!!.poduszki mam pod swój silnik do swojego samochodu . prawdą jest że różnych firm.prawdą jest że nie potrafię dobrze zmienić poduszek pod silnikiem.prawdą jest ze jestem świeżak a prawo jazdy mam od 2 lat.ale nie sugeruj że jestem głupi itp!! traktorem jeździłem i to nie mało .****!! "w czasie pracy silnika nic nie trzęsie...." jak by nie trzęsło to by nie było tematu !

#6 Offline   romek


  • Postów: 539
  • Na forum od: 31 sie 2007
  • Miejscowość: Tychy
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W210

Napisano 10 lutego 2009 - 19:08

neonlight napisał:

no poduszki sa roznych firm i roznia sie nawet troche wygladem.
W mercedesie jest tak że do konkretnego motoru są dedykowane odpowiednio skonstruowane poduszki. Poduszki wymienia się parami.
Nowe poduszki po założeniu mają być dokręcone momentem 70 Nm, nie mniej i tym bardziej nie więcej.
Jak znam życie

neonlight napisał:

ale jak to przecież jak nie bedą dobrze dokręcone to pod wplywem wibracji z czasem sie calkiem zluzuja
to z obawy by ci silnik nie wypadł przywaliłeś śruby z maksymalną siłą.

neonlight napisał:

poduszki pod skrzynia sa ok.
A ja myślę, że ze starości poduszka siadła i skrzynia przy gaszeniu wali o podporę :mrgreen:

neonlight napisał:

podobno jest do wymiany jeden z amortyzatorów silnika
A tego to nie rozumię :ok:

W związku z tym, że jesteś młody stażem w eksploatacji :ok: i nowy na forum to nie wypada się obrażać i pyskować dziadkom :ok:

#7 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 10 lutego 2009 - 20:50

a no nie nalezy pyskowac dziadkom, ale wiesz no trudno sie nie zdenerwowac jak mi ktos mowi, ze wcale u mnie nie trzęsie, ze załozyłem poduszki od innych samochodów i ze nie jechałem traktorem np. co do amortyzatoru silnika. Bylem kiedys u mechanika, powiedzial ze na pewno jest do wymiany amortyzator. On jest na "czele" silnika (nie wiem jak inaczej okreslic jego położenie) ma z jakies 20cm długości.

Nie wiem jak moge bardziej Ci przybliżyc o co mi chodzi. Mowisz, ze do 70Nm. Kumpel ma taki klucz wiec sprobuje. A jak nie pomoze to bede pisał. Co do poduszek. Obydwie sa dedykowane do 190 2.0D (moj samochod...:mrgreen: ), ale nie zmienialem 2 na raz bo mechanik powiedzał, ze jak sie okaze ze i druga bedzie do wymiany to dopiero wtedy.

#8 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 lutego 2009 - 20:56

Cytat

a no nie nalezy pyskowac dziadkom.ale wiesz no trudno sie nie zdenerwowac jak mi ktos mowi ze wcale u mnie nie trzęsie
A kto Ci tak powiedział? :mrgreen: .Bo ja przeczytałem ,że chodzi o to ,że nie trzęsie w traktorze podczas jazdy, a dokładniej ,że silnik nikogo wibracjami nie wyrzuci z siodełka czy co tam traktory mają(pewnie fani MB wkładają fotele od....MB :mrgreen:).Zacznij od....początku czyli odkręć poduszki i dokręć z właściwym momentem.Czy pożyczysz klucz dynamometryczny ,czy mechanik Cię za to skasuje wsio ryba dla poduszek ;-) .Odhaczasz ten punkt jako zaliczony i szukasz dalej jeżeli nic się nie zmieni.

#9 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 10 lutego 2009 - 20:59

no.można normalnie porozmawiac ? można.dziękuje ślicznie pozdrawiam:) :grin:ps jak bym nie pzreczytal zanim zmieniłes posta to pomyslał bym ze myslałbym ze bym pomyslał hehe.tez ześ zakrecil z tym traktorem.pozdro:)

#10 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2009 - 21:01

neonlight napisał:

bylem kiedys u mechanika, powiedzial ze na pewno jest do wymiany amortyzator. on jest na "czele" silnika
:shock:
Proponuje na początek zmienić mechanika. Ten amortyzator o którym mówisz nic nie ma do telepania motoru. To napinacz paska wieloklinowego.
Poduszki wymieniamy zawsze razem i tego samego producenta tak jak napisali koledzy powyżej








Podobne tematy Zwiń