Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Nie dzialaja czujniki parkowania


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kamamer2000


  • Postów: 114
  • Na forum od: 24 kwi 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 s320 95 rok
  • Trzeci Mercedes:w210 e220 cdi 2002 rok

Napisano 24 kwietnia 2009 - 12:51

prosze o pomoc niedawno kupiłem 140 i nie działają mi czujniki parkowania w zderzku.co mam robić?



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 25 kwietnia 2009 - 09:33

Szykuje się wymiana czujników najprawdopodobniej. Jeden kosztuje 200zł, a ty masz z przody 6 a z tyłu 4.

Powiedz co dokładniej znaczy określenie "nie działają mi czujniki parkowania w zderzaku" - w którym zderzaku, jakie są objawy "niedziałania" itd

#3 Offline   mcbarlo


  • Postów: 192
  • Na forum od: 05 lip 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 lutego 2010 - 21:03

Pozwole sobie odgrzac temat, bo idealnie pasuje do mojego problemu.

Czujniki parkowania zdaja sie nie dzialac. Problemy wyglada tak, ze np. na wstecznym wlaczam czujniki i na tylnej lampce wlaczaja sie dwa mini wyswietlacze. Tylko chocbym byl 5 centymetrow od sciany to pokazuja zawsze 2 kreseczki. Z przodem jest tak samo.

W momencie wlaczenia czujnikow slychac jeszcze jakis sygnal dzwiekowy.

Wiem, ze 2 czujniki w przednim zderzaku zglaszaja blad (sprawdzane na komputerze w ASO).

Pytanie brzmi czy system dziala "jako calosc" czy poprostu niesprawne czujniki beda slepe, a reszta powinna zadzialac. Czy system czujnikow z przodu i z tylu jest powiazany? Czy jesli czujniki z przodu sa uszkodzone / ich polaczenia przerwane to tyl powinien dzialac normalnie?

Czy czerwona dioda na przycisku od czujnikow powinna sie swiecic gdy system jest wylaczony? Kiedy go wlaczam to gasnie.

#4 Offline   marekzz


  • Postów: 10
  • Na forum od: 09 lut 2010
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 19:50

Czy te 2 kreski które Ci sie cały czas świecą są koloru czerwonego? Jeśli tak, to system pokazuje że w ogóle nie działa. Wtedy też zapala się czerwona dioda na przycisku od parktronic'a- informuje że system jest wyłączony.

System działa jako całość w takim znaczeniu, że jeśli na którymś z czujników wystąpi błąd krytyczny to pada cały system.

Błąd, który pokazał komputer w ASO może oznaczać, że faktycznie masz strzelone te dwie czujki lub masz uszkodzoną wiązkę podpiętą do czujników lub ewentualnie któryś czujnik się wypiął (mało prawdopodobne).

pzdr i powodzenia
M

#5 Offline   mcbarlo


  • Postów: 192
  • Na forum od: 05 lip 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 marca 2010 - 22:22

No to rozwiales moje wszelkie watpliwosci. :zeby:

Poprzedni wlasciciel opowiadal, ze jego zona zawadzila o cos przednim zderzakiem wyjezdzajac autem z garazu. Podobno i jakis wystajacy pret i wyrwala zderzak.

Mowil, ze mu sie pourywaly kable od czujnikow i juz ich nie podlaczal. O ile to wszystko prawda to kwestia kabelkow i powinno smigac. :ok: Jak sie zrobi cieplo to powalcze z tematem.

#6 Offline   marekzz


  • Postów: 10
  • Na forum od: 09 lut 2010
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 23:59

OKi no problem :pub: Życzę powodzenia w naprawie. Zwróć uwagę, żeby przy zakładaniu czujek ponownie do zderzaka włożyć je dokładnie tak, jak oryginalnie (żeby nie były obrócone)- jak wskazują wycięcia w zderzaku (oczywiście wycięcia od wewnętrznej strony).

#7 Offline   paolo35


  • Postów: 8
  • Na forum od: 16 lut 2012
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500 SE 96r
  • Trzeci Mercedes:Sprinter 210D 2,9tdi 00r

Napisano 26 marca 2013 - 10:21

To ja się też podłącze może to będzie to samo co u kolegi wyżej mam w140 SE 95r po lifcie parktronic działał jak i inne elementy elektryczne jak nowe (wszystkie wiązki elektryczne wymienione w 2008 ) i stało się coś takiego pewnego dnia cofam i zauważyłem że tyl wcale nie działa ani wyświetlacze ani czujniki a za to przód działał bez problemów czy to może być uszkodzenie jakiegoś czujnika czy sterownika jakiegoś dodam że sprawdzić nie moge komputerem ponieważ mam odłączony teraz przód bo mam uszkodzony zderzak (który poszukuje może też podpowiecie gdzie o tym napisać żeby ktoś pomógł załatwić bo mam z tym duży problem dałem ogłoszenia itp i nic) i wyświetla błąd całego systemu ale wcześniej przód działał bez problemu a tył jak by padł sam z siebie

#8 Offline   kostek


  • Postów: 108
  • Na forum od: 30 lip 2015
  • Miejscowość: warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140

Napisano 19 sierpnia 2015 - 16:14

Witam. Panowie u mnie też jest czerwona lampka sygnalizują system uszkodzony.
Poprzedni właściciel malował zderzaki i moje pytanie jest następujące. Czy czujniki pdc były dobierane w kolor nadwozia? Moje są identyczne (srebrne)jak zderzaki. Moze system nie widzi bo są prysniete farba lub bezbarwnym.








Podobne tematy Zwiń