Skocz do zawartości




- - - - -

Nawigacja


116 odpowiedzi w tym temacie

#71 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 23 października 2008 - 20:57

EssiRS, nie wiem dlaczego napisalem ze mam AM w P1i... jakas chwila zatracenia czy cos, oczywiscie mam TomToma :mrgreen: sorry za wprowadzenie w blad



#72 Offline   legion99


  • Postów: 44
  • Na forum od: 14 sie 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 10 grudnia 2008 - 10:37

Podbiję, bo temat jak najbardziej aktualny:)
może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z Becker Traffic Assist 7928?

#73 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 11 grudnia 2008 - 20:45

szukaj po torrentach

#74 Offline   marcin_monki


  • Postów: 88
  • Na forum od: 20 lis 2008
  • Miejscowość: Mońki

Napisano 07 stycznia 2009 - 20:03

ja mam od roku " HOLUX MILES55 XL" z wgraną szczegółową mapą Polski AutoMapa

Jest rewelacyjna polecam wszystkim
http://compnavi.pl/p...dukt.php?pr=716

#75 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2009 - 09:31

Ja od roku użytkuje navi z Biedronki śmiesznej marki Akira MM512 i jak na sprzęt za 300zl to sprawuje się super. Odblokować ją może każdy u siebie w domu,AM 5.09 śmiga na niej jak marzenie,nie myli się,nie zawiesza. Windows CE 5.0 więc cuda można na nią pakować. Teraz przymierzam się do zmiany na nowszy model a mianowicie Akira Stadion :cool: Jestem wierny marce :star:
Akira stadion

#76 Offline   Piotrek124


  • Postów: 468
  • Na forum od: 22 cze 2008
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 grudnia 2010 - 22:26

Czy ktoś z Was użytkuje taki wynalazek?
http://allegro.onet.pl/blow-gps-50ybt-b ... 08110.html
Dołączona grafika
Jak sprawuje się ta nawigacja i dołączona do niej kamera?

#77 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 29 grudnia 2010 - 13:23

od siebie polecę navroad nr470 enovo - mam z automapą i jestem zadowolony, wcześniej używałem mio s600 - większy wyświetlacz, ale nie przeszkadza mi odrobinę mniejszy. A navroad ma windows ce 6, można używać różnych map, ma mocny procesor i na parkingu można film wciągnąć. Jedyna wada - brzydki uchwyt do szyby, ale pod tym względem, to tylko mio i tomtom mi pasują :)

#78 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 05 stycznia 2011 - 22:57

EssiRS napisał:

Lucius napisał:

Garmin ma świetne pokrycie 99% kraju a w obsłudze jest dziecinnie prosty
Z tego co wiem, to Garmin nie uwzględnia jednokierunkowych ulic...

to nie tak Panowie. To co pokazuje Garmin, zależy od mapy i od odbiornika (droższe są bardziej funkcjonalne): na niektórych mapach (i drogach..) mamy i pokazane ograniczenia szybkości na danym odcinku drogi (nie mylić z ostrzeżeniami o radarach/patrolach!) i asystent pasa ruchu i tzw. junction view, może odbierać komunikaty drogowe TMC. A map drogowych Polski na Garmina jeszcze do niedawna było 3: City Navigator Europe, GPMapa i UMP.
a) City Navigator Europe - mapa najdokładniejsza. Ba, jest tak dokładna, że czasami jako drogi pokazuje ścieżki i dukty, którymi czasami obecnie nawet czołg już nie przejedzie ;-) Dodatkowo ma jeszcze niemiłą cechę polegająca na błędnej kategoryzacji dróg.Ale pod względem dokładności nie ma sobierównej (poza mapami turystycznymi gór GPSManiaka i rozpowszechnianą pomiędzy niektórymi użytkownikami mapą topograficzną Polski bazującą na NATO-wskich mapach wektorowych V-MAP). Tak więc można ją obecnie polecać z czystym sumieniem przede wszystkim miłośnikom Mercedesów klasy G ;-)
b) GPMapa pod względem siatki dróg jest/była porównywalna z AutoMapą. Ale firma Garmin uziemiła niewygodną konkurencję dla swojego CNE i od 31 grudnia 2010 GPMapa przestała być rozwijana i sprzedawana. Jej pochodną na PDA jest MapaMap.
c) UMP http://ump.waw.pl - projekt użytkowników Garminów, którzy postanowili zrobić swoją darmową mapę na podstawie nadsyłanych śladów z podróży. Mapa już w zasadzie bardzo dobra (ale są rejony opracowane kiepsko..) i z każdym dniem coraz lepsza. Wszelkie poprawki, uzupełnienia, uaktualnienia są nanoszone na nią codziennie - ta mapa najszybciej reaguje np. na czasowe zamknięcia dróg z powodu trwających remontów czy też otwarcia nowych odcinków dróg. Jeśli zauważysz na niej coś nie tak - wystarczy wysłać zgłoszenie i zostanie to poprawione najszybciej jak się da. Na jej stronie dostępne są także ostrzeżenia o fotoradarach/miejsc patroli/niebezpiecznych miejscach oraz mapa do oglądania w internecie http://mapa.ump.waw.pl.
A (prawie) wszystko o odbiornikach Garmina i mapach na nie (i o plusach i o minusach) znajdziecie na forum użytkowników Garmina http://www.garniak.pl

#79 Offline   jaguar41


  • Postów: 47
  • Na forum od: 28 wrz 2009
  • Miejscowość: Legnica
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:EX124 2.3E LPG
  • Inne auto:Kawasaki Chopper

Napisano 12 lutego 2011 - 01:15

ja tam mam tom tom i przejechalem cale niemcy pol Holandii i pol Belgi a nawet Czesc zachodnia norwegi Danie i niemcy do Polski - Tom Tom ma najlepsze trasy a AMapa to .... kolesiowi przez 15 km mowila zawroc w lewo zawroc w lewo - no szok a moj tom tom juz po chwilce zmienil trase. Tylko TOM TOM aktualny oczywiscie. Pozdrawiam.

#80 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 lutego 2011 - 10:00

Tom Tom jest bardzo dobry w krajach Europy Zachodniej...gdzie w sumie większość softu nawigacyjnego daje radę. W Polsce, a sam używałem, potrafi mówiąc ogólnie dziwaczyć...jak większość softu nawigacyjnego w Polsce. W krajach mniej "zadbanych" przez oprogramowanie...Bośnia dajmy na to -więcej po słońcu niż po Tom Tomie można się dowiedzieć :hmm:
Urządzenia TT -solidne i sprawne, niestety o zamkniętej architekturze i oprócz softu TT nic tam nie posadzimy...
Jeżeli miałbym wskazać to osobiście preferuję Igo Primo z Map Changerem(wymaga wysiłku pewnego instalacja i modyfikacja softu). Można korzystać z map 3 dostawców na każdy obszar, wymiennych z poziomu samego Igo. Dajmy na to wspomniana Bośnia -mapa lokalnego dostawcy i heja. Może to nie majstersztyk ale nie sugeruje jak TT, że kraj składa się z 90% pól i 3 miast plus kilka dróg(nieco żartuję).
Dodatkowo dla chętnych budynki, teren 3D, widoki rozjazdów na autostradach, drivers alerts(mapy Navteq), asystent pasa ruchu, szacunkowe wyliczenia zużycia paliwa itp.
Automapa...po dużym halo w okolicy świetnej wersji 5.5.3 program poszedł IMO w złym kierunku. Nadal jest niezły, nadał ma pewne wyjątkowe opcje ale logika wyznaczania tras zasysa...Wystarczy poczytać fora nawigacyjne -wersja 6.7.0 zbiera niezłe cięgi. Oczywiście są obszary, gdzie zadziała znakomicie ale są też w/g tego co przeczytałem całe....miejscowości skopane :shock: AM mnie kilka razy rozjuszyła na trasie, a Primo(wcześniej Igo 8 miałem) uspokoiło...AM ma dużą dokładność zwłaszcza w miastach. Taksówkarze lubią chyba ją najbardziej.
Mapa Map -ciekawa sprawa. Ogólnie mniej wypaśna zdecydowanie. Wręcz zgrzebna -nie pasuje do MB ;) . Ale logika wyznaczania tras całkiem dobra, rzekłbym, że lepsza niż w ostatnich AM. Niemniej dla mnie ma braki w funkcjonalności.
Ciekawostką zaskakującą niezłym wypasem i dobrą logiką planowania tras jest Navigon. Nieco nieszablonowy ale bardzo poważny produkt.








Podobne tematy Zwiń