Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] "Klikanie" po wyłączeniu zapłonu.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   skolman


  • Postów: 9
  • Na forum od: 14 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 14 czerwca 2009 - 16:03

Witam
Problem wygląda następująco:
Wyłączam zapłon wyciągam kluczyk i po kilku sekundach albo później słychać klikanie jak od przekaźnika. Zlokalizowałem odgłosy w miejscu na nogi pasażera z przodu. Pod podłogą znajduje się blacha a za nią coś jak "sterownik" do którego dochodzą dwa grube przewody, na jednym zamontowana jest czerwona a na drugim czarna puszka. Z opisu na blaszce wyczytałem , że jest to "sterownik" od poduszek i napinacza pasów ( seat belt tensiometr ).
Tylko dlaczego to zaczyna klikać.
Wcześniej tego nie zaobserwowałem bo to włącza się po jakimś czasie i akurat druga osoba została w samochodzie.
Takie klikanie wykańcza mój akumulator którego nie mogę odpalić jak autko stoi 2 dni.
Zmierzyłem pobór prądu na zgaszonym silniku i wyszło 110-120mA Wydaje mi się trochę za dużo tym bardziej że nie włączyłem alarmu a klikania akurat w momencie pomiaru nie było.

Sorki za mój język laika , na samochodach znam się słabo więc starajcie się odpisać prostym językiem.

Pozdrawiam



#2 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 14 czerwca 2009 - 16:55

Sterownik poduszek jest zawsze pod radiem i nie klika.
Najprawdopodobniej klika fabryczny alarm. Zazwyczaj ma szary kolor i napis Becker na obudowie.
Sprawdź VIN czy pojawi się opcja EDW

#3 Offline   skolman


  • Postów: 9
  • Na forum od: 14 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 14 czerwca 2009 - 17:09

Cytat

Zazwyczaj ma szary kolor i napis Becker na obudowie
Ma szary kolor , wygląda jak cienka puszka o wymiarach 5x7cm i ma napis VDO z logo meśka.

A jeśli to alarm... to jak go odłączyć ??








Podobne tematy Zwiń