Skocz do zawartości




Gosc rozwalil SLR'a w Warszawie !


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   kuba_malenstwo


  • Postów: 222
  • Na forum od: 20 sie 2009
  • Miejscowość: Elbląg/Kraków
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:'05 S211 220CDi
  • Trzeci Mercedes:'92 W201
  • Inne auto:Wózek RECARO BABYZEN :)

Napisano 25 września 2009 - 12:57

SeQ_PL napisał:

Teraz zaczną się poszukiwania na szrocie po fele z SLR'a

podejrzewam, ze nie trafil na szrot, tylko do jakiegos "muzeum sztuki nowoczesnej", gdzie artysci i krytycy zastanawiaja sie nad sensem nowej bryly ;) SLR

rosssssa napisał:

a co do auta to na zdjęciach nie wyglada źle, najgorzej oberwał zawias z przody reszte zrobi się z laminatu :ok:
wegla u nas duzo. to mozna wyslac dziewiarki z Koniakowa, co by poszukaly w nich wlokien! bedzie jak znalazl :ok:

kloss72 napisał:

Po kiego takie koszta :shock: . Pianka i szpachla rządzi :-P . Było nieraz na forum co to rosyjscy "Michaiły Anieli" potrafią w tym wyrzeźbić :pig:
moze uda sie go jeszcze przerobic na W124 - wyszloby mu na zdrowie :)

A tak na serio, to zostal w tym rozbitku w calkiem niezlym stanie silnik - mam pomysl - dac Kubicy, bo tych z BMW zaczyna mu brakowac.

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 13:57 ]
skoro z W124 mozna zrobic takie "strzaly"

wypowiedz z "wiejskiego tuningu":

blashka napisał:


to i z SLR'a beda jeszcze ludzie ;)



#22 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 września 2009 - 14:07

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy...

Czytając komentarze odnośnie tego artykułu (nie na forum tylko na portalu) mam wrażenie, że w Polsce 70 proc ludzi to zawistne błazny, którym aż się zwoje prostują od tego, że ktoś coś ma, że ma furę kasy i drogi samochód, od razu bezpodstawne podteksty, że jak ma kase to jest bucem, idiotą itp. Zawiść narodu polskiego jest po prostu przegięta :ok:

Rozumiem, że koles odwalił kaszane, ale wielu takich jest, ale ten akurat pewnie to zrobił, "bo ma kase i mu się za dużo wydaje".... dramat po prostu.

Ja jak nie mam czegoś co ktoś ma to dążę do tego żeby też to mieć, a nie żeby ktoś też nie miał bo ja nie mam, to on nie może, a jak ma to jest bucem z kasą.....
Ja rozumiem, że niektóre zachowania są specyficzne i odnoszą się głównie do ludzi "wyższych klas", ale to już taki styl życia. Jak koles parkuje na zakazie to niech parkuje skoro stac go na mandat, ma prawo, jego kasa i jego sprawa co z nią robi. . .

Rozwalił piękne auto, prawda, ale dla niego to pewnie tak jak dla nas rozwalić 190 lub 124....
Szkoda, ale cóż, reszta egzemplarzy zdrożeje, bo o jeden mniej z tego nielicznego grona ;-)

Jeden szacun dla kolesia, że trzeźwo myślał i uciekł od razu do szpitala zamiast czekać 2 dni na karetke....

#23 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 24 października 2009 - 18:28

Bardziej odpowiedniego watku nie znalazlem, jesli takowy istnieje prosze o przeniesienie.
http://www.efakt.pl/Potworny-wypadek-5- ... 574,5.html
Ciekawe z jakimi predkosciami oboje kierowcow jechalo :roll:
Masakra :cry: moze byly duze moze i nie ale naprawde Mb to juz nie jest to co kiedys bylo ;-) 190 przeszla kilka testow i nie bylo sladu nawet ;-) a W202 to jak z jajkiem trzeba sie obchodzic :-P
To tak przy okazji, bo samochodu mi nie szkoda - rzecz nabyta ale osob i tej biednej dziewczynki :sad:

#24 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 24 października 2009 - 18:44

MICHAL200 napisał:

Masakra :cry: moze byly duze moze i nie ale naprawde Mb to juz nie jest to co kiedys bylo ;-) 190 przeszla kilka testow i nie bylo sladu nawet ;-) a W202 to jak z jajkiem trzeba sie obchodzic :-P

No nie wiem po takim czymś 190tki czy 124 zachowała by się lepiej...
Z ustaleń policji wynika, że kierowca Mercedesa przesadził z prędkością.

#25 Offline   rosssssa


  • Postów: 357
  • Na forum od: 29 sie 2009
  • Miejscowość: Piaseczno

Napisano 24 października 2009 - 20:35

z tego co wiem to c klasa miała albo 2,5* albo 3, więc czego się spodziewać :roll:

#26 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 24 października 2009 - 21:13

rosssssa, zderzeniu uległ Mercedes w210 czyli E klasa, gwiazda gwiazdce nierówna nie od dziś wiadomo, że niektórzy producenci projektują tak samochody żeby miały jak najwięcej gwiazdek NCAP i potem chwalą się tym na reklamach, a klient i tak się zapyta o ilość gwiazdek a nie czy auto jest bezpieczne...

P.S. W czasach testów NCAP na w202 maz były 4 gwiazdki nie 5 jak mamy teraz.
Polecam artykuł:
http://www.auto-swiat.pl/wydania,Czy-Eu ... 825,1.html

#27 Offline   AutoElegance


  • Postów: 94
  • Na forum od: 18 lip 2007
  • Miejscowość: Skaryszew

Napisano 24 października 2009 - 22:28

E klasa po lifitngu to akurat pod wzgledem bezpieczenstwa zostala poprawiona, wlasnie przy liftingu..

#28 Offline   pepe1111


  • Postów: 158
  • Na forum od: 03 cze 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 600 1991

Napisano 25 października 2009 - 12:16

ale Wy sobie zdajecie sprawe, ze gwiazdki licza sie wg klasy...?
Nissan Micra moze miec 5*, i MB S tez moze miec 5*. Ale bezwzgledny poziom bezpieczenstwa jezt zupelnie rozny.

To sie liczy w swojej klasie - tzn odnosnie do oczekiwan np. w danej wielkosci pojezdzie...

#29 Offline   rosssssa


  • Postów: 357
  • Na forum od: 29 sie 2009
  • Miejscowość: Piaseczno

Napisano 25 października 2009 - 14:01

pepe1111 napisał:

To sie liczy w swojej klasie - tzn odnosnie do oczekiwan np. w danej wielkosci pojezdzie...

Skąd masz takie informacje??
To by byłe bez sensu :!:

#30 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 października 2009 - 14:37

Cytat

Skąd masz takie informacje??
Na stronie NCAP są takie informacje, test zderzania czołowego musi być przeprowadzany na samochodach tej samej klasy i o masie własnej nie różniącej się więcej od siebie niż o 150 kg.
Warto też zauważyć, że te gwiazdki nie są przyznawane tylko za to jak samochód ochrania w trakcie wypadku pasażerów i potrąconych, ale też czy posiada w standardzie "przypominacze" o zapięciu pasów, ograniczniki prędkości, kontrole trakcji i itp.
No i nie można porównywać samochodów z różnych lat produkcji pod względem wyniku w teście NCAP bo normy oceny są co roku zaostrzane (np. samochód który w tym roku dostał 4 gwiazdki, przetestowany w 2012 dostał był już tylko 2 gwiazdki).








Podobne tematy Zwiń