Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Demontaż ramienia wycieraczki + konserwacja


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 22 grudnia 2009 - 09:38

Poniżej filmik instruktażowy jak należy zdemontować ramię wycieraczki, a następnie jak dobrze nasmarować mechanizmy ruchome w "główce" wycieraczki.
Z racji, że identyczna wycieraczka jest w innych modelach Mercedesa np w201 i w124, taka wiedza może się przydać niejednemu użytkownikowi tych i innych modeli

Film:
http://www.youtube.c...CVhpeDLUHY#t=15



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 grudnia 2009 - 10:28

No niestety w W201 jest PRAWIE tak samo - troche wiecej pracy trzeba. Oslona glownego mechanizmu jest przykrecana srubami od dolu. Nie da sie jej inaczej zdjac. Trzeba wyjac caly mechanizm, odpiac ciegna (glowna nakretka na osi). Dopiero wtedy mozna dostac sie i nasmarowac mechanizm :mrgreen:.

#3 Offline   WoerGi


  • Postów: 14
  • Na forum od: 16 sie 2009
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 09 marca 2013 - 16:31

Moze komuś się przyda: http://www.youtube.c...CVhpeDLUHY#t=15

#4 Offline   fazzi


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 gru 2013
  • Miejscowość: Andorra
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 stycznia 2014 - 11:53

film pewnie ciekawy tylko pisze ze jest prywatny i się nie otwiera

#5 Offline   JAWORMerc124


  • Postów: 10
  • Na forum od: 01 mar 2009
  • Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Napisano 01 maja 2014 - 20:03

Witam serdecznie wszystkich użytkowników aut marki Mercedes.Mam taki problem ze swoim R129 300SL otóż wycieraczki działają tylko na 3 biegu , przeszukałem już całe forum ale nie moge znależć jednoznacznej odpowiedzi , rozebrałem przełącznik tak jak koledzy pisali i posprawdzałem styki wszystko jest ok , bezpieczniki sprawdzone multimetrem również wszystkie ok ,na podszybiu po stronie kierowcy znajduje się centralka sterująca kierunkowskazami i jak się ją odłączy to wówczas wycieraczka chodzi ale tylko na 2 biegu natomiast po podpięciu chodzi tylko na 3 biegu a za to jest odpowiedzialny sterownik z przekażnikami na podszybiu po stronie pasażera znajdują się tam 4 styczniki po włączeniu na 3 bieg załącza się jeden z nich natomiast po włączeniu na 2 bieg niedzieje się nic , przy manualnym zetknięciu stycznika nr 2 załacza się 2 bieg ale tylko manualnie a czasówka nie działa wogole i spryskiwacz działa ale nie załącza wycieraczki , czy miał ktoś z was podobny problem bo walczę z tym już kilka dni i nie wiem jak to uruchomić.Proszę jeśli ktoś z Was może o pomoc w tej sprawie .

Użytkownik JAWORMerc124 edytował ten post 01 maja 2014 - 20:07


#6 Offline   Gollum57


  • Postów: 11
  • Na forum od: 14 sty 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 stycznia 2017 - 10:47

Witam
Mam problem z rozłożeniem tzw gruchy, żeby przesmarować mechanizm wycieraczki. Czy trzeba pozdejmować cięgna? Jak to zrobić, na siłę? Porozkręcałem już wszystko, a do mechanizmu nie mam jak się dobrać - porządna niemiecka robota! :)








Podobne tematy Zwiń