Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Czasami gaśnie


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Rosji55


  • Postów: 9
  • Na forum od: 19 kwi 2007

Napisano 30 października 2007 - 16:35

Witam . Otóż co dzisiaj zauważyłem apropo gaśnięcia. Kiedy już dojechałem mercem do pewnego miasta i byłem prawie na miejscu samochód znów zgasł.Ale zauważyłem że zgasł momentalnie a paliwo było. A jakby zabrakło to by się zaczoł dusić i wtedy by zgasł a on momentalnie.I co zauważyłem. Samochód stanął. Zachwile załączyłem zapłon kluczykiem na pozycje 2 i powinienem usłyszeć syk pompy paliwowej przez około 3 sekundy i powinna się zapalić czerwona lampka akumulatora.A tu nic ale przłączyłem na pozycje 3 zapłon i rozrusznik kręcił silnikiem ale nie załapał. Hmm nie załapał bo pompa nie pobrała paliwa to przełączyłem na gaz i powinien odpalić jakby pompa się zwaliła ale i też nie załapał. Wyłączyłem zapłon zapaliłem papierosa i znów włączyłem na pozycje 2 i co , pompa pobrała paliwo ,czerwona lamka akumulatora się świeci (tak powinno być przy pozycji 2 a przy 3 gasnąć) i włączyłem na 3 i odpalił. Nic z tego nie rozumiem? Tak jakby napięcie szło z aku.. na rozrusznik bo kręcił a na pompe i konsole nie? Proszę o pomoc



#2 Offline   pawel63


  • Postów: 721
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Ostrowiec Św
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 października 2007 - 20:39

Jeśli sprawa dotyczyła by samej pompy, podejrzewać można by zawieszający się przekaźnik. Ale konsola ... :jem: .

#3 Offline   wonmot


  • Postów: 13
  • Na forum od: 24 kwi 2007

Napisano 03 listopada 2007 - 20:54

Miałem podobny przypadek. Czasami nie chciał zapalić, wtedy pomka nie syczała, kontrolki nie świeciły itp. Po paru próbach uruchmienia, albo po jakimś czasie przerwy silnik zapalał. Zaprowadziłem do elektryka i okazało się, że problem tkwił w stacyjce - była stara, coś tam się wyrobiło (jakiś styk). Naprawił mi to (nie wiem co zrobił) i jest ok do tej pory. ;-)

#4 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 04 listopada 2007 - 04:30

wonmot napisał:

Zaprowadziłem do elektryka i okazało się, że problem tkwił w stacyjce - była stara, coś tam się wyrobiło (jakiś styk).
Tak samo pisałem na Rosji'emu innych forach... Winna moim zdaniem stacyjka :?:








Podobne tematy Zwiń