Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Nawiew: czuć spaliny, wywiewa drobinki


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   bartix


  • Postów: 4
  • Na forum od: 30 sie 2011
  • Drugi Mercedes:W203
  • Trzeci Mercedes:112cdi

Napisano 10 września 2011 - 15:57

Witam wszystkich

Mam problem, gdyż w moim aucie przy włączonym nawiewie czuć zapach spalin przy szybkiej jeździe oraz przy nadmuchu na maxa lecą drobinki (listki itp.) z kratek
Niedawno wymieniałem rurę kolektorową wraz pierwszym tłumikiem i jest bez zmian..
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś filtr cząstek przed dmuchawą lub w którym miejscu mogę ją obejrzeć, może jakiś dolot jest pęknięty czy coś.

Z góry dzięki za radę :ok:



#2 Offline   Ballack_1989


  • Postów: 5
  • Na forum od: 15 paź 2011

Napisano 15 października 2011 - 22:05

Jeżeli chodzi o spaliny, to u mnie te objawy pojawiły się przez nieszczelność układu wydechowego(dospawany fragment rury zaraz za kolektorem wydechowym, który wypalił się w okolicy spawu). :E Proponuję dokładnie obejrzeć układ od kolektora od góry, jak i od dołu przy odpalonym silniku, bo nie wszystko da się zrobić po omacku. Są szanse na widoczny wyziew spalin, lub rozsuniecie tłumika na odcinku ściągniętym śrubami. :pub:

#3 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 16 października 2011 - 09:00

W Twoim aucie nie ma filtra kabinowego. Wprowadzono je dużo później - jakoś tak jak weszła 124 "E-klasa"

#4 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 17 października 2011 - 18:32

Obejrzyj jeszcze czy masz gumowe uszczelki przegrody w komorze silnika (oraz matę tłumiącą na masce) - powietrze do kratek nawiewu powinno być brane spomiędzy maski i szyby, a nie z komory silnika. Jak nie masz tych uszczelek (i/lub maty), to będzie Ci zasysać do kabiny brudne powietrze z komory silnika.

#5 Offline   Ballack_1989


  • Postów: 5
  • Na forum od: 15 paź 2011

Napisano 17 października 2011 - 18:57

Potwierdzam!! U mnie faktycznie zaczeło dawać od momentu usuniecia maty wygłuszającej z maski! Po tym zabiegu zacząłem czuć zapach spalin, i znalazłem nieszczelność w okolicy spawu! :P








Podobne tematy Zwiń