Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] Nowy nabytek nowe bolączki


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Siwy_Artur


  • Postów: 63
  • Na forum od: 08 kwi 2013
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 października 2014 - 14:22

Zakupiłem auto i na początek od razu wynalazłem takie usterki :) Może coś poradzicie.
1.Panowie jak poprawnie powinna działaś skrzynia ASB (4-biegi). Mianowicie chodzi mi o to że jeżdżąc swoją gwiazda zmienia ona biegu przy 1500obr/min nawet gdy mocniej wciskam pedał gazu natomiast przy wyprzedaniu nie zrzuca biegu gdy wcisnę mocniej, gdy wcisnę do podłogi to po dłuższej chwili zrzuci jeden bieg. Jakieś przyczyny czy tak ma być?
2.Jak działają funkcje S i E w ASB. Jak widoczna jest E to włączona jest S czy E? czym się różnią?
3.Działanie tempomatu. Czy jak ustawimy tempomat na stałej prędkości powinien on non stop jechać równo czy co chwilę przyspieszać bo u mnie jest tak jakby co chwilkę dodawał troszkę gazu i jechał takimi skokami.
4.Jak sprawdzić domykanie drzwi. Tył się domyka dobrze natomiast przód o ile się nie mylę podczas oględzin się domykał jednak potem przestał. Na jakiej zasadzie działa i jak sprawdzić czy występuje w całym aucie czy tylko w tylnych drzwiach.
5.Nie działający szyber dach jednak nie słychać aby w ogóle załączał się jakiś silniczek po naciśnięciu przycisku jest po prostu brak jakiej kol wiek reakcji.
6.Brak długich? Nie reagują na włączenie. Czy dźwignia świateł (długie, mostek, wycieraczki) jest zespolony z tempomatem?
7.Uszkodzony przycisk regulacji kolumny kierownicy.
8. Spalona żarówka wyświetlacza od temperatury. Czy trzeba wymieniać cały wyświetlacz czy jest tam jakaś żarówka i tyle?
9. Coś rypi w zawieszeniu po wymianie wahacza. Słychać skrzypienie, ropienie podczas gdy pracuje zawieszenie w aucie.
Poza tym zauważyłem że w aucie czasami otwiera się tylny zamek od klapy a czasami nie. Auto nie posiada alarmu więc otwieram kluczykiem. Raz gdy go chwilę dłużej przytrzymałem to opuściła się szyba kierowcy natomiast gdy później zamykałem auto to sie podniosła jednak udało sie to tylko raz. I tak samo jest z zamkiem tylnej klapy raz na kilkanaście otwarć otwiera się wraz z innymi a tak to nie. Przyczyny?



#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 października 2014 - 15:50

Wyświetl postUżytkownik Siwy_Artur dnia 20 października 2014 - 14:22 napisał

1.Panowie jak poprawnie powinna działaś skrzynia ASB (4-biegi). Mianowicie chodzi mi o to że jeżdżąc swoją gwiazda zmienia ona biegu przy 1500obr/min nawet gdy mocniej wciskam pedał gazu natomiast przy wyprzedaniu nie zrzuca biegu gdy wcisnę mocniej, gdy wcisnę do podłogi to po dłuższej chwili zrzuci jeden bieg. Jakieś przyczyny czy tak ma być?

Skrzynia ma wrzucać wyższe biegi, adekwatnie do położenia pedału gazu. Albo źle ustawiona linka albo coś więcej. Ewentualnie ciągła praca w trybie E.

Wyświetl postUżytkownik Siwy_Artur dnia 20 października 2014 - 14:22 napisał

2.Jak działają funkcje S i E w ASB. Jak widoczna jest E to włączona jest S czy E? czym się różnią?

Jak widzisz S, to działa S. Róznice są w punkcie przełączania biegów. Na E wrzuca biegi przy niższych obrotach i nie redukuje w dół przy mocniejszym wdepnięciu.

Wyświetl postUżytkownik Siwy_Artur dnia 20 października 2014 - 14:22 napisał

3.Działanie tempomatu. Czy jak ustawimy tempomat na stałej prędkości powinien on non stop jechać równo czy co chwilę przyspieszać bo u mnie jest tak jakby co chwilkę dodawał troszkę gazu i jechał takimi skokami.

Ma jechać równo i płynnie ze stałą prędkością. Jaki tam silnik siedzi ? Jak m104/m119/m120 to na początek wiązka silnika i przepustnicy do zrobienia.

Wyświetl postUżytkownik Siwy_Artur dnia 20 października 2014 - 14:22 napisał

4.Jak sprawdzić domykanie drzwi. Tył się domyka dobrze natomiast przód o ile się nie mylę podczas oględzin się domykał jednak potem przestał. Na jakiej zasadzie działa i jak sprawdzić czy występuje w całym aucie czy tylko w tylnych drzwiach.

Pewnie nieszczelność w obwodzie. Jak jest z tyłu to jest i z przodu. Wypnij na parę chwil bezpiecznik pompy, powinno zacząć działać.

Wyświetl postUżytkownik Siwy_Artur dnia 20 października 2014 - 14:22 napisał

5.Nie działający szyber dach jednak nie słychać aby w ogóle załączał się jakiś silniczek po naciśnięciu przycisku jest po prostu brak jakiej kol wiek reakcji.

Od uszkodzonego przełącznika, poprzez silnik, do połamanych prowadnic kończąc. Może ktoś "wyłączył" go, bo był problem z jego pracą.

Wyświetl postUżytkownik Siwy_Artur dnia 20 października 2014 - 14:22 napisał

6.Brak długich? Nie reagują na włączenie. Czy dźwignia świateł (długie, mostek, wycieraczki) jest zespolony z tempomatem?

Jest oddzielnie, od w124 nie pasuje.

#3 Offline   Siwy_Artur


  • Postów: 63
  • Na forum od: 08 kwi 2013
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 października 2014 - 16:33

Ok dzięki za informacje i konkretne odpowiedzi :) w weekend będziemy grzebać :)

#4 Offline   Tony Montana


  • Postów: 48
  • Na forum od: 01 wrz 2013
  • Miejscowość: byczy ryj
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 października 2014 - 18:31

7. Uszkodzony przycisk regulacji kolumny kierownicy.
u mnie to były zaśniedziałe styki kostki + wymiana tego ciągadełka, bo ktoś pociągnął za mocno
8. Są żarówki, dużo zabawy ale są 91 rok z wyświetlaczami cyfrowymi :D więc i ty wymienisz
9. z tym punktem musiałbyś pojechać na podnośnik lub szarpaki np. geometrie i tam za darmo Ci powinni powiedzieć co jest w zawieszeniu :D Jak się zawieszenia nie widzi to ciężko powiedzieć
4. To wina nieszczelności w układzie u mnie jak domykają się 2 pary drzwi na raz jest to samo a w bagażniku z tyłu po prawej masz bezpieczniki i musisz go wyjąć na troche i wsadzić, powinno być ok
A dużo problemów z elektroników zacznij od wiązek ( jak powiedział kolega) oraz bezpieczników, może są nie takie może powypinane, popalone, u mnie nie działają antenki cofania bo nie mam pompy centralnego jak pewnie ty ( skoro centralny nie działa) Tempomat u mnie bajka ale jak na gazie jechałem to mi przełączał na benzyne :D Jaki silnik ? :D

#5 Offline   Siwy_Artur


  • Postów: 63
  • Na forum od: 08 kwi 2013
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 października 2014 - 18:53

U mnie antenki do wstecznego działają podcina się jedynie zamek od klapy reszta jest ok. Szczerze mówiąc poza pojemnością czyli 4.2 to oznaczenia dokładnego nie znam a nawet nie mam jak sprawdzić bo auto zobaczę dopiero w weekend. Zawieszenie w miarę ok poza tym rypieniem :) Przycisk jest uszkodzony bo można go bez problemu wyjąc i lata jak żyd po pustym sklepie :) Co do szczelności do do sprawdzenia bo ponoć dziś już żadne się nie domykały ale nie wiem tego na 100% jak to było bo to powiedział mi tata bo to on nim dzisiaj jeździł a mnie nawet w domu nie ma

#6 Offline   Siwy_Artur


  • Postów: 63
  • Na forum od: 08 kwi 2013
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 października 2014 - 11:28

Będę zmieniał koła u siebie i teraz pytanie co by pasowało jaki wzór może macie jakieś zdjęci W140 z ciekawymi kołami? Jakie rozmiary jakie ET jaki wzór. A przy okazji czy ktoś zna specyfikacje kół na jakich wychodził ten model z fabryki chodzi mi rozmiary głownie.

#7 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 października 2014 - 12:21

16 cali, 8-lochy. ET o ile pamiętam 51 albo coś koło tego. Jako, że wcześniej miałeś 124 i pewnie przyjdzie Ci taki pomysł do głowy - felgi, które pasowały do w124 nie pasują do w140.

#8 Offline   Siwy_Artur


  • Postów: 63
  • Na forum od: 08 kwi 2013
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 października 2014 - 19:13

A co różnią się otworem centrującym? Czy dlaczego nie pasują?

#9 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 października 2014 - 19:45

ET dużo mniejsze w przypadku felg od w124 - w granicach 35, zaś w w140 51. Do tego, w w124 koła są przykręcane śrubami m10, zaś w w140 m12. Chociaż może takie z ET w granicach 45 uda się upchnąć, ale mogą wystawać. Otwór centrujący jest taki sam - 66,6 mm

#10 Offline   Siwy_Artur


  • Postów: 63
  • Na forum od: 08 kwi 2013
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 października 2014 - 20:11

Aha dzięki. panowie okazało się że rozsypał się pierwszy tłumik układu wydechowego. Czy występują zamienniki jak tak to jakie ceny czy lepiej szykać oryginału nowego lub używanego?








Podobne tematy Zwiń