Skocz do zawartości




Mercedesy z Japonii...warto kupić?


63 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 10 czerwca 2015 - 13:57

Popieram RobertOs Twoją wypowiedź ale tak to już jest w naszym kraju, że jak handlarzyk bajerant nie zarobi 10-20 tys zł na aucie to nie ma dla niego interesu. Teraz taka moda na Japonię, że niby takie unikaty i fantastyczne niskie przebiegi. Cóż naiwnych nie brakuje a co najciekawsze nikomu nie chce się sprawdzić tego certyfikatu w Japonii. Niektórzy kupując stare Mercedesy z Japonii myślą, że będą piękne i wspaniałe jak telewizory Sony ale niestety rzeczywistość jest często inna. Sam oglądałem kilka sztuk sprowadzonych z Japonii starych Mercedesów jak 124, 140, 126 i ręce opadały a kolana same się uginały. Niestety Polska :) Za 7-8 tys eur można nabyć w Europie a szczególnie w Niemczech piękny egzemplarz bez potrzeby wyginania się z Japonią.



#42 Gość_mercedres92_


  • Na forum od: --

Napisano 26 października 2015 - 11:36

Krzychuz.. bo poruszyłeś temat swoich ex- felg w "igiełce z Dżapan" :)
http://www.gieldakla...ln-czestochowa/

I nurtuje mnie jedno, bo jako właściciele 500E macie większe pojęcie niż ja, przeciętny oglądacz - czy Japończycy mają tak zryte berety, czy to kolejna pudrowana landrynka na której właściciel chce się dorobić?
- Emblemat 500E.. niby pasuje ale literki E-klasowe
- lakier też wydaje się być nieorygynalny
- przycisk rolety i "łańcuchów" w miejscu grzania dupska (jakże zatem musi być dopasiona wersja, skoro brakło miejsca na konsoli).
- kolor drewna chowków odbiega kolorystycznie od drewna w tunelu.
- lampy z tyłu E-klasowe i brak pomarańczek z przodu
- listwy zderzakowe w kolorze
- biegałka jakaś inna mi się wydaje
- nakładki na pedały

Z góry dzięki o weryfikację :)

Bo ja wszystko rozumie, ale za tą cenę to się powinno oczekiwać ideału...

Użytkownik mercedres92 edytował ten post 26 października 2015 - 11:45


#43 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 26 października 2015 - 11:50

Do tego zegary wyciągane i źle włożone. Malowany w tym samym zakładzie, co moje ex 210 :) Generalnie taki paździerz trochę. Przy podanym przebiegu, auto nie ma prawa mieć tak wyślizganej skóry, powinna być matowa. No ale może to kwestia promieniowania z Fukushimy, czy co.

#44 Offline   tomalsen


  • Postów: 204
  • Na forum od: 20 sie 2007
  • Miejscowość: Pisz
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex W124 E300D '94
  • Trzeci Mercedes:ex W201 2.0D '87
  • Inne auto:ex FSO 1500 '89

Napisano 26 października 2015 - 12:00

Ja nie wiem czego wy oczekujecie? Nie wystarczy wam, że jest z dżapan, z małym przebiegiem. Japoniec się starał, aby jego "pińcetka" była jedyna w swoim rodzaju, a wy byście chcieli nudną serię, zgodną z VIN i to tylko za 90 tyś. :E

#45 Gość_mercedres92_


  • Na forum od: --

Napisano 26 października 2015 - 12:07

Wyświetl postUżytkownik tomalsen dnia 26 października 2015 - 12:00 napisał

aponiec się starał, aby jego "pińcetka" była jedyna w swoim rodzaju, a wy byście chcieli nudną serię, zgodną z VIN i to tylko za 90 tyś. :E
To coś na styl Wojtka :P

#46 Offline   Kubasz


  • Postów: 610
  • Na forum od: 18 gru 2011
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:93 600SEL
  • Trzeci Mercedes:04 E55
  • Inne auto:95 SL600

Napisano 26 października 2015 - 13:46

Prawie wszystkie samochody wystawiane na giełdzie klasyków są jakieś podejrzane, a ceny to już w ogóle z kosmosu. Ja nie wiem czy ktoś by chciał kupić 500E za 90tys w którym wyłączając kontrolę trakcji pasażerowi podgrzewa się fotel :E
Niepasujące drewno jest pewnie dlatego że było popękane od słońca i dodatkowo z tego samego powodu odbarwione i jak się kupi nowe to wtedy w ogóle nie pasuje odcieniem do reszty odbarwionych drewienek. Najlepiej wymienić komplet, a jeszcze lepiej nie ruszać tego w ogóle. W moim byłym 500E z 92 roku i z aktualnie 314 tysiącami km drewno środkowe nie ma ani jednego pęknięcia i nie jest też tak odbarwione od słońca.
Na 500Eboardzie ostatnio pojawił się nowy posiadacz 500E z UK w którym okazało się że siedzi silnik 4.2 .971 z W140. Przykra sprawa.

#47 Gość_krzychuzzz_


  • Na forum od: --

Napisano 26 października 2015 - 15:04

Jaka jest ta czarna pieńceta chyba każdy widzi. Pomieszanie stylu i roczników.
Ze sprzedażą felg też dziwna sytuacja ale nie chcę opisywać szczegółów na forum. Ogólnie trochę cała historia nie trzyma się kupy.
Temat mercedesów z Japonii jest w Hyde Parku, możemy go tam kontynuować? ;)

#48 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 27 października 2015 - 09:14

Te "japońskie okazje"... Samochody dla ludzi, którzy chyba nie wiedzą, że oprócz Polski są jeszcze inne kraje Europy zachodniej, w których również można kupić ciekawe auta.

#49 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 października 2015 - 11:45

W końcu mieliśmy być Drugą JaponiąTM, więc to chyba logiczne, że najpierw szukamy w Pierwszej Japonii.

#50 Gość_mercedres92_


  • Na forum od: --

Napisano 27 października 2015 - 11:56

Telefon w aukcji jest do żony, która nic nie może powiedzieć, bo to auto męża, a mąż jest ZAGRANICO.

Auto sprowadzone miesiąc temu do Polski Dołączona grafika


ps. Auto malowane w Japonii Dołączona grafika Odświeżone też w Japonii ale nadaje się do odświeżenia...

Progi będą malowane bo od kamieni były odpryski...

A o drewienkach gościu nic nie wie, tylko tyle że środkowe było wymienione Dołączona grafika

Auto zarejestrowane w 1993 roku a użytkowane 24 lata.... 2015 - 25 daje 1991 ? Dwa lata używane bez papieró








Podobne tematy Zwiń