Skocz do zawartości




Kupujcie stare mercedes


64 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   maciek500


  • Postów: 52
  • Na forum od: 31 maj 2016
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S600L
  • Trzeci Mercedes:W220 Lorinser F1 S500L
  • Inne auto:W140 S500 Lang

Napisano 18 listopada 2016 - 19:09

Jestem za usprawnieniem pobierana akcyzy (ogolnie to akcyza nie powinna istniec, no ale...), ale nie w sposób proponowany przez polityków. Stawki ryczałtowe? Czyli źe za w140 kupione w DE za 1000euro zapłacę 56000zł akcyzy? A w jakiej republice bananowej jest podatek od samochodu w wysokosci ponad 1000% ?
Może zostawić stawki takie jakimi są , a wziąć się za usprawnienie sciagalnosci akcyzy i zwalczać szarą strefę? Chyba kazdego kto chce kupic starszy ale klase lepszy samochod z duzym silnikiem stac na oplate ok 18% akcyzy, problem tkwi w cwaniaczkach sciagajacych 1.9tdi za ktore akcyza i tak jest praktycznie zerowa, ale nie, te głąby i tak muszą wpisać motorschaden i zanizyc wartosc 10-krotnie bo taki nawet 50zl nie jest w stanie zaplacic podatku, bo jego nie stac, bo panstwo go okrada, bo jemu sie nalezy- typowe janusze które najchetniej by zadnych podatkow nie placili i dusili od panstwa kazda zlotowke z socjalu.

A druga sprawa- kiedy w tym kraju zacznie się badać spaliny?? Co z tych norm euro 4 euro 5 kiedy te diesle po 500.000km - a nie przepraszam, w polsce juz maja 180.000- mają o 4 razy gorsze wyniki niż 20 letnie auto benzynowe z katalizatorem.

Ruszyć dupy urzedasów- tak aby nie było cyrków 5 letnie auto, kupione za 10.000euro, w polsc umowa przepisana na kolanie przez mirka na nowo- 1000 euro, motorschaden, rostschaden, hagelschaden, i kazdy urzedas to łyka bo teoretycznie jest czysty- ma na swoja obrone papier w postaci umowy, a ne chce mu się zweryfikować umowy którą ma z umową którą posiada niemiec.

A drugie- obowiązkowe badania emisji spalin- tak jak w kazdym kraju. Cywizilowanym.



#22 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 listopada 2016 - 19:31

Wyświetl postUżytkownik maciek500 dnia 18 listopada 2016 - 19:09 napisał

Stawki ryczałtowe? Czyli źe za w140 kupione w DE za 1000euro zapłacę 56000zł akcyzy? A w jakiej republice bananowej jest podatek od samochodu w wysokosci ponad 1000% ?
Dania - podatek 180% wartości pojazdu, wartość wyliczania nie z umowy, tylko z tabelki.
Niemcy też mają wysokie opłaty za sprowadzenie auta używanego, chyba jakieś 60-70% wartości auta.
Ale żeby nie było, że wymieniłem tylko bogate kraje:
Ghana - totalny zakaz sprowadzania aut starszych niż 15 lat.
Ukraina też o tym przebąkuje, póki co mają opłaty na granicy +/- tyle ile wart jest pojazd.

BTW, dziś w Warszawie był protest laweciarzy :D

Użytkownik inutile edytował ten post 18 listopada 2016 - 19:34


#23 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 18 listopada 2016 - 20:43

Racja. Nastoletnie A3 1.9tdi nie może wjechać do centrów miast w Niemczech, a 20sto i więcej letnim benzyniakom wystarczy dobry katalizator i euro 4 czy 5 nie stanowi problemu

#24 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 listopada 2016 - 06:16

Dlatego wydaje mi się, że jeśli chodzi o pewne sprawy, to wciąż bliżej nam do Rosji.

#25 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 21 listopada 2016 - 19:48

http://demotywatory....pieczenia-Czyli

#26 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 22 listopada 2016 - 10:31

Wyświetl postUżytkownik inutile dnia 08 listopada 2016 - 23:23 napisał

Takie zagłębie biurowe a'la Mordor na Służewcu w szczycie tonie w autach. Przecież te wszystkie korposzczury nie wiozą ze sobą nic, co wymagałoby użycia samochodu

Trochę generalizujesz - byłem kilka lat temu oddelegowany do Warszawy, miał być miesiąc a skończyło się na 7 miesiącach. Mieszkanie miałem na Brackiej (tam za Smykiem). Pracowałem w NSN'ie na Domaniewskiej. Parking pod domem dla ludzi niezameldowanych kosztował jakieś chore pieniądze, ale w godzinach 18-8 był za darmo, więc jeździłem do pracy autem (akurat nie było aż tak źle, ale często parkowałem prawie pod Woronicza). Firma nie chciała zapłacić za parking bo od tego miałem wypłacaną delegację (kurna, 21 zł dziennie, szaleństwo). Więc wyjścia nie miałem :) Metro i tramwaj spod PKiN w tamtą stronę to mega ścisk - nie lubię. A w aucie mogłem sobie słuchać muzyczki, zapalić fajkę.

Co do akcyz to się powoli wycofują (od zawsze mówię, że ten rząd jest wybitnie niekompetentny i istnieje tylko po to, żeby dowalić poprzednikom i zarazić kraj narodowosocjalistycznym rakiem, ale to moje zdanie i nie chcę o tym dyskutować).

Powinny być w Polsce hardkorowe przeglądy. Brak katalizatora - brak przeglądu, pajączek na szybie - to samo, spaliny za duże - też. Wystarczyłoby puszczać "tajemniczych klientów" z jakimiś sztruclami i próbować przekupić diagnostę - jak się da to dowalić mu takie kary, żeby się obesrał na miętowo i zabrali mu koncesję. Tak bym to widział. Sam jak się umawiałem kiedyś 190-tką na przegląd przez telefon to facet się pytał, czy przyjadę tym autem, czy z samym dowodem bo nie wie w jakie godziny mnie wcisnąć. Nosz kurna, jak tu ma być dobrze.

#27 Offline   carl00s


  • Postów: 2 003
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 listopada 2016 - 11:56

W UK rozwiązali ten temat prosto, zupełnie jak z kibolami. Jeśli VOSA wykryje, że MOT diagnosta podbił na lewo, traci on dożywotnio uprawnienia, jego warsztat traci akredytację, zostaje napiętnowany z imienia i nazwiska w krajowych mediach, no i ukarany administracyjnie karą więzienia oraz finansową. Kary dochodzą do 100000 funtów, wyroki więzienia idą w lata. VOSA zachęca właścicieli aut, którzy "kupili" MOT, żeby zgłaszali ten fakt - dla właściciela kara jest symboliczna, bo jest to tylko cofnięcie MOT. Gorzej, jeśli doniesienie złoży sąsiad, który wie, że masz MOT, mimo, że twoje auto to wrak - wtedy kary są surowe.

#28 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 22 listopada 2016 - 12:55

Majster ale sam chciałeś pislamu więc o co teraz kłapiesz ??? Skoro czegoś się chce trzeba być konsekwentnym, a nie dziamgać po fakcie że jest gorzej niż było. Prezes jarek dopilnuje żeby nam się dobrze żyło w religijnej demokracji na zasadach komunizmu :D


Dziwne że nie widzicie że o jest darowizna bankom za skok na ich kasę i "Polski motłoch" napisze tak bo dla nich niczym innym nie jesteśmy będzie musiał jeszcze bardziej się zadłużać na nowe świetne samochody poskładane z 10 żeby było stać.

#29 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 listopada 2016 - 14:56

Niekoniecznie na miejscu jest nazywać ich PISlamem.
Właśnie dzięki nim nie masz jeszcze islamu pod nosem.
Nie jestem zwolennikiem, ale akurat teraz życie w państwie religijnym wyjdzie nam wszystkim na dobre, zapamiętaj.

#30 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 22 listopada 2016 - 15:34

Mam niestety inne zdanie!!! Niestety ani nasza religia, ani decyzje u góry nie przeszkodziły sniadym w wyborze że nie chcą tu być i przypisywanie to pis to wielkie robienie się w konia








Podobne tematy Zwiń