Skocz do zawartości




[w124] Termometr temperatury zewnetrznej - montaż


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 14 listopada 2008 - 09:47

Zamieszczone przez Kubotek
Fotorelacja wykonana przez kolegę vietrzyk


Co prawda zdjęcia są robione już jakiś czas po założeniu ale myślę że każdy kto miał do czynienia ze śrubokrętem krzyżakowym sobie poradzi :zeby:

1) Wyjmujemy licznik i wyciągamy z boku licznika paseczek od luminacji kontrolek (ten gdzie są drogowe) i obcinamy o kawałek który zasłania otwór do wyświetlacza (u mnie był granatowy). Wkładamy wyświetlacz i przykręcamy 2 śrubkami w otwory zaznaczone niebiesko zdjęciu 1.

Dołączona grafika Dołączona grafika

2) Kładziemy wiązkę, kabelek niebiesko-biały ciągniemy w dół koło pedału gazu za radio - zdjęcie 2 przedstawia otwór z wyjętym radiem i zaznaczony kabelek.

Dołączona grafikaDołączona grafika

3) Oprócz jednego kabelka (nie pamiętam koloru) resztę ciągniemy w kierunku puszki bezpieczników starannie mocując. Podłączenie w puszce bezpieczników wygląda jak na zdjęciu 3 i 4 - pomarańczowy, brązowy, czarny. Przykręcamy od spodu. Dwa kabelki zakończone wtyczką idą do czujnika i wychodzą z puszki - Zdjęcie 5

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

4) Od wtyczki położenie kabli jak na foto 6, między lampą a chłodnicą, po zderzaku - foto 7, i czujnikiem pod tablicę rejestracją - foto8.

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

5) Ważne!!! Kabelek który zostaje (nie pamiętam koloru) to oświetlenie wyświetlacza , wpinamy go jak pokazuje czerwona strzałka na zdjęciu 1.

6) Cieszymy się temperaturką - foto 9.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Instalacja dokładnie odwzorowuje fabryczną.
Myślę że jest w miarę czytelnie wiec jak coś proszę o zamieszczenie także w FAQ.


MOD: Poprawiono tytul i uklad zdjec.

EDIT:
Zgłoszony przez XM « Pt, 7 sty 2011, 21:59

W treści poradnika jest błąd merytoryczny. Ostatni punkt:

5) Ważne!!! Kabelek który zostaje (nie pamiętam koloru) to oświetlenie wyświetlacza , wpinamy go jak pokazuje czerwona strzałka na zdjęciu 1. " To na co wskazuje strzałka na zdjęciu 1., to wyjście z czujnika prędkości (czujnik Halla) służące do blokowania wskazań termometru podczas postoju. Przy czym nie mam pojęcia skąd termometr ma podświetlenie, bo interesował mnie tylko wspomniany czujnik. Tym samym nie wiem jak powinien brzmieć ten zapis - ale z pewnością nie tak, bo jest mylący.

dzięki :star:










Podobne tematy Zwiń