Skocz do zawartości




- - - - -

Nawigacja


116 odpowiedzi w tym temacie

#81 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lutego 2011 - 16:47

kloss72 napisał:

Mapa Map -ciekawa sprawa.

kloss72 napisał:

logika wyznaczania tras całkiem dobra, rzekłbym, że lepsza niż w ostatnich AM.
Pozwolę się nie zgodzić.
Przejechałem parę kilometrów z MapaMap i w porównaniu do AutoMapy.... łomatkojedyna.
W Poznaniu takie wtopy, że strach... pod prąd mnie xxxx puszczała.
Dramat!



#82 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 13 lutego 2011 - 22:27

Dokładnie to samo mogę powiedzieć o AM -żenada ogólna jak na tak rzekomo profi produkt. Trasa wytyczona, sprawdzona(przejrzałem), znana mi od dziecka. A AM w połowie wjazdu pod górę BEZ bocznych dróg "skręć w prawo" w kółko. Po miastach też bywają jaja niezłe, że nie wspomnę o "oddaniu" przez AM odcinków autostrad w budowie i podobnych kwiatków.
Z AM miałem nie raz chęć złapać to dziadostwo całe z obudową i wywalić przez okno...Z MM w zasadzie nie choć jej prostota robi smętne wrażenie raczej, a nie "proste i poręczne" :zeby: .
Jazda pod zakazy...o rany -na znaki trzeba patrzyć, bo rano kupujesz sprzęt, wieczorem znak inny stoi ;) A AM zaakceptowała znaki...postawione nielegalnie na osiedlu przez mieszkańców. Samozorganizowane :zeby: . Ludzie sobie postawili, ktoś zgłosił i dodali :jump: . Prędkości się nie zgadzają w wielu miejscach, pod zakazy też gania, zamkniętymi całkiem drogami bywa, na skróty przez teren zakładu, garaże podziemne itp.
Nie jestem pewien ale chyba mieszkańcy Szklarskiej Poręby narzekali, że cała miejscowość skopana :hmm:
Na trasie jakiejś(chyba część Wro -Kra) AM ściąga z autostrady na rundę po jednym z miast i wgania na nią z powrotem ;)
W nowej wersji 6.7.0 znikły bloki w niektórych rejonach kilku miast(z forum my-navia info). Były i nie ma, a jednak..wciąż stoją.

Jak będziemy oceniać program po jednym rejonie to daleko nie zajedziemy. Każdy soft ma miejsca, gdzie działa wykwintnie, ma też takie, gdzie leży i kwiczy.
Ale AM jest coraz słabsza niestety. Na największym forum dotyczącym nawigacji wątki z błędami każdego wydania maja po kilkadziesiąt stron i ociekają czarnym humorem. Ludzie sami wymyślają "kody" ustawiania kategoryzacji prędkości, aby skorygować algorytm wyznaczania tras...Za to MM jest ostrożnie chwalona, w stylu "ciągle mało ale nie dziwaczy".
Nie zrozum mnie źle -AM to jednak wyższa półka niż MM ale jedna zaczyna być biżuterią z Jablonexu, a druga po cichu wchodzi w etap brązu.
W AM idą po prostu w bajery, a główny sens oprogramowania gdzieś się zatracił.
Czytam bardzo wiele opinii, że ekstra byłoby pozostawić jądro i skrypty programu AM 5.5.3 i nowe dane topograficzne do nich dołączyć. Niestety -to niemożliwe.
Ja swoje powtórzę -preferuję głównie IGO, AM na drugim miejscu ale z samą AM w ŻYCIU ROMANA bym się w Polskę nawet nie puścił, nie mówiąc o krajach dalszych ;) Nie na moje nerwy.
Miałem plan na "1500 w jedną stronę" w wakacje: do granicy AM, potem IGO Primo... :smiech2: AM mnie rozjuszyła jeszcze w Polsce może po 200km niecałych, objechałem całą drogę w obie strony(coś koło 3500 łącznie) na wspomnianym IGO i poza jednym przypadkiem(użycie mapy słowackiego dostawcy, zmiana na inną -15 sekund może...) było po prostu jak w Telezakupach Mango :zeby:

Schematem normalnym dla dopasionej wersji IGO jest jeden kraj = trzy mapy, a więc Tele Atlas, Navteq, dostawca lokalny(dla Polski oznacza to Emapa). Są wątpliwości? Zmiana dostawcy.
Am za to po wioskach, miastach "zna" numery posesji i takie tam(ale nie zna dróg niektórych tak starych, że już je niedługo szlag trafi), idealna jednak nie jest, a jej wyskoki dziwaczne niejednego już w osłupienie wprawiły.
Ten Navigon...masz okazję to sprawdź. Jest nieco nietypowy, acz niewiele odbiega od standardów. Próbowałem go zażyć i w zasadzie się nie daje na znanych mi z innych softów mukach wykiełbasić...Ale też nie spędzam z nim wiele czasu. Za granicą kilka razy -bezbłędny łobuz :ok:

Polecam stronkę my-navia jeżeli nie znasz. Tam można przy pewnym wysiłku znaleźć wszystko o czym pisałem i więcej...

#83 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 kwietnia 2011 - 20:53

w biedronce ma być nawigacja Goclever 5040 za 229PLN czy warto ?

#84 Offline   vanitum


  • Postów: 90
  • Na forum od: 03 paź 2010
  • Miejscowość: Rawicz

Napisano 14 kwietnia 2011 - 21:02

jak dołożysz z 70 złotych to kupisz już w miarę dobrą nawigację z automapą.... więc raczej nie waro

#85 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 kwietnia 2011 - 21:35

Do Goclever 5040 można wgrać także AutoMapę - nawigacja jest "do odblokowania" - zależy czy się na tym znasz i dasz sobie radę ( operacje czysto programowe, nawet w sieci są poradniki ).

#86 Offline   vanitum


  • Postów: 90
  • Na forum od: 03 paź 2010
  • Miejscowość: Rawicz

Napisano 14 kwietnia 2011 - 21:46

no tak... tylko jeszcze trzeba tą automapę mieć.... a tak za 70 zł więcej masz oryginalną AM bez kombinowania

#87 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 kwietnia 2011 - 21:52

No niby tak.
Chociaż osobiście przerobiłem kilka nawigacji w cenach 200-350 PLN i szczerze - dopiero jak szarpnąłem się na drogiego NavRoada ( za prawie 700 PLN ) to przestałem myśleć o nawigacji - po prostu inna klasa urządzeń; jakość wykonania, szybkość pracy ( odczuwalna! ) i parametry chociażby rzucają cień na te wszystkie "super okazyjne" produkty.

Sam zjeździłem pół polski na podłej Navii i wiem co piszę.
Najgorsze co może się zdarzyć to nawigacja, która w obcym mieście nie umie podjąć szybkiej decyzji gdy wypadniesz z trasy - o wszystkich "ratujących życie" skrętach dowiadujesz się, gdy je miniesz.
A NavRoadzik oblicza nową trasę zanim się zorientujesz, że przeleciałeś zjazd... serio.
To JEST różnica.

#88 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 14 kwietnia 2011 - 22:02

Często tańsze nawigacje mają szybszy procesor niż te o 100-200 PLN droższe. Wystarczająco szybkie są sprzęty posiadające CPU 468MHz przy rozdzielczości 480x272. Wyższa rozdzielczość, słabszy procek -wolniejsza praca. Szybsze od nich są już zdecydowanie droższe.
Zgadzam się, że NavRoad to porządny sprzęt ale o powyższym też warto pamiętać, bo może się okazać, że np. Becker za 1000PLN to wół w porównaniu z GoCleverem za 300PLN...mimo wykonania.
Teraz jednak mamy kolejny idiotyzm marketingowy -nawigacje już 5 calowe mają rozdzielczość "HD" 800x480 czy jakoś tak. Różnica w obrazie pomijalna, a zamulenie sprzętu wyraźne...Po co to? Nie wiem ;)
Kwestia pamięci jeszcze ma tu niejaki wpływ...ale marginalny. Bo CPU też musi mieć kopa, by obsłużyć/zaadresować sterty RAMu.

#89 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 16 kwietnia 2011 - 23:26

to ja tak za pytam o inną nawigację. możecie polecić jakiś dobry "książkowy" drogowy atlas Polski? tylko taki bardziej szczegółowy

#90 Offline   Saharek


  • Postów: 369
  • Na forum od: 24 paź 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:2006 Corolla HB5 1.6Sol

Napisano 17 kwietnia 2011 - 10:52

Generalnie Copernicus robi dobre atlasy. Atlas Europy Shella też nieźle dawał radę w PL ale najnowszy chyba był w 2007...








Podobne tematy Zwiń