Skocz do zawartości




- - - - -

Nagłośnienie 190 czyli kilka słów...


59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Rejdzi


  • Postów: 39
  • Na forum od: 27 lis 2009
  • Miejscowość: Konin

Napisano 05 stycznia 2010 - 21:17

gdy zakupiłem 190 pierwsze co wiedziałem że muszę zmienić radio, gdyż zastał mnie stary jak świat blaupunkt z wyjściem 2x10 albo jeszcze gorsze xD
liczyły się dwa aspekty:
-pierwsze zakupić sprzęt za rozsądne pieniądze przy tym by efekt był bdb i lepszy ;]
-po drugie nie chciałem robić z mojego MB wiejskiej dyskoteki jak spotykam niektóre pojazdy to głowa boli od dźwięku, chodź przyznam sam od czasu do czasu podkręcę pokrętło radyjka jak fajny utwór leci ;D
wracając do sprzętu radio zakupiłem za około 250zl pionieera DEH-1100MP 4x50
radio jak za tą cenę sprawuje się bardzo dobrze, co ważne ma funkcję wyboru koloru podświetlenia z niebieskiej na czerwona, gdyż niebieski kuje po oczach i bardzo rozprasza.

Dołączona grafika

następna kwestia głośniki
przód wiadomo 10. nie zmieniłem ich gdyż po podłączeniu radia chodzą bez zarzutu i podejrzewam iż będą chodzić jeszcze przez długi długi czas w końcu nie ma jak oryginał :hmm:

tył, tu było trochę kombinowania i myślenia co i gdzie by tu zamontować. Wybór padł na głośniki INFINITY REF 9623I za cenę około 250 zł, jakość dźwięku rewelacja ;D naprawdę godna polecenia. Trochę z ciężkim sercem ciąłem tylną półkę ale jak mus to mus trzeba było je gdzieś umieścić. Największy problem sprawiały gabaryty tych głośników gdyż w 190 są już fabryczne miejsca na tylne głośniki lecz zdecydowanie nie 6x9 jakie zakupiłem. Po małej gimnastyce wkomponowałem je, musiałem także zrobić dystanse z płyty MDF. Niedługo prześlę zdjęcia tych moich eksperymentów ;P

Dołączona grafika

radio ok głośniki super ale brakowało mi jednego a mianowicie basu.
tu znów dylemat i problem. zakupić skrzynkę i zając miejsce w bagażniku oraz do tego zakupić odpowiedni wzmacniacz a dodajmy iż o dyskotekę tu nie chodzi tylko o jakość dźwięku. Po dłuższej chwili przyszło rozwiązanie aktywny subwoofer pod siedzenie ;] trochę dzikie rozwiązanie ale jednak idealne w swojej prostocie ;D za cenę 250 zl zakupiłem Boschmann B 68XP Moc 140W. Bass w tym momencie jest jak ta lala xD W ustawieniach na radiu bass jest na poziomie -1 a za to jego siłę reguluję na pokrętle z subwoofera (dodam iż pokrętło ulokowałem w i tak nie używanej popielniczce, u końcu samochód to nie miejsce na mały dymek ;P )dzięki czemu sopran na głośnikach wydobywa się bez zakłóceń. Porównując ten subwoofer do innych tego typu, gdyż mój znajomy zakupił podobny mniej znanej firmy za około 100 zł i muszę powiedzieć iż nie ma porównania z bassem z mojej skrzynki ;P jednak czasem wyższa cena = jakość. Subwoofer jest umiejscowiony pod siedzeniem pasażera gdyż od kierowcy nie wejdzie z powodu regulacji obniżania fotela.

Dołączona grafika

podsumowując za cenę ok 500 zl można mieć w miarę pożądane radio z tylnymi głośnikami, a jeśli od tego chce się mieć trochę basu to subwoofer pod siedzenie jest idealnym rozwiazaniem dla osób które nie chcą marnować przestrzeni bagażowej.
niebawem wrzucę fotki mojego car audio :ok:
pozdrawiam i szerokości dla każdego M-B w Polsce ;)



#2 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 06 stycznia 2010 - 09:49

szkoda trochę tylnej półki na "jajka". Tego "buszmena" możesz sobie darować. Żenada. Poza tym wcale nie mieści się pod siedzenie w w201. Gwarantuję Ci że dla pasażerów siedzących z tyłu wcale nie będzie tak miło jak włączysz radio. Wtylna półkę to można co najwyżej wsadzić jakieś woofery 16cm pod wzmacniaczem i uciąć je na same niskie tony. Wtedy tak bardzo nie piłuje po uszach pasażerom

#3 Offline   misiek1122


  • Postów: 60
  • Na forum od: 11 kwi 2009
  • Miejscowość: Jarosław
  • Drugi Mercedes:w210 2.2 cdi lift

Napisano 06 stycznia 2010 - 19:09

swampshark,

swampshark napisał:

Żenada. Poza tym wcale nie mieści się pod siedzenie w w201.

no jak Rejdzi, pisze że ma go pod siedzeniem pasażera to się chyba zmieścil :sciana: a mi się pomysl z tym buszmenem podoba :pad: pozdrawiam :pad:

#4 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 07 stycznia 2010 - 23:41

misiek1122 napisał:

a mi się pomysl z tym buszmenem podoba
może Tobie tak... ale prawdopodobnie nie porównywałeś tego chociażby do najzwyklejszego suba chociażby w obudowie zamkniętej w dobrze wytłumionym bagażniku. Ja miałem okazję. No ale co kto lubi...

#5 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 07 stycznia 2010 - 23:47

miałem do czynienia z tym "pseudo sububem" :pop: szkoda pieniędzy oryginalne głośniki były w stanie go zagłuszyć :zeby:

#6 Offline   frytas13


  • Postów: 77
  • Na forum od: 27 wrz 2008
  • Miejscowość: Łódź
  • Inne auto:Daewoo Nexia

Napisano 08 stycznia 2010 - 14:33

Panowie, nie zapomnijmy, że upodobania co do car audio są indywidualną kwestią każdego człowieka. Jeżeli koledze wystarcza taki zestaw to w porządku, ładnie temat opisał, wrzucił zdjęcia (a nie tylko linki do aukcji które za miesiąc się nie pokazują i nie wiadomo o co kaman) napisał swoje uwagi co do tego co zmajstrował, mi ogólnie temat się podoba.

Kwestia numer dwa czyli dobór sprzętu - oczywiście wiadomo, że nawet mały sub w bagażniku podpięty do piecyka zagra lepiej, że głośniki w półce to zło a powinny być w kickpanelach na drzwiach ale nie każdy chce zajmować przestrzeń bagażnika, nie każdy ma możliwość,pieniądze czy nawet ochotę montować głośniki w drzwi więc jeśli chcemy komuś doradzić to róbmy to zgodnie z techniką car audio ale jeśli ktoś coś sobie zrobił sam, jest z tego zadowolony to uważam, że krytyka jest nie na miejscu. Co innego przy okazji jakiegoś spotkania pokazać koledze jak gra odseparowany zestaw w drzwiach lub subik w bagażniku to już jest inna kwestia ;-)

#7 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 08 stycznia 2010 - 18:56

frytas13 napisał:

nie każdy ma możliwość,pieniądze czy nawet ochotę montować głośniki w drzwi więc jeśli chcemy komuś doradzić to róbmy to zgodnie z techniką car audio ale jeśli ktoś coś sobie zrobił sam, jest z tego zadowolony to uważam, że krytyka jest nie na miejscu.
frytas13 staramy sie tylko przekazać wiedzę popartą doświadczeniami. Nikt tu nikogo nie krytykuje. Po prostu prawie wszyscy przerabiali te same pomysły co kolega Rejdzi i każdy doszedł do powyższych wniosków. A co powiecie o tym?? Sam zrobiłem http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/myjzeby.gif
link

#8 Offline   Rejdzi


  • Postów: 39
  • Na forum od: 27 lis 2009
  • Miejscowość: Konin

Napisano 08 stycznia 2010 - 21:58

dokładnie panowie wszystko zależny od indywidualnych upodobań :-P

swampshark, sub mieści się pod siedzeniem inaczej nie pisał bym że tam jest :pad: czy ''jaja'' taka żenada to nie wiem fakt nie mieszczą się ale dystans elegancko wpasował się, niedługo foty wrzucę i ocenisz ;) i dobrze mówisz ze nie będzie to miało szans z typową skrzynką ale tu przedstawiłem alternatywę no i podzieliłem się moim rozwiązaniem na car audio które aż tak źle nie gra ;)

pawel14b3, z tym samym subem?? a jaką miał regulację basu na pokrętle? bo jak najniższą to głośniki zagłusza, najlepiej wyregulować bas w momencie gdy delikatnie już go słychać pod siedzeniem ;-)

frytas13, dokładnie dogodzić wszystkim trudno :-P każdy ma swoje upodobania do car audio ;)
z tymi linkami rzeczywiste nie potrzebnie je wklejają bo aukcje idą do archiwum i lipa z podglądem

swampshark, krytyki nigdy nie za wiele :grin: ogólnie jak już zlot będzie gotowy z chęcią zobaczę inne rozwiązania car audio i jestem ciekaw jakie zabudowania bagażnika stojują w mb :) :)

pozdrowienia dla merc maniaków szerokości! :grin:

#9 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 08 stycznia 2010 - 23:21

Dokładnie z tym samym "buszmanem".Nikogo nie chcę nastawiać anty,ale dla mnie jest to strata pieniędzy

#10 Offline   Rejdzi


  • Postów: 39
  • Na forum od: 27 lis 2009
  • Miejscowość: Konin

Napisano 09 stycznia 2010 - 02:10

pawel14b3, najlepiej sprzęt car audio oceniać w akcji :star:








Podobne tematy Zwiń