Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Kilka pytań odnośnie elektryki


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   sunset


  • Postów: 26
  • Na forum od: 30 sie 2015
  • Miejscowość: Kujawsko - Pomorskie
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w planach :)
  • Inne auto:Polonez Caro Plus

Napisano 27 lutego 2020 - 18:22

Witam, nie chciałem dla każdej ze spraw, o które zaraz spytam zakładać nowego tematu, więc wszystko zbiorczo opiszę poniżej, zwłaszcza że sprawy są raczej drobne:

- pacjent to w124, 2,5 Diesel, rok 1995

Usterka pierwsza dotyczy tylnej lampki w podsufitce. Lampka sama w sobie działa, jednakże włącza się tylko po otwarciu tylnych, lewych drzwi. W przypadku otwarcia drugich, nie uruchamia się nawet po wyjęcia konektorów z przełącznika drzwiowego i zwarciu ich razem. Gdzie może być jakaś przerwa w obwodzie? Proszę o sugestie, bo wolałbym nie rozbebeszać połowy auta, by dojść do tego co nie łączy, choć wiem, że zapewne i tak trzeba będzie się trochę pobawić.

Usterka druga jest w zasadzie bezpośrednio powiązana z wcześniej opisaną, tyle że tutaj chodzi o włącznik wspomnianej lampki na desce rozdzielczej. Prąd do niego idzie, wnioskuję po działającym jego podświetleniu, jednak po próbie uruchomienia lampki z tyłu, brak reakcji - na co tutaj zwrócić uwagę? Sam włącznik najlepiej wziąć pod lupę i/lub wymienić? Proszę też o informację, czy te przełączniki da się zdemontować bez zdejmowania całego drewna. Wystarczy może umiejętnie podważyć? Miejsca za dużo nie ma z tego co widziałem.

Przypadek trzeci. Czy oświetlenie pokręteł kierunkowych nawiewu powinno działać na każdym z nich? U mnie świeci tylko jedno, środkowe. Jak wyjąć owe pokrętła?

Czwarta rzecz. Centralny zamek nie działa (w pewnym momencie przestał działać po podpięciu nowego aku) po próbie uruchomienia go wkładką od strony kluczyka. Działa natomiast od strony bagażnika. Jakiś bezpiecznik się spalił? Pod maską wszystkie całe, czy w takim razie gdzieś jeszcze mogą być schowane, czy przyczyną jest coś innego? Przekaźnik?

Piąta, ostatnia sprawa. Auto pobiera prąd właśnie na obwodzie, gdzie jest m.in centralny zamek, tym samym rozładowując akumulator w ciągu tygodnia. Kiedy dłuższy czas nie używam auta, po prostu odłączam bezpiecznik, a jest to trochę... uciążliwe. Jak odnaleźć złodzieja prądu?

Wiem, że i tak nikt nie jest w stanie wskazać mi jednoznacznie, jakie są powody owych usterek, chodzi mi tylko o pewne ukierunkowanie, abym nie błądził po całym aucie w poszukiwaniu przyczyn, gdyż jakiegoś wielkiego obycia w naprawach nie mam. Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Pozdrawiam : )

Użytkownik sunset edytował ten post 27 lutego 2020 - 18:25




#2 Offline   Kristoff


  • Postów: 615
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 27 lutego 2020 - 20:25

https://youtu.be/pWfFU0ot_O4

Tu jest o demontażu pokręteł, prosto i fajnie wytłumaczone.Powinny świecić wszystkie - środkowe, pasażera oraz kierowcy.

Użytkownik Kristoff edytował ten post 27 lutego 2020 - 20:28


#3 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 28 lutego 2020 - 05:30

Temat o lampce z tyłu
http://mb201-124.eu/...nia-kabiny-tyl/

Temat o pokrętłach nawiewu
http://mb201-124.eu/...u-klimatyzacji/

Temat o zamku centralnym
http://mb201-124.eu/...c/page__st__100

Bardzo proszę o niezakładanie takich wielowątkowych tematów, regulamin tego zabrania. Zwłaszcza, że odpowiednie wątki już istnieją- tam polecam lekturę, ewentualnie kontynuowanie pisania.








Podobne tematy Zwiń