Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Jakie radio do SL R129?


61 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   sek60


  • Postów: 92
  • Na forum od: 07 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 marca 2010 - 11:31

Hehe też mam takie. Z zabawnym przyciskiem ANT czyli antena na dwa razy :mrgreen: Ciekawe na co im to było :roll: No oczywiście stare FM. Po dłuzszym namyśle postanowilem jednak postawić na nowoczesność czyli BECKERA INDIANAPOLIS z milym dodatkiem jakim jest nawigacja. Wg. mnie ładnie się komponuje zachowuje klimat A co ważne jest w miare plaskie nie wystaje tak jak Nakamichi kóre tez miałem kiedyś. No jedynym problemem okazała sie własnie antena. Proste przełożenie niestety nie zadziałało plug and play bo antena sie nie wysunęla co związane jest z tym systemem wysuwania jej na dwa. Sprawy jeszcze nie zgłębiłem bo nie mialem czasu ale w przyszlym tygodniu sie za to zabiore. Chyba że ktoś juz to przerabiał



#12 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 12 marca 2010 - 20:03

sek60, ale jaki jest problem z tym wysuwaniem na dwa razy?
Przecież sygnał daje radio a antena raczej powinna być taka sama jak w europejskich.

KotSylwester, na jakie zamierzasz wymienić?

#13 Offline   sek60


  • Postów: 92
  • Na forum od: 07 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 marca 2010 - 12:58

no właśnie nie do końca. Po podłączeniu plug and play Indianapolis ledwo ruszy ta antene, a Oryginał spokojnie wysuwa raz i dwa. Natomiast oczywiście Indianapolis wlożony gdziekolwiek indziej steruje antenka bez problemu. Musze to sobie rozpracować czy antena jest inna czy jest jakis układ dodatkowy sterujący czy poprostu mam cos zepsute :pub:

#14 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 13 marca 2010 - 13:32

sek60, podepnij antenę "na krótko" i sprawdź, czy rzeczywiście to kwestia anteny czy może radia. Oczywiście przed podłączeniem odepnij antenę od radia i innych.

#15 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 marca 2010 - 15:13

w niektorych antenach HIRSCHMANN'a byl system przekazikow i podlaczany staly plus. Moze tutaj jest przyczyna, ze sygnal z radia jest za slaby :hmm:

#16 Offline   KotSylwester


  • Postów: 139
  • Na forum od: 07 lut 2010
  • Miejscowość: Józefów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes R129 SL500 Pakiet AMG
  • Inne auto:BMW

Napisano 14 marca 2010 - 09:22

EssiRS, radia nie zmieniam. Najchetniej bym przeskalował. Ale jak na razie mi sie podoba :hooray:

Mam za to dziwnym problem z BOSE sound system. Jak gra cicho to troszkę rzęzi. Prawy głośnik troszkę charczy. Jak gra głośniej - jest OK. Wczoraj byłem w szoku jak rozkręciłem głośność... Miałem wcześniej w innym aucie Alpine + wzmacniacz Dark Blue 4 + Hertz HSK + Sub Rockford i nie grało tak głośno... Spokojnie Grilla można nagłośnić :)

Przeczyszczę wszystkie tyki może coś przyśniedziało i na niskiej głośności harczy? Albo podebnę inne radio najpierw? Jeszcze nie wiem.

#17 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 marca 2010 - 09:38

KotSylwester napisał:

. Jak gra cicho to troszkę rzęzi. Prawy głośnik troszkę charczy

Prawdopodobnie masz uszkodzone głośniki ,a dokładnie membrana obciera .Przy małej głośności słychać to najbardziej bo amplituda ruchu membrany jest mała i obcieranie mocno przeszkadza .Przy duzej głosnosci amplituda jest duża i spokojnie pokonuje tarcie ,stąd brak zniekształceń.
Radio z tego co widzę to nie jest Becker tylko panasosonic ,stylistycznie są prawie takie same ,ale Becker gra lepiej .
Kup sobie Beckera Exquisit ,super to gra.

#18 Offline   KotSylwester


  • Postów: 139
  • Na forum od: 07 lut 2010
  • Miejscowość: Józefów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes R129 SL500 Pakiet AMG
  • Inne auto:BMW

Napisano 14 marca 2010 - 10:31

VALENTINE, czyli spokojnie moge dac glosniki do fachowej naprawy i powinno być po problemie?

#19 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 marca 2010 - 10:51

Trzeba się upewnić czy to głośniki są uszkodzone (podstawić inne) .Na logikę jakby była to wina radia ,czy wzmacniacza sound systemu to źle grałaby cała lewa czy prawa strona .Dlatego po objawach jakie opisałeś wnioskuje ,że na 80% są uszkodzone głośniki .Tu nie ma co naprawaić ich tylko wywalić i kupić nowe .Przecież te głośniki mają ponad 15 lat i troche się w międzyczasie w głośnikach pozmieniało.Ja u siebie jak robiłem active bass to sprawdziłem jaka jest róznica miedzy głośnikami oryginalnymi w drzwiach a nowymi (JBL) i jest przepaść ,te stare to pierdzą a nie grają .Pomysl o wymianie wszystkich głośników .Ja bym kupił Beckera Exquista na europę ,zostawił zmieniarę i sound system i wymienił najsłabsze ogniwo czyli głośniki.

#20 Offline   Mikoś


  • Postów: 70
  • Na forum od: 24 wrz 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 marca 2010 - 00:55

też mam bose sound system i jestem średnio zadowolony. gra nieźle ale może grać lepiej.

chciałbym zacząć od głośników
jakieś koncepcje na co wymienić w rozsądnych pieniądzach. mega audiofilem nie jestem..








Podobne tematy Zwiń