Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] schematy instalacji, instrukcje napraw, instrukcje ob


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   olo_gsm


  • Postów: 8
  • Na forum od: 27 mar 2010
  • Miejscowość: Włocławek

Napisano 27 marca 2010 - 21:23

Witam

Poszukuję wszelkich dostępnych materiałów technicznych dotyczących R129. Język i forma dowolna (drukowane, skanowane, kopiowane). Szczególnie interesują mnie schematy instalacji, rozplanowanie sterowników i wszystkie inne materiały dotyczące technicznych zagadnień w tym modelu.

Oferty proszę na PW.

Pozdrawiam
Olek



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 28 marca 2010 - 10:04

olo_gsm, wszystkie tego typu informacje znajdziesz w EPC, który można albo znaleźć w sieci, albo można kupić nawet na znanych portalach aukcyjnych.

Rozumiem, że książkę serwisową do R129 masz.

#3 Offline   olo_gsm


  • Postów: 8
  • Na forum od: 27 mar 2010
  • Miejscowość: Włocławek

Napisano 28 marca 2010 - 10:47

Witaj

No właśnie, że oprócz kluczyków, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu nie mam nic, co jest związane z tym autem :mrgreen:
Auto kupiłm na jesieni i jest to takie małe spełnienie marzeń z lat wczesnej młodości. Oko już nacieszyłem i teraz czas zacząć poznawać autko od wewnątrz. Szczególnie, że od 13 lat zajmuję się zawodowo elektroniką samochodową, ale zawsze ograniczałem się do grupy VAG. A mercedes to zupełnie inne rozwiązania konstrukcyjne i pomysły. Zresztą na codzień jeżdże AUDI i te samochody nie mają przede mną żadnych tajemnic jeżeli chodzi o elektrykę i elektronikę. Nastał jednak nowy rozdział w życiu i czas zacząć poznawać się z Mieczyslawem (jak to go w domu nazywamy).
Planuję zakup do siebie do firmy STAR DIAGNOSE żeby przy okazji mieć zaplecze sprzętowe do swojego autka. Na chwilę oecną dysponuję testerem LAUNCH ale nie widzi on wszystkich systemów w aucie.
Niestety moja wiedza dotycząca lokalizacji sterowników i ogólnie rozplanowania elektryki w R129 jest prkatycznie zerowa. Ani autodata ani workshop nie mają tu dobrej bazy wiedzy. Szukam więc jakichkolwiek materiałów, ktore pozwolą mi sie rozwinąć w temacie R129.
Poprzedni właściciel coś tam nakombinował w aucie i mam powyjmowane kontrolki od pasów i od rollbara. Zapinając pasy na wyłączonym zaplonie rollbar stawia się na sztorc jak przy wypadku. Po zapięciu pasa kierowcy przestaje działać zwijacz pasa i nie można sie odchylić nawet na centymetr w zapiętym pasie. Nie działa centralne ryglowanie schowka na okulary i w drzwiach. Zdjęte zostały wycieraczki reflektorów z silniczkami. Założone zostały lusterka od final edition ale nie działa składanie. Nie działa pompowanie trzymania bocznego fotela kierowcy.
To na razie mankamenty z którymi chciałbym dojść do ładu w najbliższym czasie i doprowadzić auto do stanu fabrycznego. Zobaczymy jeszcze co wyjdzie podczas eksploatacji.
Dlatego też jeżeli ktokolwiek dysponuję jakimikolwiek instrukcjami napraw, koserwacji, obsługi, schematami, programami, katalogami części itp to piszę się na to obiema rękami :grin:
Mogę po materiały przyjechać osobiście żeby zrobić jakieś xerówki. Po prostu bardzo mi zależy żeby poznać ten model od podszewki.
Na chwilę obecną jedyne co udało mi się znaleźć w necie to instrukcje obsługi użytkownika w pdf wersji USA r roczników 94 i 95 - jak ktoś potrzebuje mogę udostępnić.
Może ktoś ma instrukcję obsługi do face lifta? Może nawet w języku ojczystym? Serwis niestety twierdzi, że te instrukcje są już u nich niedostępne za żadne pieniądze :-|
Może ktoś zna jakieś inne dobre fora dyskusyjne dotyczące tego modelu? Chętnie bym sobie poczytał - mogą być po angielsku lub niemiecku.
Liczę na Wasz odzew.
Na razie

#4 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 28 marca 2010 - 13:24

tu jest troszke schematow: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Merced ... 0DIAGRAMS/

#5 Offline   olo_gsm


  • Postów: 8
  • Na forum od: 27 mar 2010
  • Miejscowość: Włocławek

Napisano 28 marca 2010 - 14:13

dzięki :)
od czegoś trzeba zacząć, a silnik i skrzynia to podstawa. Zapomniałem, że diakom istnieje :)

#6 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 marca 2010 - 18:00

Zainteresuj sie programem ALLDATA mercedes ,jest na torrentach i emule .Zapewniam Cię ,że znajdziesz tam wszystko czego szukasz.

#7 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 29 marca 2010 - 10:00

Cytat

Planuję zakup do siebie do firmy STAR DIAGNOSE żeby przy okazji mieć zaplecze sprzętowe do swojego autka.
Jedyny sprzęt, który nadaje się do czytania błędów w Mercedesach. Słuszny wybór. Z ciekawości po ile teraz chodzą? Pytam bo znajomy też chce teraz kupić.

olo_gsm napisał:

Nie działa centralne ryglowanie schowka na okulary i w drzwiach.
Za to odpowiedzialna jest najczęściej pompa podciśnienia.

Manuale (instrukcje obsługi) znalazłem kiedyś w sieci. Były do 2001roku. Niestety mam/miałem zapisane na innym dysku i nie wiem czy odzyskam dane z niego :roll:

Sporo schematów znajdziesz w EPC on-line dostępnym u nas w FAQ:
epc-on-line-vt92.htm#494

#8 Offline   sek60


  • Postów: 92
  • Na forum od: 07 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 kwietnia 2010 - 01:07

Polecam Stara bardzo fajna zabawka. Natomiast samo posiadanie tego programu nie oznacza ze włączymy go i odrazu bedziemy wiedzieli co i jak. Potrzeba "troche" wiedzy technicznej bo diagnoza tak naprawde bedzie sie opierać na parametrach pracy auta a nie na błędach jakie wyczyta nam komputer ;-) Do pełni szczęścia przyda sie też oscyloskop.
Dla chcącego nic trudnego. Polecam :)

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 01 kwietnia 2010 - 09:08

A macie może informacje gdzie najlepiej i najtaniej można kupić StarDiagnose?

sek60 napisał:

Potrzeba "troche" wiedzy technicznej bo diagnoza tak naprawde bedzie sie opierać na parametrach pracy auta a nie na błędach jakie wyczyta nam komputer
Otóż to. Trzeba wiedzieć które parametry powinny być w jakim zakresie oraz jaka wartość jest najbardziej odpowiednia.
Dodatkowo tylko StarDiagnosą można skasować wszystkie błędy oraz resetować komputer.

#10 Offline   rosssssa


  • Postów: 357
  • Na forum od: 29 sie 2009
  • Miejscowość: Piaseczno

Napisano 01 kwietnia 2010 - 16:35

Podepnę się pod temat.
Czy ktoś w schematach mógłby zobaczyć czy ten sam czujnik jest do prędkościomierza co i do licznika kilometrów??
Bo rozebrałem to swoje ustrojstwo i wygląda że mogą to być dwa różne czujniki.

Proszę :jump: :hmm:








Podobne tematy Zwiń