Skocz do zawartości




[w201] bartLBN 2.0E Sportline `91


166 odpowiedzi w tym temacie

#161 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2017 - 12:44

Ok ok, ale z C123 zapraszam do nowej Galerii, bo wygląda na obiekt wymagający swojego tematu. :ok:

Natomiast co konkretnie planujesz z w201? Po prostu renowacja, czy wdrażasz jakieś modyfikacje?



#162 Offline   bartLBN


  • Postów: 154
  • Na forum od: 04 mar 2010
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2017 - 12:50

A teraz powróćmy do mojej W201-nki :mrgreen:

Z braku czasu jedyne co zrobiłem to gromadziłem części, ponieważ przyszła pora na reanimację zawieszenia jak i jego przebudowanie. Decyzja padła na gwintowany zawias, bo na tym na czym auto się poruszało nie mogłem sobie pozwolić na dłuższe trasy, a na pewno na wyjazdy nim w zimie. Oprócz pełnego zawieszenia przód/tył jestem w trakcie renowacji hamulców i zmiany na nieco większe. Eksperymentuję też z kolorem na zaciski. Zastosowałem farbę ceramiczną o dosyć dyskusyjnym kolorze, ale że auto ma być spersonalizowane pode mnie to jak wszystko skręcę to dopiero ocenie czy się nie gryzie z ogółem :P

Dołączona grafika Dołączona grafika

Oczywiście wszystko złożone będzie na ATE i Lemforder bo nie mam cierpliwości i wolę coś zrobić raz, a dobrze ;)

<<< Heh.. C123 już ma nowego właściciela także nie wiem, czy jest sens zakładać wątek. Ale z jazdy chwilę się pocieszyłem >>>

Użytkownik bartLBN edytował ten post 03 października 2017 - 12:53


#163 Offline   bartLBN


  • Postów: 154
  • Na forum od: 04 mar 2010
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2017 - 13:07

Kontynuując... Mody dalsze będą bo bez tego żyć nie mogę :D Jak ogarnę już zawias to zajmę się stylistyką zewnętrzną i to na grubo - możliwe, że będzie kontrowersyjnie trochę... Ale to w przeciągu m-ca wszystko się wyjaśni ;)

Z rzeczy o których się nie chwaliłem poszły zmiany w układzie napędowym. Zmiana dotyczy mostu, który zastał przerzucony z wersji 2.6 o max przełożeniu. Jakie są skutki??? Auto niesamowicie mimo dwóch litrów zyskało na momencie. Biegi mocno się skróciły ale na trasie nie ma potrzeby redukcji, żeby sprawie wyprzedzać. A minusy... licznik mnie oszukuje o 20 km/h i spadła prędkość max, ale mnie to nie zasmuca :D

Dolot też prawie ukończony na gratach od firmy Pipercross. Fotki podrzucę jakoś przy okazji :]

Aaaa i taki fant mi przypadkiem wpadł, a mianowicie drugi komplet kół marki Carlsson 16 cali i znając moje upodobania 8,5 cala szerokości :grinhihi:

Dołączona grafika

Użytkownik bartLBN edytował ten post 03 października 2017 - 13:08


#164 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2017 - 14:57

Ale przód to chyba nie ATE? ;) 262 mm? Czy coś większego?

#165 Offline   bartLBN


  • Postów: 154
  • Na forum od: 04 mar 2010
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2017 - 18:52

Hahaha no przód nie :P Przednie jakieś z hurtowni na próbę wziąłem. Ponoć jakąś Japonię miały widzieć i mam nadzieję, że nie tylko na pocztówce :grinhihi: A rozmiarówka standard od 2.6 B. Zależało mi aby zastosować już tarcze wentylowane bo jednak te od 2.0 strasznie się nagrzewały i gorzej chłodziły przez swoją litą budowę.

#166 Offline   bartLBN


  • Postów: 154
  • Na forum od: 04 mar 2010
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 października 2018 - 18:14

Siema po prawie rocznej nieobecności ;P
Niestety moja 190-tka poszła w "lekką" odstawkę, ponieważ zacząłem działać w własnym biznesem. Aleeee... Nie do końca o Niej zapomniałem. Dzisiaj skończyłem i zamontowałem "drewienko" przy skrzyni biegów z nowiutkim lakierem :smoke:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Ogólnie lekki spamik, bo właśnie tym się zacząłem zajmować, czyli odrestaurowywaniem elementów do furek :P Także jeśli ktoś byłby chętny to zapraszam na mój profil facebook-owy, gdzie możecie obczić co konkretnie robię. Dodam tylko, że lada moment zacznę jeszcze przygodę z chromowaniem ;)
https://www.facebook.com/BangLBN/

#167 Offline   Jacon


  • Postów: 15
  • Na forum od: 09 lis 2017
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W203
  • Trzeci Mercedes:SLK R170

Napisano 19 listopada 2019 - 17:17

Odgrzeję kotleta ;) Chciałbym nawiązać do tych znaczków sportline na grill, ostatnimi czasy znalazłem takowy w necie z oryginalnym logo i nr części mercedesa, to wychodzi na to że takowe były oryginały.
Podaję nr. w celu wyszukania w necie A6701905700








Podobne tematy Zwiń