Skocz do zawartości




- - - - -

[W 202] Mercedes C280


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   Sbeniu


  • Postów: 6
  • Na forum od: 06 maj 2010
  • Miejscowość: Rzeszów

Napisano 05 listopada 2010 - 18:41

Witam
Zamierzam zakupić mercedes C280 w benzynie + gaz za 7000zł 1995r. Posiada skrzynie automatyczną 4- biegową. Interesuje mnie wasza opinia jakie mam wady i zalety oraz czy istnieją skrzynie 5-biegową w C280.Sprzedawca twierdzi że skrzynia zachowuje się jak 4 biegowa a nie wiem czym posiada 4 czy 5 biegów. Oraz Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość założenia skrzyni manualnej 5-cio biegowej?? Dziękuję za szybką odpowiedź.



#2 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 05 listopada 2010 - 20:55

Skrzynia jest chyba 4 biegowa ale ręki nie dam sobie uciąć za to.
Zakładanie manualnej raczej będzie dość drogie bo musisz wymienić koło zamachowe silnika, dokupić nowe sprzęgło, kupić skrzynię, wybierak biegów, dokupić/dorobić nie wiem jak ale stworzyć pedał sprzęgła oraz pompę sprzęgła itp, dodatkowo musiałbyś wymienić most bo przy skrzyni manualnej jest inne przełożenie niż w automacie i nie wiem czy czasem długość wału nie będzie inna ale to musi potwierdzić ktoś kto to wie na 100%, ja nie mam takiej wiedzy w temacie wałów.
No i z tego co wiem trzeba sterownik silnika przestawić z trybu pracy ze skrzynią automatyczną na tryb manualny, ale tu nie jestem też pewny, takie informacje dostałem gdy się dowiadywałem o swap mojego 2.2 M111 na 3.2 M104 od auta z automatem.
Także przekładkę na manualną skrzynię sobie daruj bo będzie cię to naprawdę dużo kosztowało.

A tak w ogóle po co chcesz robić przekładkę skrzyni? Automat ci nie odpowiada?








Podobne tematy Zwiń