Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Jak zdemontować boczek drzwi?


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Robson


  • Postów: 15
  • Na forum od: 02 paź 2007
  • Miejscowość: Międzyborów

Napisano 21 października 2007 - 18:39

W moim nowym nabytku :mrgreen: 190D 87r. (tapicerka niebieska) odkleiły sie górne fragmenty okleiny tapicerki drzwi. Prosze o inf. jak zdemontować tapicerkę drzwi i może ktoś ma doświadczenie w klejeniu tych oderwanych fragmentów.

Pozdro.



#2 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 października 2007 - 20:08

1. Odkrecamy 2 wkrety do mocowania plastikowej oslony zamka (ksztalt U) - przy zamku drzwi
2. Przesuwamy oslone dzwigni do opuszczania szyby (w strone przeciwna tej kulki do lapania). po odsunieciu oslony pozostaje zdjecie raczki z trzepienia.
3. przesuwamy plastikowa zaslepke metalowej raczki do otwierania drzwi w kierunku zamka drzwi i odchylamy ja po ramieniu podparcia. Po tej operacji ukaze sie wkret mocujacy ramie oparcia do blachy
4. Po odkreceniu wszystkich wkretow caly boczek nalezy pociagnac do gory aby wypiac go ze wszystkich zaczepow oraz z listy mocujacej przy szybie.

#3 Offline   Robson


  • Postów: 15
  • Na forum od: 02 paź 2007
  • Miejscowość: Międzyborów

Napisano 21 października 2007 - 20:41

Dzięki Borat .

#4 Offline   ogllala


  • Postów: 210
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Polaniec
  • Mercedes:W201 2.5-16V - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 201 2.0 LPG
  • Inne auto:BMW E 34, e46

Napisano 28 października 2007 - 21:04

jak bedziesz wyciagal boczek to najpierw wygiagnij uszczelke szyby i wyciagnij boczek caly z zatrzskami bo one maja takie jak haczyki i jak wycigniesz to sie material zniszczy i pozniej juz tak sie nie trzyma jak przed wycigniecie poprostu przy szybie boczek odstaje
:mrgreen:

#5 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 28 października 2007 - 23:40

To co powyżej to prawda. Dużo pomaga też opuszczenie szyby do końca :mrgreen:

#6 Offline   adams54


  • Postów: 33
  • Na forum od: 28 sie 2007
  • Miejscowość: Jarocin (wielkopolskie)

Napisano 31 października 2007 - 19:29

Męczyłem się z oderwanymi fragmentami tapicerki.
U "góry" należy oczyścić metalową listwę iodtłuścić, najlepiej czystą benzyną.
Kupiłem w Brico Marche klej łączący różne powierzchnie. (metal, skóra, plastik) Wyglądem przypomina "butapren". Nazwy nie pamiętam.
Smarujesz powierzchnie listwy i tapicerki, chwilę czekasz, następnie naciągasz tapicerkę na listwę i zapinasz "klamerkami". Klamerkami nazywam te nowoczesne spinacze do akt biurowych. Są różnych gabarytów i rozmiarów. Pasują wszystkie i na prawdę mocno dociskają. Czas schnięcia 24 h.
Próbowałe innymi klejami, ale w słońcu klejenie puszczało.

#7 Offline   Ryszard


  • Postów: 20
  • Na forum od: 05 kwi 2007

Napisano 01 listopada 2007 - 14:27

[ Witam! Przeżywałem podobny problem ze swoim autkiem, ale udalo mi sie dokupic za psie pieniądze komplet w doskonałym stanie z drewienkami. Niestety z zaczynającym sie procesem oddzielania sie tej delikatnej powłoki w okolicy uszczelek. Mój sposób, to jednak użycie róznrgo rodzaju klejów typu cyjanoakrylowego- np . Kropelka. jeśli przystępujesz do takiego sposobu, bądź jednak pedantyczny w ilości uzywanego kleju i nie przystępuj do pracy bez odpowiednich klamerek mocno i konkretnie ściskających klejone elementy przez 2-3 minuty.Pomocne bardzo jest wstępne podgrzanie suszarką i rozciągnięcie materiału, ale ostrożnie, bo to delikatna "skórka" Powodzenia

#8 Offline   spider


  • Postów: 81
  • Na forum od: 25 lip 2007
  • Miejscowość: dolnośląskie

Napisano 01 lutego 2008 - 15:00

Mam podobny problem.
Poprzedni właściciel chyba nie bardzo wiedział jak się obchodzić z tapicerą lewych przednich drzwi i te haczyki co ją mocują do burty są pozrywane. Trudno mi się zamyka takie drzwi a najcześciej wsiadam właśnie po lewej stronie z przodu. Od nie dawna lata mi już cały podłokietnik. Jak się to naprawia. Czy to w ogóle da się naprawić?

#9 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 01 lutego 2008 - 16:44

jeżeli masz te plastikowe haczyki to można spróbować posklejać, można też przykręcić boczek na wkręty ale to jawna profanacja http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/zolta.gif

#10 Offline   piciu-b


  • Postów: 18
  • Na forum od: 02 gru 2007
  • Miejscowość: Gniezno

Napisano 02 lutego 2008 - 08:51

spider ,jezeli poszukasz urwanych elementów plastykowych oczywiscie mozesz je przykleic-ale nie wiem czy klej to wytrzyma,ja w swoim :mrgreen: miałem tak samo i popekane zaczepy od podłokietnika przykleiłem,ale do pewności nawierciłem małym wiertłem i zastosowałem wkręty(ten sposób okazał się skuteczny 3 lata pięknie trzyma)








Podobne tematy Zwiń