Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Jak zdemontować boczek drzwi?


34 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 02 lutego 2008 - 14:29

Ja zastosowałem klej polimerowy (taki przeźroczysty kisiel w butelce) i też już ponad dwa lata trzyma, a boczki zdejmowane były już kilka razy po tym. :czerwona:

Oczywiście im lepiej wcześniej doczyścisz powierzchnie klejone, tym mocniej złapie klej.



#12 Offline   spider


  • Postów: 81
  • Na forum od: 25 lip 2007
  • Miejscowość: dolnośląskie

Napisano 04 lutego 2008 - 11:29

No rozpaprałem te drzwiczki i spotkałem profanację, czyli podłokietnik po chamsku przytwierdzony na 1000 wkrętów do cieniutkiego drewka a la płyta wiórowa. A że wkręty miały skąpe podkładki to zaczeły ryć w tej płycie i niektóre przedostały się już przez nią. Szukałem resztek plastikowych zaczepów w drzwiach ale ani śladu, pozostały tylko kikuty wychodzące z podłokietnika. Tak naprawdę pourywane są tylko haki od podłokietnika, te od tapicery są OK i działają. Najchętniej wymieniłbym ten podłokietnik na "nowy", tzn. sprawny. Tylko jak trafić w kolor? Na podłokietniku widnieje jakiś nr, chyba 124 01 01 970, czy jakoś tak. Brązik w każdym razie. Póki co, poszedłem w ślad za poprzednikiem - głupkiem: dałem dłuższe i grubsze wkręty takie prawie ciesielskie, a zamiast podkładek podkradłem żonie pokrywki od garów - i tak słabo używa, nie no żart :ok:, ale sporo większe dałem niż były. Trzyma lepiej ale świadomość podróżowania takim rozdziewiczonym Mietkiem nie jest przyjemna, więc mimo to wolałbym znaleźć nowy podłokietnik.

#13 Offline   piciu-b


  • Postów: 18
  • Na forum od: 02 gru 2007
  • Miejscowość: Gniezno

Napisano 04 lutego 2008 - 20:08

nie wiem kolego czy dostaniesz sam podłokietnik, w/g mnie fabrycznie występuje z całym poszyciem tapicerskim drzwi,ale jak dałes duże podkładki to powinno wytrzymać,ja do pewności zamiast wielkich podkładek zastosowałem po uprzednim docięciu blaszkę która ładnie przylega do płaszczyzny boczka.

#14 Offline   ylohrehtom


  • Postów: 96
  • Na forum od: 26 kwi 2010
  • Miejscowość: Bełchatów
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W123 2.4D 1976

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:30

Sorki że zapytam lekko off topic, ale sprawa również dotyczy boczków drzwi a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Nie ukrywam, że mi się śpieszy. Chcę kupić boczki w innym kolorze niż mam obecnie i znalazłem całkiem fajne lecz od wersji z elektrycznymi szybami z przodu. Ja mam korbki i nie chcę montować elektryki. Pytanie moje brzmi: czy mogę te boczki drzwi zamontować u siebie, zrobić dziurę i domontować korbkę? Jeśli tak to jak zrobić dziurę, żeby nie zepsuć całego obicia na drzwiach?

#15 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:35

otworek to jakieś 0.5 cm. weź to obmierz i wywierć wiertareczką i po sprawie. Nawet jak ciut większy zrobisz to korbka przykryje ;)

#16 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:38

wow - szkoda dziurawic... bo latwiej znalezc boczki z dziurami niz bez

#17 Offline   ylohrehtom


  • Postów: 96
  • Na forum od: 26 kwi 2010
  • Miejscowość: Bełchatów
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W123 2.4D 1976

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:43

Sprawa nie taka prosta. Znalazłem całe, kompletne wnętrze do podmianki a to generalnie jedyny mankament. Zastanawiam się czy kupić i dodać te korbki czy szukać dalej? Dodam, że cena za ładne wnętrze jest dość atrakcyjna - przynajmniej tak mi się wydaje.

#18 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:50

ylohrehtom napisał:

Zastanawiam się czy kupić i dodać te korbki czy szukać dalej?

Troszkę zamotałeś. Co kupić i co szukać dalej? ;) Wywierć dziurkę i już. Weisz jak możesz zaznaczyć w jakim miejscu otwór? załóż boczek i lekko naduś w miejscu korbki. Odbije się pewnie i będziesz miał zaznaczone.

#19 Offline   ylohrehtom


  • Postów: 96
  • Na forum od: 26 kwi 2010
  • Miejscowość: Bełchatów
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W123 2.4D 1976

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:07

Już wyjaśniam. Zastanawiam się czy kupować to wnętrze i bawić się w robienie dziurek na korbki, czy może lepiej szukać dalej jakiegoś innego wnętrza. W każdym razie moje wątpliwości co do tych boczków są takie, że nie wiem czy materiał jakim są obite nie zacznie się rozpruwać po zrobieniu dziury? No i możliwe, że sam kształt boczków z miejscem na korbkę i tych bez korbki nieco będzie się różnił i korbka może nie sięgać odpowiednich mechanizmów wewnątrz drzwi. Może ktoś miał już takie przeróbki i eksperymenty za sobą?
Po to wnętrze jechać muszę 250km w jedną stronę a tego wszystkiego z fotek sam nie wywnioskuję. Dla ułatwienia jednak pokażę o co chodzi dokładnie:
Dołączona grafika
Coś takiego mam obecnie w aucie.

Dołączona grafika
...a coś takiego znalazłem do kupienia. No i chcę wiedzieć czy dodanie korbki do takiego boczku będzie kłopotliwe czy raczej nie?

#20 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:47

Dodanie korbki nie będzie zbytnio kłopotliwe, ale skoro napisałeś, że:

ylohrehtom napisał:

cena za ładne wnętrze jest dość atrakcyjna
to może zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w elektrykę szyb? ;)








Podobne tematy Zwiń