Skocz do zawartości




- - - - -

M-Tech Legend II a Uniden 520 XL Pro?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   tatadyrektor


  • Postów: 130
  • Na forum od: 30 paź 2010
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:kaczuszka 310
  • Trzeci Mercedes:kaczuszka 310 asb
  • Inne auto:laweta ducato , sprinter 410

Napisano 13 stycznia 2011 - 00:07

Witam. Mam pytanko. Czy ktoś z Was miał do czynienia z jak to opisują legalnym następcą Unidena 520 XL Pro czyli radiem M-Tech Legend II ? Obudowa taka sama, a jak się do Unidena ma cała reszta? W jednym autku mam 520tkę i jestem z niej bardzo zadowolony, w drugim mam (ponoc kultowego?) Alana 28 i troszkę mi szwankuje no i jakoś zawsze bardziej odpowiadał mi prosty w obsłudze Uniden. W związku z tym że mimo usterki (byc może to dla fachowca duperela) mam na Alana kupca, przymierzam się do zakupu nowego radia. Mogę kupic 520tkę , ale (brak homologacji) jeśli :zeby: M-Tech jest tak samo dobrym radiem to po co kombinowac z Unidenem. Ale czy jest tak dobry????????????????????



#2 Offline   D4vid


  • Postów: 144
  • Na forum od: 15 gru 2009
  • Miejscowość: Łosiów (woj. Opolskie)
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Audi A6 C5 2.8 Quattro

Napisano 16 stycznia 2011 - 10:14

Obecnie w Audi mam radyjko : M-Tech Legend II i nie narzekam bardzo fajnie zbiera sygnał jest małe więc łatwo je schować w niewidocznym miejscu
Kolego polecam te radyjko

#3 Offline   tatadyrektor


  • Postów: 130
  • Na forum od: 30 paź 2010
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:kaczuszka 310
  • Trzeci Mercedes:kaczuszka 310 asb
  • Inne auto:laweta ducato , sprinter 410

Napisano 16 stycznia 2011 - 21:05

dzięki za odpowiedź, ale tar długo była cisza w temacie, że kupiona już 520-stka

#4 Offline   Wariat_MB190


  • Postów: 62
  • Na forum od: 27 mar 2011
  • Drugi Mercedes:W planach W201

Napisano 05 maja 2011 - 15:46

Pozwolę sobie odgrzać kotleta, bo może komuś się przyda taka informacja.

Radiotelefon M-Tech Legend II to jest klon President Harry II Classic(bez ASC), M-Tech Legend II to nie jest Uniden Pro 520XL jak piszą sprzedawcy na aukcjach. Obudowa jest podobna jak w Unidenie Pro 520XL i w kilku modelach Presidenta też jest podobna obudowa. M-Tech Legend II ma kiepski filtr, dlatego nie polecam podłączać tego radia pod gniazdo zapalniczki, bo będzie zbierało dużo syfu z auta. Bezpośrednio pod akumulator trzeba to radio podłączyć, żeby był względny spokój. Niestety odbiornik jest strasznie czuły w tym radiu i w mieście zbiera dużo zakłóceń, nawet przy antenie 100 cm jest kiepsko(nie mówię tu o badziewnym Hustlerze IC-100 :smiech2: ). Z racji na kiepski filtr nie polecam tego radiotelefonu do mobila, na bazę można polecić. Jeśli ktoś chce tanie i dobre radio CB do kwoty ok. 250 zł to szukając w nowym sprzęcie najlepszym wyborem będzie Yosan Pro 120. Ma podwójny filtr na zasilaniu(żadne inne radio w tej kategorii cenowej tego nie ma) w dodatku są to bardzo dobre filtry - radzą sobie z zakłóceniami w autach, które potrafią nieźle siać. Głośnik wbudowany w radio ma dobrą modulację, radyjko jest małych rozmiarów, mikrofon jest mały i może wydawać się lipny, ale nie jest aż tak źle. W mikrofonie są wbudowane przyciski do zmiany kanałów(nie słyszałem, żeby się ten bajer psuł jak w TTI 880/881 czy Alanach 48+). Radio ma ręcznie regulowany RF-GAIN i SQ. Naprawdę porządne radio. Do tego jakaś antenka na magnes(np. Sirio ML-145 -> może i długa, ale w stosunku cena/jakość jest IMO bezkonkurencyjna) i mamy dobry oraz tani zestaw CB.

Pozdrawiam! 73! :star:

#5 Offline   Michal_S124


  • Postów: 65
  • Na forum od: 02 lis 2010
  • Miejscowość: Ostrówek
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Jeep Grand Cherokee WG 4.7

Napisano 12 maja 2011 - 23:16

Wariat_MB190, popieram Twoją wypowiedź i sam bym chyba tego lepiej nie ujął :E

#6 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 13 września 2011 - 08:49

Z moich uwag co do M-Tech Legend - moja dziewczyna ma takie w swoim wozidle, razem z króciutką Sirio Triflex. I po dołożeniu porządnego zewnętrznego głośnika (z zestawu głośnomówiącego Nokii) zrobił się z tego naprawdę bardzo przyzwoity i sympatyczny zestaw antymiśkowy, praktycznie niezauważalny z zewnątrz.

#7 Offline   marek1977


  • Postów: 39
  • Na forum od: 27 lis 2008
  • Miejscowość: Mogilno
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Polonez Caro Plus

Napisano 15 stycznia 2012 - 21:48

http://allegro.pl/so...2048784228.html Czy polecany przez was zestaw który znalazłem na allegro ma dobrą cenę,ma to być pierwsze radio i jestem zielony w temacie.

#8 Offline   pawelec76


  • Postów: 14
  • Na forum od: 08 maj 2011
  • Miejscowość: Wawa
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 stycznia 2012 - 19:50

Tak to jest ten zestaw, koledzy mają rację co do zakłóceń Mtech, (bardzo ładnie zbiera pracę wszelkich silniczków w samochodzie np.wycieraczek) reszta za taką cenę jest w normie, co zestawu to takie radio wystarczy ci na lata a zwraca się po jednej trasie np. do Bydgoszczy, przy przelocie ósemką (drogą zaufania ;). W miastach to i tak wszyscy sie nakladają na siebie i zakłócają więc prakyczniej jest słuchać radyjka w trasie. Kupuj Kolego i Najwązniejsze daj do dostrojenia radio do anteny i auta na którym będzie jeździło (cena usługi przez punkt montażu 20pln max.). Także koledzę mobilkowi życzę szerokości.

#9 Offline   Kubaat3lover


  • Postów: 545
  • Na forum od: 02 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 lutego 2012 - 11:12

Czyli tych MTechów nie polecacie? Lepiej szukac Unidena 520ki ?

#10 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 16 lutego 2012 - 09:55

Za te pieniądze ciężko coś lepszego znaleźć od M-Techa. Jak pisałem moja dziewczyna ma M-Techa Legend II w Oplu Corsie (benzyna) i daje radę. Tylko trzeba do niego dokupić od razu zewnętrzny głośnik (ca. 20zł). W podobnej cenie na forach o CB polecają też Yosan 120 Pro/Lafayette Atena, ale nie miałem z nimi żadnego kontaktu jeszcze. Osobiście wożę starego, kupionego za niewielkie pieniądze (ale gabarytowo sporego ;-) ) Presidenta Valery.








Podobne tematy Zwiń