Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Termometr - nieprawidłowe wskazania



86 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   adi804


  • Postów: 9
  • Na forum od: 18 lis 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 18 listopada 2007 - 19:24

Witam Kubek więc jednak zamieść jakiś schemat dotyczący termometru do :mrgreen: 124
Pozdrawiam



#22 Offline   marifex


  • Postów: 45
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 20 listopada 2007 - 21:02

To ja tez sie podepne pod temat

Ja mam kłopot z temperatura w W201 Z tym ze dodatkowo wywala mi bezpiecznik nr. 10 Przez chwile jak go zamontuje (dopoki nie ulegnie przepaleniu) na desce termometr wskazuje tem. 58 stopni C i ani drgnie Jak sie przepali nic sie nie wyswietla i dodatkowo lustro prawe nie dziala

Sam czujnik wykrecilem jego stan sie wydaje bdb, czy mozna go zmierzyc miernikiem

Na allegro znalazlem aukcje z podobnym czujnikime, tylko ten ma 2 przewody a z tego co widzialem mój ma 1 (chyba ze sa we wspolnej izolacji)
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Jak sie zabrac najlepiej za wymiane tego czujnika w ktorym miejscu go ciasc i wlutowac czy to termistor czy drugi czujnik

#23 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 listopada 2007 - 21:37

marifex, jak nie jesteś pewny to najpierw odłącz czujnik (kostka), włóż nowy bezpiecznik i jak nie wywali to masz winnego. Jak wywali to bedziesz szukał dalej.

#24 Offline   pawel63


  • Postów: 721
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Ostrowiec Św
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 listopada 2007 - 21:49

Panowie, przecież wszystko zostało już powiedziane w tym temacie. Gdzie i jaki czujnik, opcja z termistorem, sposób lokalizacji i wymiany, zabezpieczenia przed wilgocią.
Podana aukcja dotyczy "nieczujnika". To zwykły termistor NTC. Już napisałem, w sklepie koszt oscyluje w granicach 2, może 3 pln ;-) . Jego też należałoby wsadzić w jakieś opakowanie.

EDIT:
tutaj znajdziesz ten termistor za 2,5 pln :old:

#25 Offline   marifex


  • Postów: 45
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 20 listopada 2007 - 22:02

Z tym ze aby dostac sie do kostki od termometru trzeba wykrecic licznik czy mozna sie inaczej do tego dobrac

Gdzie ta kostka jest zlokalizowana

#26 Offline   zbychu


  • Postów: 9
  • Na forum od: 15 lip 2008
  • Miejscowość: Gdańsk

Napisano 25 lipca 2008 - 10:42

Witam
Znów powraca wątek termometru. Słuchajcie, mój termometr najpierw wskazywał wartośc zawyżoną o 9,5 st, a po paru miesiącach przestał w ogóle wyświetlać. Czytając Wasze prady wymieniłem ( na próbę ) czujnik, bez efektu, aby sprawdzic nowy czujnik , czy nie jest tez uszkodzony ( był używany )zamontowałem termistor i...... nic. Wymontowałem rozkręciłem i sprawdziłem ( wzrokowo ) wyświetlacz i wygląda ok . Co tez to może być ? Przewody ? Bezpieczniki ?

#27 Offline   Robert142T


  • Postów: 150
  • Na forum od: 06 lip 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w168 A170 CDI 1999r.

Napisano 25 lipca 2008 - 10:51

Miałem cos takiego w w210 wskazywal zle termometr (53stopnie) wskaznik paliwa i kontrolki sie palily na desce zwariowal caly licznik. Nawet w serwisie Mercedesa nie mogli ocenić co to jest gdyz jak usuwali bledy znow sie pojawialy. Lecz sam doszedłem do tego iż glownym sprawcem byla masa ktora sie odlaczyla. I u was tak samo termometr nie dostaje masy i wariuje. :old: Glownym problemem bedzie zlokalizowanie gdzie jest przerwana masa ja tez musialem nad tym troche posiedziec :mrgreen:
Pozdrawiam :old:

#28 Offline   zbychu


  • Postów: 9
  • Na forum od: 15 lip 2008
  • Miejscowość: Gdańsk

Napisano 25 lipca 2008 - 12:08

Robert124T , nie bąć taki tajemniczy , gdzie znalazłeś rozłączenie.
A tak poza tym, u mnie wszystkie kontrolki są ok

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 13:12 ]
Jak sprawdzić ( jakim przyrządem ) obwody, czujkę, wyświetkacz, cz są sprawne ?
Dzięki

#29 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 19 sierpnia 2008 - 20:59

A ja mam poza problemem ktory jest tu opisany (wezme sie za to pozniej) mam problem z samym wyswietlaczem. Mam go do polowy zalanego i malo widac. Generalnie dziala, pokazuje 50 stopni ciagle (kwestia wymiany czujnika z tego co wyczytalem w tym temacie), ale malo widac.
Czy jest mozliwosc wymiany samego wyswietlacza? Plytka jest w porzadku na to wychodzi, tylko sam wyswietlacz? Da sie to gdzies kupic? Czy jedyne wyjscie to kupno calosci za conajmniej 120 zl (allegro)?

#30 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:08

dredek, cięzki temat z dopasowaniem wyświetlacza. Szukałem takich ale nie znalazłem. Musi to byc wyświetlacz pod ten a nie inny przetwornik - nieosiągalne jak dla mnie :ok:








Podobne tematy Zwiń