Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Rozmiar wycieraczki oraz marka.



90 odpowiedzi w tym temacie

#71 Offline   Szymcio


  • Postów: 295
  • Na forum od: 14 lip 2012
  • Miejscowość: Augustów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 grudnia 2016 - 09:50

Tak, ale z drugiej strony jeżeli się przesadzi to później można zapłacić za coś podwójnie.



#72 Offline   Szarik


  • Postów: 1 165
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 31 grudnia 2016 - 10:40

Dobra, ostatnia odpowiedź, bo z normalnej wymiany zdań zaczyna się robić gównoburza...

Wyświetl postUżytkownik Szymcio dnia 30 grudnia 2016 - 23:33 napisał

To tym bardziej po co wydawać ponad 10 000 zł na W124 jak można mieć szybszego Passata za 3000 zł i różnicę wydać na lepsze części. To spełnia swoje zadanie i to. No i ja od początku rozumiem o co Ci chodzi tylko chciałem zobrazować Twoją wypowiedź: "Tylko po co...". ;)

Porównanie, że mogę mieć "tańsze auto i też będzie mnie woziło i może będzie szybsze" ma się nijak do tematu o wycieraczkach. Auto się kupuje według własnych potrzeb. Ktoś chce tanie, kupi Golfa II, ktoś chce dość duże a nie zbyt drogie, kupi Passata itp. Ja chciałem auto bezawaryjne, w którym mogę sobie podłubać, które zawiezie z punktu A do punktu B. Do tego W124 mi się zawsze bardzo podobało i było moim marzeniem. Dlatego kupiłem je i wcale nie wydałem 10000zł. A jak bym chciał coś szybszego, to bym kupił Passata. A wycieraczka? Ta oryginalna z gumą za 7zł ściera tak samo, jak ta za 60zł i na tyle samo starcza. Jakoś nie widzę potrzeby kupowania tych rzeczy drogo, tylko dlatego "bo to Mercedes". Czyli do Golfa mógłbym pakować tańsze? Dla mnie najważniejsze jest, że wycieraczka spełnia swoje zadanie. Jak bym był nie zadowolony, to kupiłbym tego Boscha albo coś w tym stylu. Ale nie widzę takiej potrzeby, bo nie ma żadnej różnicy w działaniu. Ty kupujesz drożej, proszę bardzo, Twój wybór, Twoje pieniądze i mnie nic do tego. :)

#73 Offline   Szymcio


  • Postów: 295
  • Na forum od: 14 lip 2012
  • Miejscowość: Augustów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 grudnia 2016 - 14:52

Ja również mogę powiedzieć, że Bosch na dłużej starcza i jest cichszy, dlatego go kupiłem.

#74 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 31 grudnia 2016 - 15:57

Żadna wycieraczka zwykła marketowa czy inna za 10-20zł nie pasuje do prowadzenia w ramieniu tzn lata w nim ( nie widziałem Boscha co pisał kol Szymcio ) i wtedy lata i nikt mi tego nie powie....oglądałem dziś u dwóch kumpli i przyznali racje....a ta stabilizacja nie jest chyba po darmo jak zrobili to inżynierowie którzy pracowali lata nad projektem...

#75 Offline   Sly108


  • Postów: 1 147
  • Na forum od: 16 gru 2008
  • Miejscowość: Trzebinia
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 grudnia 2016 - 16:18

Wyświetl postUżytkownik Bogdan 190 dnia 31 grudnia 2016 - 15:57 napisał

Żadna wycieraczka zwykła marketowa czy inna za 10-20zł nie pasuje do prowadzenia w ramieniu tzn lata w nim ( nie widziałem Boscha co pisał kol Szymcio ) i wtedy lata i nikt mi tego nie powie....oglądałem dziś u dwóch kumpli i przyznali racje....a ta stabilizacja nie jest chyba po darmo jak zrobili to inżynierowie którzy pracowali lata nad projektem...
Oryginalne pióro wycieraczki do W201 i W124 ma szerszy szkielet (stelaż) i dlatego idealnie pasuje na zapięcie oraz widełki w ramieniu wycieraczki. Każde tańsze pióro wycieraczki jest cieńsze i dlatego lata na boki bo ma za dożo luzu na tych widełkach.
Z zamienników idealnie pasujących do ramienia wycieraczki czyli szerszych niż cała pozostała gama zamienników jest tylko Bosch, Valeo, SWF oraz chyba Visse (ale tego nie jestem pewny), co do wcześniej wymienionych to jestem w 100% pewny bo albo mam albo miałem takowe.
Za tego typu pióro wycieraczki Boscha czy Valeo dedykowane typowo do W201 czy W124 trzeba dać około 50 zł. Jak dla mnie i Bosch i Valeo guzik warte i nie opłaca się na nie wydawać tych pieniędzy.
Ja osobiście mam jeden oryginalny i jeden Boscha szkielet pióra wycieraczki i do nich kupuję same gumki Alca. Wtedy nie ma żadnego problemu z gonieniem pióra na boki czy z jakimkolwiek luzem. Ale same gumki też nie są sobie równe w jakości. Ja nie kupuję tych na plastikowej szynie dostępnych na Allegro bo jak dla mnie są beznadziejne. Ja zaopatruje się w gumki bezpośrednio w sklepie internetowym Alca i oni mają tam dostępne zwykłe gumki do których się przekłada te metalowe druty ze starych gumek. Dla mnie rewelacja. Po takim zabiegu wymiany gumki pióro jest lepsze niż Bosch czy Valeo a koszt śmieszny.

Użytkownik Sly108 edytował ten post 31 grudnia 2016 - 16:20


#76 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 31 grudnia 2016 - 16:51

U mnie na szybie leży Kamoka. 30 zł, bez metalowych elementów skrobiących po szkle, na szerszym zaczepie.
Boscha też nie polecam, po 9 miesiącach nadaje się do śmietnika więc to niepotrzebny wydatek.

#77 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 31 grudnia 2016 - 17:19

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 30 grudnia 2016 - 18:44 napisał

ale jak już słabo wycierała to wywaliłem do śmieci całe ramie
No to wg mnie zrobiłeś największy błąd jaki mogłeś zrobić...za stelaż dostałbyś na 2-3 wycieraczki z marketu

Wyświetl postUżytkownik Sly108 dnia 31 grudnia 2016 - 16:18 napisał

Oryginalne pióro wycieraczki do W201 i W124 ma szerszy szkielet (stelaż) i dlatego idealnie pasuje na zapięcie oraz widełki w ramieniu wycieraczki. Każde tańsze pióro wycieraczki jest cieńsze i dlatego lata na boki bo ma za dożo luzu na tych widełkach.

Wyświetl postUżytkownik Sly108 dnia 31 grudnia 2016 - 16:18 napisał

Ja zaopatruje się w gumki bezpośrednio w sklepie internetowym Alca i oni mają tam dostępne zwykłe gumki do których się przekłada te metalowe druty ze starych gumek. Dla mnie rewelacja.
No i wreszcie konkretna odpowiedź. Do tego cały czas dążyłem, wycieraczke zakupisz raz a radość na lata....kiedyś szło kupić na allegro używane ori wycieraczki po 20-30zł ale teraz wywiało a naprawdę warto mieć takową....przy dużym wietrze i prędkości dużej na autostradzie nie ma szarpania i wibrowania wycieraczki co przekłada się na trwałość całego elementu napędu wycieraczki....no ale niektórzy wolą te za 10zł :hmm:

#78 Offline   Szarik


  • Postów: 1 165
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 31 grudnia 2016 - 17:38

Wyświetl postUżytkownik Sly108 dnia 31 grudnia 2016 - 16:18 napisał

Ja osobiście mam jeden oryginalny i jeden Boscha szkielet pióra wycieraczki i do nich kupuję same gumki Alca. Wtedy nie ma żadnego problemu z gonieniem pióra na boki czy z jakimkolwiek luzem. Ale same gumki też nie są sobie równe w jakości. Ja nie kupuję tych na plastikowej szynie dostępnych na Allegro bo jak dla mnie są beznadziejne. Ja zaopatruje się w gumki bezpośrednio w sklepie internetowym Alca i oni mają tam dostępne zwykłe gumki do których się przekłada te metalowe druty ze starych gumek. Dla mnie rewelacja. Po takim zabiegu wymiany gumki pióro jest lepsze niż Bosch czy Valeo a koszt śmieszny.

Dokładnie tak samo robię, tylko nie biorę ich bezpośrednio od Alca. Jaki koszt z ich sklepu? Nie wolałeś kupić na miejscu? :)

#79 Offline   nicu89


  • Postów: 773
  • Na forum od: 08 wrz 2013
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 grudnia 2016 - 19:51

O czym wy piszecie?, chyba zaczęliście wcześnie świętować. Jeżdżę po mieście, po trasie z prędkością ~110km/h i wycieraczka ani drgnie, nie wydaje żadnych dźwięków poza piszczeniem jeżeli jest zużyta. Dolega do całej szyby i czyści szybę na całej swojej długości. 3 wycieraczki na rok za 10zł zamiast jednej za 100. Może zajrzyjcie do swojego mechanizmu wycieraczki jak wam podskakuje itd.

Użytkownik nicu89 edytował ten post 31 grudnia 2016 - 19:51


#80 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 31 grudnia 2016 - 20:22

3szt na rok??? Po 10 zeta każda? To sobie policz....ja mam ori od 3lat....niedawno gumkę zmieniłem i nie wiem ile wytrzyma...haha sam sobie gola strzeliłeś...druga sprawa 110km/h to jest szybko?

Użytkownik Bogdan 190 edytował ten post 31 grudnia 2016 - 20:22









Podobne tematy Zwiń