Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda pod nogami pasażera :-(


92 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   ascorp


  • Postów: 22
  • Na forum od: 18 sty 2008
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Napisano 05 lutego 2008 - 20:41

Ja tez mam wode po stronie pasażera,najlepsze jest to że sprawdzalem odływy szyberdachu i są ok z przodu w slupkach jak i z tylu,lecz kiedy pada i tak mam mokrą podsufitke i kapie na siedzienia...dlaczego???nagrzewnica ok bo to nie płyn,nadkola niesprawdzalem,ale z tyłu nie jest az tak mokro co z przodu...



#12 Offline   dan124


  • Postów: 584
  • Na forum od: 07 sty 2008
  • Miejscowość: warśafka
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 lutego 2008 - 22:32

u mnie sprawdzony szyber i nagrzewnica a woda jak była tak jest :czujnik:

#13 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 05 lutego 2008 - 23:42

ascorp, to jesli odplywy sa ok, a podsufitka mokra to zostaja jeszcze uszczlki szybra.

#14 Offline   grzesiekwie


  • Postów: 40
  • Na forum od: 16 lis 2007
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Napisano 06 lutego 2008 - 15:32

Witam

dodam swoje doświadczenia, bo długo walczyłem z wodą w środku.

Po deszczu miałem wodę zarówno z lewej strony jak i z prawej, dywaniki pływały.
Mam wersję bez szyberdachu, więc on odpada.
Pamiętam że woda przestała lecieć do środka po tym jak odetkałem otwory w progach i w nadkolach. Są to otwory odprowadzające wodę, u mnie zapchane były piaskiem i itp., stąd woda szła do środka.

Ale za nic nie mogę sobie przypomnieć w którym miejscu są one dokładnie. Co do progów to proponuje wjechać na kanał i poszukać, a co do nadkoli to zdejmowałem koła. Dodam tylko że nie zdejmowałem plastików z progów ani z nadkoli.

Na koniec wąż z wodą i test :mlot: - do tej pory jest git.

#15 Offline   karoor


  • Postów: 304
  • Na forum od: 12 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 06 lutego 2008 - 19:36

grzesiekwie dzieki kolego za poradę... juz własnie gdzies słyszałem o tych kanalikach że lubia się piachem zapchać :star: także czeka mnie teraz szukanie tych otworów. Po ostatnim zalaniu wysuszyłem całe autko dzisiaj znów pada i już mam mokre dywaniki tym razem oba :-(
a pamietasz czym to przepychałeś?? Spróbuj sobie przypomnieć gdzie są te otwory..
A może któryś z szanownych kolegów napotkał sie już na te odprowadzacze wody był bym bardzo zobowiązany bo sen mi to z oczu spędza...:-( Pozdrawiam :mlot:

#16 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lutego 2008 - 19:45

Do otworow w progach mozna dostac po podniesieniu auta (wygodniej). W sumie sa po dwa na strone (nie licze jednego w plastikowej oslonie). Szukaj ich w okolicach poduszek pod podnosnik (z przodu i z tylu). Oryginalnie w otworach sa umieszczone gumowe "lejki" zapobiegajace wlewaniu sie wody z zewnatrz. Mozna je latwo wyjac i przeczyscic. Maja w srodku trzy male otworki, ktore lubia sie zapychac. OOO te "lejki" sa bardzo podobne do tych w bagazniku :star:. W plastikowych nakladkach tez sa otwory, ale tu juz trzeba miec kanal lub duzy podnosnik. Znajduja sie od strony "wewnetrznej" prawie zaraz za kolem. Maja prostokatny ksztalt. Tez sie zbiera tam duzo syfu.

Odprowadzenie wody z podszybia: Sa pojedyncze kanaly na kazda strone. Trzeba otworzyc maske i przy zawiasach znajdziesz gumowe przetloczenia. One zbieraja wode i odprowadzaja wzdluz blotnika (pod nim). Trzeba sprawdzic czy sa drozne.

EDIT:

Opisalem W201. Mysle, ze w W124 jest tak samo :mlot:

#17 Offline   karoor


  • Postów: 304
  • Na forum od: 12 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 06 lutego 2008 - 20:03

Charlie9 Serdecznie Ci dziękuje że mi tak pomagasz ale już ręce mi opadły dzisiaj jak znów zonaczyłem tą wodę...ohh nikomu tego nie życze. Jeszcze raz dziekuje a jutro biore sie za robotę :mlot:

#18 Offline   grzesiekwie


  • Postów: 40
  • Na forum od: 16 lis 2007
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Napisano 06 lutego 2008 - 20:18

karoor napisał:

grzesiekwie
a pamietasz czym to przepychałeś?? Spróbuj sobie przypomnieć gdzie są te otwory..
:mlot:

przepchasz byle czym, polecam płaski cienki śrubokręt lub kawałek twardego drutu - poruszaj w otworze a piasek i wszelkie nieczystości same zaczną wylatywać.
z tego co sobie przypominam otwory w nadkole powinny być na wysokości opony ale za nią w stronę do kabiny - takie prostokątne? (nie pamiętam)

jeżeli chodzi o progi to sprawdź w okolicach gum do podnoszenia. tam powinny być okrągłe otwory.

daj znać czy moje wskazówki okazały się słuszne
pozdro

#19 Offline   karoor


  • Postów: 304
  • Na forum od: 12 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 06 lutego 2008 - 20:20

grzesiekwie ok :) myślę że jutro po pracy znajdę troche czasu i przy tym pogrzebie... Jak juz tylko się z tym uporam to zaraz napisze. Jeszcze raz dzięki :jump:

#20 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 06 lutego 2008 - 21:47

karoor, poszukaj jeszcze na forum bo pamietam, kolega KAMILW124 mial taki problem, tylko gdzie to bylo :jump:








Podobne tematy Zwiń