Skocz do zawartości




- - - - -

Pomoc w kupnie radyjka, czy takie będzie dobre?


64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Jakub_125


  • Postów: 8
  • Na forum od: 24 lis 2012
  • Miejscowość: Świdnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 16:22

Witam, jestem nowy więc witam wszystkich forumowiczów ;)
Mam mercedesa od niedawna, super autko ale wiadomo, jest trochę stare, nawet było na świecie szybciej ode mnie i trochę się pozmieniało w samochodach od 87 do teraz itd.
Dlatego pisze tutaj bo nie za bardzo wiem jakie są złącza ma mercedes i jakie radio będzie pasować bez konieczności dokupowania przejściówek i innych bajerów co kosztują.
Na widelec rzuciłem sobie jedno radio, bez bajerów i co najważniejsze tanie, oto ono:

RADIO SAMOCHODOWE MP3 USB/SD/AUX/ kostka ISO Orang (2790733121) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jak myślicie będzie pasowało?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)



#2 Offline   GEORGE P.


  • Postów: 315
  • Na forum od: 02 wrz 2007
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex 124 250D '86
  • Inne auto:OPEL CORSA

Napisano 24 listopada 2012 - 16:40

Cześć,
na poczatek zapraszam do wątku powitalnego a odnośnie tego radyjka
to połóż sobie felefon z MP3 na fotelu pasażera...hmm...efekt chyba podobny.
Czy będzie pasowało...w otwór chyba tak.

#3 Offline   Jakub_125


  • Postów: 8
  • Na forum od: 24 lis 2012
  • Miejscowość: Świdnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 16:57

Z tym telefonem to trafiłeś bo mam jeszcze kaseciaka i dokupiłem kasetę z kablem i coś tam gra ;D Ale to jest wkurzające, dlatego chciałem kupić jakieś radio na kartę pamięci z USB... A pomożesz mi coś znaleźć?
Coś do 80 zł z przesyłką, bo wszystko co mam wydaję na paliwo ;P

Użytkownik Jakub_125 edytował ten post 24 listopada 2012 - 16:59


#4 Offline   Jankes1


  • Postów: 50
  • Na forum od: 22 lip 2012
  • Miejscowość: Płock
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Renault Trafic

Napisano 24 listopada 2012 - 16:59

Lepiej zainwestować w lepsze radio np. Pioner, sony czy JVC Ja mam Jvc i jestem z niego zadowolony

#5 Offline   Jakub_125


  • Postów: 8
  • Na forum od: 24 lis 2012
  • Miejscowość: Świdnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 17:04

Mi po prostu chodzi o to by pasowało do styków i grało, a na pewno wszystko będzie grało lepiej niż ten stary kasetowy blaupunkt ;D

#6 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 17:13

Jak nie jesteś wymagający i tylko chodzi o to by coś plumkało nieco głośniej jak OM601, to każde jedno będzie "dobre". Odnośnie złącz, to Mercedes miał swoją nietypową kostkę zasilającą, a wyjścia na głośniki były w formie dwóch głośnikowych wtyków DIN (jak w starych sprzętach Unitry). W większości aut, oryginalne wtyczki są oberżnięte i z dużym udziałem taśmy izolacyjnej, są doczepione kable kończące się najpopularniejszym wtykiem typu ISO. Czasem można spotkać porządną przejściówkę z Mercedesowskiego standardu na ISO albo jeszcze gorszą rzeźbę. Póki nie wyjmiesz kaseciaka, to się nie dowiesz co masz.

Kasetowy Blaupunkt? Wątpię żeby radio za 80 zł było od niego lepsze. Jeśli teraz coś "źle gra", to pewnie głośniki ze spróchniałymi górnymi zawieszeniami (nie pomoże nowe radio). Może lepiej kupić za połowę kwoty transmiter FM? Jeśli masz telefon Sony Ericsson, to polecam coś takiego za 1/10 ceny tamtego radia: http://allegro.pl/li...d&string=MMR-70 - działa zadziwiająco nieźle, nawet nadaje RDS.

Użytkownik XM edytował ten post 24 listopada 2012 - 17:17


#7 Offline   Jakub_125


  • Postów: 8
  • Na forum od: 24 lis 2012
  • Miejscowość: Świdnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 17:23

No w sumie głośniki też miałem wymienić ;) Polecisz mi jakieś tanie które będą pasowały do 190-tki?
Wyszukałem takie ale nie wiem czy dadzą rade ;)
http://allegro.pl/gl...2760730457.html

#8 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 18:06

Wejść - wejdą. Tak samo jak każde inne na 10cm, które są fabrycznie bez łapek na śruby albo mają możliwość odłamania tych łapek. Te przejściówki z DIN na wsuwki raczej nie będą Ci potrzebne, bo pewnie już są w instalacji, doczepione do obecnych głośników. Jednak najpierw sprawdź stan zawieszeń obecnych głośników, może nie są tragiczne. - Odkręcasz dwa wkręty jakimś bardzo krótkim śrubokrętem (albo np. samym "bitem" z zestawu), odchylasz maskownicę i ciągniesz do siebie.

#9 Offline   Jakub_125


  • Postów: 8
  • Na forum od: 24 lis 2012
  • Miejscowość: Świdnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 listopada 2012 - 22:33

jakoś dam radę ;) poczekam na większy przypływ gotówki i kupię pare bajerek ;) Dzięki za odpowiedzi koledzy ;D

#10 Offline   upsman


  • Postów: 168
  • Na forum od: 13 lip 2007
  • Miejscowość: Krośniewice
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 listopada 2012 - 00:29

Witam!
Jeśli chodzi o głośniki takie jak z tej aukcji to byłbym ostrożny. U mnie jak nabyłem auto siedziały oryginalne, ale już nadgryzione zębem czasu (słońce całkowicie strawiło górny resor) i mimo to z fabrycznym becker-kiem jeszcze jakoś zgrabnie grały. Ale ja, chcąc ulepszyć car audio zakupiłem bardzo podobne - w zasadzie różniące się tylko naklejką. No i sobie polepszyłem...
Od początku były problemy. Do montażu są zastosowane takie finezyjnie zaprojektowane blaszki że nie było sposobu żeby je utrzymać przy głośniku w czasie ich wkładania w deskę. Przypomnę że oryginały mają te elementy przynitowane do kosza i są tak "mocne" że mogą robić za ekspander;) Efekt?
Dwie większe dziury w drodze i głośnik stracił swe mocowanie i zaczął podskakiwać. I znowu osłony w dół, wywalanie schowka i zabawa od nowa - dobrze chociaż że ta blaszka przyczepiła się do magnesu i nie musiałem jej szukać. Więc pomyślisz że pewnie jakość dźwięku chociaż zyskała bo dwudrożne i moc 45W itd. I tu cię zdziwię bo gra to to delikatnie mówiąc średnio. Dodam też że po roku grania pod moim Kenwood-em jeden zaczął dziwnie pocharkiwać.
Reasumując- wróciłem do seryjnych MB ze sprintera (są na allegro) wzbogacając je o "gwizdki" po filtrze. Jeśli nie masz ambicji nagłaśniania okolicy to i Tobie polecam takie rozwiązanie + nowe przewody głośnikowe. Moim zdaniem najważniejszym elementem każdego zestawu audio (obojętnie czy w samochodzie czy w domu) są głośniki i trzeba zadbać by były w miarę naszych możliwości finansowych jak najlepsze. A radio? Myślę że w takim miasteczku jak Świdnica znajdzie się jakiś sklep ze sprzętem car audio i może mają jakieś takie radyjko z tej półki cenowej o której wspominałeś. Okazać się może że lepszego nie potrzebujesz ...








Podobne tematy Zwiń