Skocz do zawartości




- - - - -

Pomoc w kupnie radyjka, czy takie będzie dobre?


64 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   Jakub_125


  • Postów: 8
  • Na forum od: 24 lis 2012
  • Miejscowość: Świdnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 listopada 2012 - 16:52

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;) kupię oryginalne głośniki bo te mogą być już dość stare, a że patrząc na to że to auto miała kobieta na pewno nie przykładała uwagi do nagłośnienia i innych rzeczy, więc na pewno zajrzę i sprawdzę w jakim stanie są głośniki i zacznę od nich, radio pójdzie na drugi strzał i powinno być całkiem dobrze



#12 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 25 listopada 2012 - 19:48

Witajcie,
Jeżeli chodzi o podłączenie czegoś co zostało wcześniej określone jako tylko plumkanie to jeżeli znasz obsługę lutownicy to kup sobie kostki ISO w pierwszem lepszym elektroniku i zamontuj do samochodu na stałe. Bardzo ułatwi Ci to jakiekolwiek modyfikacje w przyszłości.

Natomiast jeżeli uznasz, że jakość dźwięku jest dla Ciebie czynnikiem znaczącym polecam zastanowić się najpierw wyborem jakieś dobrego radyjka - pamiętaj jest to źródło dźwięku.

Co do głośników to 10cm w przód to ja mam u siebie BLAUPUNKT z uciętymi mocowaniami i jestem z nich zadowolony - na grania agralne są za małe, ale jakość mają zadowalającą. z tyłu zwykłe 13 także BP i jest dobrze :) nie potłukę się tym, ale jest dobrze :)

#13 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 26 listopada 2012 - 00:38

Poszukaj Becker'a, niektore modele maja wejscie Aux In, za grosze dokupuje sie specjalny kabelek i bez problemu mozesz mp3'ke podczepic

tyle ze to wydatek w okolicach 300zl, ale czasem trafia sie okazja...

#14 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 26 listopada 2012 - 10:40

Beckery grają naturalnie i przyjemnie. Wyważone brzmienie i fajna stylistyka. Trzeba uważać na wyświetlacze, lubią mieć całe linie padnięte. Natomiast w niższej kasie z radyjek sensownych to chyba tylko JVC i Kenwood, bo mają 24bitowe przetworniki i to jednak czuć. Niestety Clarion, czy Alpine w niskiej półce cenowej nie brzmią jakoś specjalnie, podobnie Pioneer. Oczywiście jak kwoty idą w górę to wiele się zmienia. Drogie JVC mają wciąż ten sam przetwornik i tylko nieco więcej opcji. Kenwoody dodają korekcje czasu docierania do uszu sygnału z poszczególnych głośników, a inne firmy szpikują radia lepszymi bebechami.

JVC, Kenwood z opcją dopasowania kolorów to takie nieco agresywniej grające radia niż Beckery moim zdaniem. Kenio jest chyba bardziej "wokalny", a JVC ma bardziej wyszpicowane skraje pasma. Becker natomiast ma piękny, klasyczny wygląd i brzmienie, które nawet podczas jazdy wokół równika nie zamęczy, bo jest zwyczajnie ciepłe.
Są też Blaupunkty różne, niektóre z ciekawymi opcjami typu dopasowanie dźwięku do auta w oparciu o dopięty mikrofon(w używce poniżej 300 się da kupić), wejścia na kartę, bardzo dobre tunery i całkiem niezłe brzmienie.Tak ja to widzę w ogólnym zarysie. Ale specem od audio nie jestem i już nie będę raczej :)

#15 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2012 - 13:32

Wyświetl postUżytkownik kloss72 dnia 26 listopada 2012 - 10:40 napisał

Beckery grają naturalnie i przyjemnie.
Ja się nie zgodzę z tą naturalnością, wg mnie np. Traffic Pro podbija dolne pasmo. Ale nie twierdzę, że to wada :)

#16 Offline   wberka


  • Postów: 178
  • Na forum od: 09 sty 2012
  • Miejscowość: Opole Lubelskie/Lublin
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 01:31

Witam, kupiłem jakis czas temu radio Becker 2010. Radio ma małą moc, ale dla takiego sobie grania wystarcza. Okazyjnie udało mi sie wczoraj zdobyć wzmacniacz i głośniki na tył( w swoim mercu mam tylko z przodu, zmieniłem te z przodu na Crunch Dsx120). Moje radio nie ma wyjścia na wzmacniacz a chciałbym z niego skorzystac montujac głośniki z tylu. Moje pytanie brzmi: Jakie radio do 150 zł kupic, oczywiście używane tez wchodzą w grę, o nowych nawet nie myśle w takiej cenie.

#17 Offline   upsman


  • Postów: 168
  • Na forum od: 13 lip 2007
  • Miejscowość: Krośniewice
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 12:16

Co to za wzmacniacz? Ma high-in? Bo jeśli ma, to możesz podłączyć do niego te 2 niewykorzystane kanały z radia (na tylne głośniki). A jeżeli nie ma, to kupujesz taki lub podobny adapter:
http://www.audioskle...inch-p-771.html
i robisz jak wyżej.

#18 Offline   wberka


  • Postów: 178
  • Na forum od: 09 sty 2012
  • Miejscowość: Opole Lubelskie/Lublin
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 12:22

Wzmacniacz GSA Alpha 2x 100w. Nie wiem czy moje radio ma takie wyjście. Tam nie ma wyjścia RCA, poza tym ma mała moc. Cos kolo 20 w.

#19 Offline   upsman


  • Postów: 168
  • Na forum od: 13 lip 2007
  • Miejscowość: Krośniewice
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 12:54

Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji nt. tego wzmacniacza. Poza tym chyba się źle zrozumieliśmy. High in przy wzmacniaczu oznacza że sygnał możesz doprowadzić doń bezpośrednio z wyjścia GŁOŚNIKOWEGO radia. Low in to (zazwyczaj chinch, RCA jak zwał tak zwał) sygnał niskoprądowy.
Taki adapter pozwala zamianę sygnału z wyjść głośnikowych radia (u Ciebie były by to L tył i P tył) na sygnał niskoprądowy, który za pomocą przewodów RCA prześlesz do odpowiednich wejść INPUT wzmacniacza.

#20 Offline   wberka


  • Postów: 178
  • Na forum od: 09 sty 2012
  • Miejscowość: Opole Lubelskie/Lublin
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 12:58

We wzmacniaczu mam wyjście na pewno na chinche a i chyba mam takie na śrubki lewy i prawy. Nie jestem teraz w domu więc dokładniej nie wytlumacze :(








Podobne tematy Zwiń