Skocz do zawartości




- - - - -

W124 czy W210? A może W202? Co kupić?


72 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   rzeznia22


  • Postów: 12
  • Na forum od: 21 gru 2012
  • Miejscowość: Nałęczów
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:06

Dobra, wybór padł ostatecznie na W124, lada dzień będe miał kase i jadę szukać po okolicy, chyba, że trafi się coś wartego uwagi to wybiore się dalej ;)
Tylko nadal doszły kolejne dylematy. Znalazłem fajnego W124 z silnikiem 300D w Turbo, ta jednostka napędowa to moje marzenie, tylko jednak skrzynia automat... Musiałbym wszędzie jeździć z dziewczyną, bo co ja bede z prawą ręką robił? A wiadomo, że kobiety wszędzie nie można zabierać! ;)
Panowie, jak to jest z tymi automatami? Awaryjne, czy tylko stereotyp? Automatem jeździłem tylko kilka razy na krótkich trasach i nie wiem, czy dałbym radę się przyzwyczaić ;)
Doszedł kolejny dylemat, widziałem kilka fajnych W124 coupe w cenie około 8k. Niby wyglądają ok, ale ciekaw jestem, czy coś wartego by było po dokładnym obejrzeniu na żywo.Znalazłem jednego z przebiegiem 400k, podejrzewam, że większość gwiazdek tak czy siak ma podobne przebiegi i po prostu trzeba patrzeć na ogólną kondycje auta a nie przebieg który i tak pewnie jest przekręcony.
Nie ukrywam, że 124CE to jedno z moich marzeń, jednak wiadomo jak bywa z kasą. Do tego te silniki... Wiadomo, że nie kupie 3 litrowej benzyny bo zwyczajnie nie ogarne z kasą a sporo jeźdze, w grę wchodziła by jedynie ~2 litrowa benzyna. Bo tak sobie myślę, kiedy ja będe jeździł coupe jak nie przed 30stką? ;)

I jeszcze jedno pytanie do silników. Ogólnie jestem maniakiem diesla i jeśli W124 w sedanie, to wolałbym w dieslu, ale jednak chcąc nie chcąc zauważyłem, że dużo bardziej zadbane i nieco tańsze egzemplarze da się trafić w benzynie a i czasem LPG. Warto? ;)
Wiem, że to proste i laickie pytania, ale gotówka dla mnie duża i nie chce jej wyrzucić w błoto ;)

Aha, i wszystkiego dobrego w nowym roku Panowie! ;)

Użytkownik rzeznia22 edytował ten post 02 stycznia 2013 - 11:09




#12 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:23

Jeśli 300 Turbodiesel to tylko w automacie - w innej konfiguracji ten silnik nie wychodził.
Co do trwałości ASB - legendy głoszą że dobrze traktowana skrzynia automatyczna MB jest trwalsza od manualnej. Ja w to wierzę, sam mam drugiego automata i jak dotąd odpukac zero problemów. Trzeba jednak pamiętac że wszystkie próby "fantazjowania" przy takiej skrzyni moga skończyć się jej remontem, także uzytkowanie zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami jest obowiązkowe.
LPG i W124? Owszem ale zależy z jakim silnikiem. Te na mechanicznym wtrysku potrzebują specjalisty wysokiej klasy żeby ogarnął instalację i regulację układu zasilania LPG. Nowsze, montowane od połowy 1992 roku z wtryskiem elektronicznym dobrze znosza gaz i współpracują z sekwencynymi gazowniami. Poczytaj dział LPG - tam wszystkiego się dowiesz

Moim zdaniem jezeli nie zależy ci na osiągach to szukaj diesla - łatwiejszy w naprawie, tańszy i bardziej bezproblemowy

#13 Gość_senior 50_


  • Na forum od: --

Napisano 02 stycznia 2013 - 23:11

rzeznia22, Poszukaj kogoś kto zna się na automatach i jak już znajdziesz wymarzony egzemplarz , wykonajcie jazdę próbną na wszystkich przełożeniach oraz z różną szybkością.Komuś kto nie ma doświadczenia będzie trudno ocenić czy skrzynia pracuje prawidłowo. Powodzenia

#14 Offline   rajter


  • Postów: 310
  • Na forum od: 06 sty 2009
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 stycznia 2013 - 15:02

300 turbo diesel ekstra silnik. Mam klekota w kupecie i służy już 2 lata. Do tego na manualu sobie zrobiłem. Ale jeśli nie chcesz się bawić to kup sobie chłopie 300D w om606 (czyli z e-klasy) i będziesz miał spokój do końca świata. Odpycha się to całkiem zacnie.

#15 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 06 stycznia 2013 - 11:41

Wyświetl postUżytkownik m00n dnia 24 grudnia 2012 - 08:36 napisał

Zawieszenia - Mam wersje esprit, ktora jest fabrycznie obinzona o 50mm w stosunku do wesji classic/elegance
Esprit i Sport są obnizone o 25mm a nie 50mm jak piszesz. Esprit ma nizsze sprezyny, natomiast Sport ma jeszcze utwardzone zawieszenie.

Ja mam w202 z '97 juz po lifcie. Od czasu do czasu jakis purchel wyjdzie to zrobie i jezdze. Mam to auto 5 lat (przejechalem 65 tys., w tym 12tys km na LPG ) i jestem bardzo zadowolony, juz lepsza rdza, od jakiejs powaznej awarii, bo to zawsze sobie zrobisz. Nie oszukujmy sie, to nie sa nowe auta...
Przez okres posiadania wymienialem same eksploatacyjne rzeczy. Troche tego zrobilem, bo u mnie nic nie moze piszczec ani nic trzeszczec. Jestem uczulony na takie nie poządane dzwieki. Jedyne co mi sie zepsulo to kluczyk rybka mi szwankowal) ale znalazlem goscia co mi zrobil dwa za 300zl.

Użytkownik MICHAL200 edytował ten post 06 stycznia 2013 - 11:47


#16 Offline   m00n


  • Postów: 1 411
  • Na forum od: 05 wrz 2012
  • Miejscowość: Elbląg/Morąg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w140 500SE 1992

Napisano 07 stycznia 2013 - 08:20

Faktycznie moj blad oba o 25mm w dol a sport ma zmniejszony skok amorka, ja mam esprita ze sportowa zawiecha Koni i jest twardo ;] Modele po lifcie sa juz pozbawione wczesnych wad silnika m111 :)

#17 Offline   golas9


  • Postów: 181
  • Na forum od: 13 cze 2008
  • Miejscowość: ...
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 stycznia 2013 - 06:56

podeślij konkretne egzemplarze do oceny. Ja nie byłem w stanie przez rok kupić żadnego W124 do 10 000 zł z dieslem, który byłby w lepszym stanie niż mój obecny parch z 1988.... nawet wśród 200D...

Kupiłem zatem W202 C180 z 94 w super stanie, wrzuciłem gaz i jeszcze mi zostało ;)

#18 Offline   rzeznia22


  • Postów: 12
  • Na forum od: 21 gru 2012
  • Miejscowość: Nałęczów
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 stycznia 2013 - 06:53

Cholera, właśnie dostałem kręćka i sam nie wiem, obejrzałem na razie 2 auta, ale to nie było to czego chciałem.
Sam nie wiem, czy może jednak nie kupić W202 i rzucić raz na dwa lata pare groszy na zaprawke blachy, głupieje już, jednak za dobre W124 trzeba wyłożyć bo wszystko wytłuczone ;| W Lubelskim straszna bieda z mercedesami, nawet nie ma zbyt dużo ofert żeby jechać coś oglądać... no nic, nie nakręcam się, przeglądam, przeglądam i może coś kupie, gdyby ktoś znał jakieś namiary na coś dobrego w Lubelskim to proszę o dawanie znać ;)

http://otomoto.pl/me...-C27049623.html
Co myślicie o tym W202? Wygląda ładnie, ale jakoś aż za czysto i za bardzo się wszystko świeci... a z komisami wiadomo jak to bywa, mają robić pieniądz. Być może będe dzisiaj w Lublinie to obejrze to na żywo i zobacze co i jak.

#19 Offline   m00n


  • Postów: 1 411
  • Na forum od: 05 wrz 2012
  • Miejscowość: Elbląg/Morąg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w140 500SE 1992

Napisano 10 stycznia 2013 - 08:04

to jest 2.2 diesel wiec predzej czy pozniej czeka cie wydatek zwiazany z cieknaca pompa Lucas.

#20 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 stycznia 2013 - 08:22

Ten silnik z ta pompą to jest g...o wszechczasów.
Czy były takie na zwykłej pompie Boscha?








Podobne tematy Zwiń