Skocz do zawartości




- - - - -

przeróbka drewienka wycięcie otworów


60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 11 lutego 2008 - 19:09

Witam!
:czerwona:
zakupiłem właśnie zestaw podnośników do szyb elektrycznych na 4 drzwi wraz z oryginalną wiązką, przełącznikami, modułem komfortu, plastikami na tył i drewienkiem. Niestety drewienko ma kilka wad: jest za ciemne, popękane i ma o jeden otwór za dużo :(
Patrząc na moje obecne lśniącego aż się prosi by w nim wyciąć te kilka otworów. Drugą opcją jest renowacja nowego i wsadzenie w nowy otwór przełącznika do czegoś???? Jak ktoś wie jak, czym i gdzie wyciąć piękne i równe otworki w drewnie bardzo proszę o info.
Pozdrawiam!



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 lutego 2008 - 19:47

Zeby bylo naprawde ladnie to ja bym zastosowal frezarke stolowa gornowrzecionowa.

W "osierocony" otwor mozesz zamontowac pokretlo FADER'a- bo chyba oryginalnie tam bylo.

#3 Offline   maki.pl


  • Postów: 148
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 11 lutego 2008 - 19:53

Cytat

W "osierocony" otwor mozesz zamontowac pokretlo FADER'a
albo zamykanie centralnego od wewnatrz

#4 Offline   abt-xx


  • Postów: 136
  • Na forum od: 07 paź 2007
  • Miejscowość: Płock

Napisano 11 lutego 2008 - 20:51

Mi do zrobienia otworów w drewnie potrzebne były : wiertarka i małe pilniczki. Wyszło wszystko profi :czerwona:

#5 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 11 lutego 2008 - 21:01

abt-xx jesteś w stanie przybliżyć proces i może jakieś fotki zapodać?
Fader trochę nieprzydatny przy dzisiejszych radiach :czerwona: a z tym centralnym to całkiem fajny pomysł, zawsze mi się to w Renault podobało. Jaki przełącznik i do czego to podłączyć?

#6 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 11 lutego 2008 - 22:12

barryzlasu, był oryginalnie montowany taki przełącznik w MB. Informację na temat tego guzika znajdziesz w tym dziale, kilka linijek niżej :czerwona:

#7 Offline   abt-xx


  • Postów: 136
  • Na forum od: 07 paź 2007
  • Miejscowość: Płock

Napisano 11 lutego 2008 - 22:54

Jak znajdę czas to zrobię zdjęcia i wrzucę .A co do zrobienia otworków:Zaznacz miejsce w którym ma być otwór najlepiej foliopisem weź wiertarkę wiertło może być 3mm później większe tylko delikatnie, nie dociskaj wiertarki bo wyszczypie się lakier niech się wierci pod własnym ciężarem. Po zrobieniu otworów potrzebne są pilniczki płaski i okrągły, ruchy pilnika tylko w jedną stronę. Robota jest lekka ale czasochłonna. Mi wyszło :( Mam nadzieje, że coś zrozumiałeś z mojego opisu :czerwona:
Ps.Znajomym rzadko się udawało zrobić to bez uzkodzenia lakieru i odradzali mi takie zabiegi, ale nie mogłem znależć drewna które mialoby tyle otworków co bym chciał. Więc sam je zrobilem narazie tylko dwa normalne i jeden mały (pod podgrzewanie kanapy z tyłu,halogeny na przód i centr zamek)

#8 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 12 lutego 2008 - 12:39

Wiertarka tez dobra rzecz, ale są lepsze ... w G klasie poszedł w ruch dremel (narzędzie bajka) ... zero odprysków lakieru, wygląda jak farbyka :jem:

fotorelacja
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


maki.pl napisał:

albo zamykanie centralnego od wewnatrz
Przełączniczek oryginalny mam od 1,5 roku wstawiony w drewienko tylko nie podłączone, brak kostki (wczoraj dop. dorwałem) i brak pomysłu na podłączenie aby sprawnie działało - ktoś wie? :wpysk:

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 12 lutego 2008 - 13:16

No to dziury już wiadomo jak zrobić, ale tam są jeszcze zatrzaski :wpysk: Bo klej to raczej kiepski pomysł na mocowanie przełączników... :roll:

#10 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 12 lutego 2008 - 14:07

Dremel rządzi ale przekonał mnie pomysł z centralnym. Będę miał przełącznik dzięki uprzejmości jednego z forumowiczow :wpysk: (respecta skmh) ale drewienko jest stare, ciemniejsze niż moje, porysowane, matowe i pęknięte hehe nieźle. Kupiłem papier ścierny i będę zaraz trzeć. Jak zetrę to dam fotki. Potem malowanie. Może ktoś wie gdzie kupić lakier/politurę odpowiednią? Jakieś sklepy z farbami dla artystów czy też może do mebli?








Podobne tematy Zwiń