Skocz do zawartości




* * - - - 1 głosy

[w124] Naprawa szyberdachu



692 odpowiedzi w tym temacie

#691 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 02 lutego 2020 - 12:30

Wyświetl postUżytkownik ERDOL dnia 01 lutego 2020 - 19:07 napisał

Panowie podepnę się od temat.
U mnie nie działa szyber, zero życia przy włączniku, silnik ani drgnie, po zdjęciu boczku ręcznie się otwiera.
Czy to bezpiecznik (gdzie jest)?, przekaźnik (gdzie jest)?, może silnik (jak sprawdzić)?, dzięki za wszystkie możliwe podpowiedzi

Pogodę mamy jaka may, dużo wilgoci, cieplej/zimniej i wtedy wychodzą wszelkie mankamenty elektryczne/elektroniczne. Tak więc jak kolega Kristoff napisał to też, ale zawsze na samym początku a w naszych samochodach przede wszystkim bezpieczniki ! to bardzo ważne, ponieważ one traca prawidłowy kontakt z czasem przemijającym, to jest bolączka tych słupkowych bezpieczników. Zrobić dokładny przegląd z czyszczeniem. Każdy jeden z osobna wyjąć i oczyścić jego miejsca styczne - gniazda i blaszki na bezpieczniku. A jak są aluminiowe to tym bardziej (najlepiej je pozamieniać na miedziane), no i dobrze jest je po porządnym oczyszczeniu zabezpieczyć porządnym! preparatem (dla elektroniki, płyt drukowanych ). Wtedy wiadomo, że szukamy dalej jak to nie dało efektu pożądanego. Ja często miałem a to brak wycieraczki nagle :s albo jakieś podświetlenie deski, albo światłą itp. Zawsze albo w większości przypadków winne były bezpieczniki. A nawet kiedyś- taki przypadek- przejrzałem dokładnie bezpieczniki (ale ich nie wyciągałem - błąd!) i szukałem dalej, aż za którymś już brakiem pomysłu zajrzałem jeszcze raz do bezpieczników i do właściwego, wyjąłem go i zaraz po wysunięciu z gniazda blaszki odpadły same, a wyglądał, oglądając go jak cały bez problemu. Tak więc to też jest ważne. Tak więc bezpieczniki to podstawa, szczególnie przed zima i po zimie przejrzeć, oczyścić i....profilaktyka najtańsza, najłatwiejsza i zapobiega wielu niepotrzebnym później czynnościom. I cieszymy się :hooray: :hooray:

Użytkownik Sid edytował ten post 02 lutego 2020 - 12:31




#692 Offline   ERDOL


  • Postów: 50
  • Na forum od: 30 sty 2020
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:RR Vogue, RR Sport, S90

Napisano 02 lutego 2020 - 17:04

Dzięki za radę, jutro sprawdzę i dam znać, antena jest po prawej stronie i tam szukać tej kostki?, czy może gdzieś przy silniku od szybra ?

Użytkownik ERDOL edytował ten post 02 lutego 2020 - 17:06


#693 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 03 lutego 2020 - 21:38

Wyświetl postUżytkownik ERDOL dnia 02 lutego 2020 - 17:04 napisał

Dzięki za radę, jutro sprawdzę i dam znać, antena jest po prawej stronie i tam szukać tej kostki?, czy może gdzieś przy silniku od szybra ?

Hmmm, antena z mojej wiedzy zawsze była po lewej stronie (kierowcy z tyłu oczywiście :) ) i tam też po odsunięciu boczku w bagazniku jest silnik szyberdachu i całe stadko kabli i przewodów od szaberka, tak więc tam posprawdzaj.








Podobne tematy Zwiń