Skocz do zawartości




- - - - -

Nie działają zegary/licznik km tak



6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Rastamanjah


  • Postów: 19
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Garwolin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 19 lutego 2014 - 01:35

Witam Kupiłem C 180 96r przy zakupie sprzedający poinformował mnie że raz działają zegary a raz nie, podczas oglądania działały po kupnie i powrocie autem już nie.
Któregoś dnia działały normalnie pokazała sie temp prędkość i obroty po zgaszeniu auta i ponownym włączeniu silnika już nie.
Problem jest o tyle dziwny że gdy te zegary nie działają to wskazówka od obrotomierza spada lekko w dół i cały czas drga milimetr góra dół gdy wyłączę silnik drga jeszcze przez chwile i podnosi się lekko do góry i tyle. Zauważyłem że też coś brzęczy z miejsca gdzie są lampki do oświetlania wnętrza przy wstecznym lusterku.
W aucie był wielki akumulator z vito 120h 95A pomyślałem ze jest za duży aku i zmieniłem na mniejszy 65h 60A ale problem nie znikł.
Sprzedający mówił że sprawdzał kostki mierzył miernikiem bezpieczniki i wszystko jest ok.
Czytałem kilka tematów o tych licznikach i piszą o jakimś module przy podszybiu i klejących się wskazówkach ale nikt nie pisze o drgającej wskazówce obrotka.
Gdy działają zegary to nie działa wskaźnik poziomu paliwa ale sprzedający mówił że jak jest rezerwa to zapala się lampka.
Licznik km działa godzina też. Silnik 1.8 z gazem butla wymieniana 2 lata temu.

Jeśli ktoś miał podobny problem albo ma jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny tego problemu to bardzo proszę o jakieś porady z góry dziękuje i pozdrawiam :)



#2 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 19 lutego 2014 - 08:13

Typowy objaw padniętych zegarów, zestaw do naprawy, albo masz jakiegoś elektryka co to porobi albo na allegro są aukcje co to robią...

#3 Offline   Rastamanjah


  • Postów: 19
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Garwolin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 19 lutego 2014 - 09:08

Czyli zepsute zegary a nie elektryka ?

#4 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 lutego 2014 - 11:36

Eee tam. Ja bym zaczął od wyjęcia i poruszania wtyczkami. Może trzeba przelutować to i owo w lewej części. A może problem z masą przykręconą za zegarami, za lewym nawiewem. Odkręcić, poruszać, przykręcić. Co do obrotka, to może też masa, ale może problem ze srebrnym_przekaźnikiem (wyszukiwarka sporo znajdzie).

#5 Offline   Rastamanjah


  • Postów: 19
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Garwolin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 lutego 2014 - 00:34

Wpisywalem w wyszukiwarkę zepsute zegary nie działające zegary nic nie znalazłem :/
Czy myślicie że ten za duży akumulator mógł się przyczynić do tego problemu i tego brzeczenia przy lusterku wstecznym ?

#6 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lutego 2014 - 11:12

Akumulator absolutnie nie ma nic do rzeczy.
Brzęczenie... Ale jakie brzęczenie? A jak dociśniesz lampkę albo podsufitkę albo daszek przeciwsłoneczny albo osłonę słupka, to nie przestaje? U mnie wszystko brzęczy, ale jak dostanie "z liścia", to przestaje.

Ajj, kurdę, przegapiłem. Tu chodzi o W202? Nie wiem jak tam są rozwiązane pewne sprawy. W każdym razie podtrzymuję, że akumulator niewinny i że nigdy nie zaszkodzi rozkręcić i skręcić wszelkie masy.

Użytkownik XM edytował ten post 20 lutego 2014 - 11:14


#7 Offline   Rastamanjah


  • Postów: 19
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Garwolin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 lutego 2014 - 21:55

dzis wyjmowałem zegary nic nie dałem a do tego nie działa teraz podświetlenie zegarów mogłęm je jakoś zepsuć ?








Podobne tematy Zwiń