Skocz do zawartości




- - - - -

[R129] 300SL problem z centralnym zamkiem



12 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   zielik73


  • Postów: 4
  • Na forum od: 02 mar 2008
  • Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 129 300SL
  • Trzeci Mercedes:W208 CLK200

Napisano 19 lutego 2015 - 18:45

Witam.
Może trochę późno ale...miałem ten sam problem w swoim SL. Po jakimś czasie użytkowania popsuł się centralny, mogłem jedynie otworzyć drzwi od kierowcy kluczykiem-mechanicznie.Musiałem dostać się do schowka po jakieś ważne coś...;) no i lipa :hmm: ! Zlokalizowałem pompkę w prawym nadkolu bagarznika, zacząłem wypinać wężyki i dmuchać w nie szukając tego,który jest odpowiedzialny za otwieranie (nie zamykanie). Udało się!!!:-) wszystkie schowki się otworzyły. Miałem trochę zabawy żeby zlokalizować nieszczelność, okazało się,że było kilka (cóż się dziwić-samochód 22lata, gumki-trójniki sparciałe :E ). Ale warto było- teraz wszysko działa jak należy :hooray:

Powodzenia!
P.S.
Dla mnie to przyjemność pogrzebać przy takim autku... :hooray: , wszystko jest tam proste, jak to w starych poczciwych Mesiach ;)



#12 Offline   wmkapi


  • Postów: 13
  • Na forum od: 08 lut 2013
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 lutego 2015 - 19:17

zielik 73, wielkie dzięki za odpowiedź. Czekam teraz jak zrobi się trochę cieplej :) w garażu nie mam za wiele miejsca, no i trochę zimno jest...
Czy przypominasz sobie w jaki sposób pracowała pompka, gdy zamki nie chciały się otworzyć? Jaki to był dźwięk, do czego byś go porównał? Czy pompka po przekręceniu zamka na otwórz/zamknij pracowała kilka, kilkanaście sekund czy dłużej?

#13 Offline   wmkapi


  • Postów: 13
  • Na forum od: 08 lut 2013
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 kwietnia 2015 - 19:07

Usterka usunięta, po demontażu pompki i jej otwarciu okazało się, że jeden z wężyków zsunął się i powietrze leciało w kosmos :) Wężyk wymieniony, pompka skręcona i włożona do auta - po uruchomieniu wszystko działa prawidłowo. Usterka usunięta za 1,70 PLN brutto :)








Podobne tematy Zwiń