Skocz do zawartości




- - - - -

Problemy z odpaleniem, zamkiem centralnym i pilotem


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   SzymKox2115pl


  • Postów: 3
  • Na forum od: 14 lip 2023
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 sierpnia 2023 - 15:02

Cześć, zakładam ten temat ponieważ nie znalazłem podobnego przypadku, mój samochód to c124 m111 z 94 roku, wczoraj wieczorem zamknąłem go pilotem, a dziś rano pilot przestał działać tj dioda na pilocie informująca o tym, że pilot działa świeci jednak samochód nie reaguje na niego w żaden sposób, próbowałem również pilotem zapasowym z takim samym skutkiem, samochód otworzyłem przy pomocy pompki do roweru jednak kiedy próbuję go odpalić słychać jedynie pompę paliwa, wszystkie kontrolki świecą jak powinny jednak nic poza tym się nie dzieje tj rozrusznik nie pracuje. Samochód jest uziemiony a wycieczkę do mechanika traktuję jako ostateczność jednak nie mam pojęcia co może być przyczyną i jak powyższy problem rozwiązać. Pilot jak i pompka od zamków są oryginalne mercedesowskie jednak chyba dołożone. Obstawiam że problem polega właśnie na tym że otworzyłem samochód "na partyzanta" i to immobiliser (wydaje mi się że jest) jest źródłem kłopotu. Jeśli pominąłem jakąś informację, która jest istotna dla rozwiązania problemu, z góry przepraszam. Bardzo proszę kogoś mądrzejszego o pomoc. Pozdrawiam :star:



#2 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 08 sierpnia 2023 - 17:37

Skoro masz otworzony samochód, to sprawdź, czy masz iskrę. Jeśli nie, a pompa paliwa chodzi, to trzeba szukać w okolicy immobiliseru. Może zimne luty.

#3 Offline   SzymKox2115pl


  • Postów: 3
  • Na forum od: 14 lip 2023
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 sierpnia 2023 - 18:23

https://www.youtube....h?v=uUjk8XdyFbM wygląda to dokładnie jak u mnie, czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co dokładnie robi Pan na filmiku żebym był w stanie to odtworzyć?








Podobne tematy Zwiń