Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Nowa wkladka blokuje immobiliser i alarm


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Talke124


  • Postów: 12
  • Na forum od: 29 gru 2014
  • Miejscowość: Talke Pits
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 08 września 2015 - 09:08

No wiec mialem problem z wkladka taki jakiego nikt wczesniej nie opisywal, znalazlem wzmianke na elektrodzie podobna do mojego problemu ale tylko trzy posty i nic sie nie dowiedzialem.
klucz nie chcial sie przekrecac
wyciagnalem wkladke
mam zamiennik
montuje

I NIC NIE DZIALA oprocz kluczyka ktory w stacyjce zachowuje sie prawidlowo poza jedna cecha

po wyjeciu klucza nie wlacza sie blokada kierownicy

Nowa wkladka powoduje rowniez ze centralny zamek nie dziala
gdy wkladam klucz w drzwi pasazera aby zamknac lub otworzyc otwiera tylko owe drzwi

drzwi kierowcy maja czytnik IRDa na podczerwien gdy przytrzymam pilot przy klamce nacisne guzik zapala sie lampka na czerwono

ale nie chce isc na zielone.

gdy wyciagne nowa wkladke caly system dziala poprawnie

auto sie zamyka otwiera, odblokowuje alarm blyskaja migacze
moge je odpalic wtedy srubokretem.

Co robic?
w ASO powiedzieli ze po VIN zrobia mi wkladke, ale bede potrzebowal tez zamowic sobie klucz, moj jest juz wylatany.
ale czy to bedzie dzialac?

Zammienik ktory mam to tanie chinskie badziewie, wyglada jak zabawka.

Moze cos zle robie? czy jest jakas procedura aby poprawnie zamontowac wkladke stacyjki w aucie z alarmem immobilizerem podczerwien?

1.otworz auto pilotem odblokuj immobilizer
2.przekrec klucz na 1
3.odepnij baterie
4.zamontuj wkladke
5.przekrec klucz na 0
6.podepnij baterie
7.zamknij auto z pilota
8. otworz i gititara

opisanym sposobem probowalem. poleglem w punkcie 7. pilot nie reaguje. mam tam na desce kolo przelacznika swiatel taki pindolek jak go wciskam i trzymam klucz przy czytniku (gdy wszystko dziala normalnie) to tak jakby hamowal wlaczenie blokady? ale jak go puszcze to po chwili sie automatycznie zalaczy.

najchetniej wogole bym ten caly immobilizer wypiepaitpaeyae bo denerwujace jest to ze po odblokowaniu mam minute na odpalenie i po zgaszeniu tez sie blokuje. trzeba otwierac szybe celowac pilotem w drzwi itd. zamknij otworz.

ale to by rozwiazalo tylko czesc problemu bo centralny zamek tez wtedy przestaje dzialac...

Kocham to w124 ale no ja nie moge dlaczego mi to robisz....
tyle piniedzy ostatnio wydalem, amory, sprezyny, ball jointy, opony,

jeszcze probojac znalezc jakis kabel od alarmu pod maska niewiedzac przepiolem sobie dwa kable od instalacji gazowej i teraz sterownik nie robi ;( moze jakis bezpiecznik albo cos. Byla wtyczka pod maska przy 'syrenie' i wyzej ku amortyzatorowi byla wtyczka luzna wiec wyjalem od syreny i tamta zalaczylem, piklo raz (BRC) i sie zgasilo wszystko i juz nie mam gazu.

RATUJCIE, przepraszam za bledy, niezastosowanie sie do regulaminu jesli jakis blad popelnilem sorry. Jestescie moja ostatnia deska ratunku. Jak nie uda sie to Ebay licytacja ja sie poddaje...
albo sobie kupie nastepnego i wszystkie nowe flaki poprzekladam ... tez mysl dopiero teraz na to wpadlem.



#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 września 2015 - 09:15

Skoro nie blokuje się kierownica, to stawiam, że cały "system" myśli, że w stacyjce jest kluczyk i uniemożliwia zamknięcie drzwi z pilota. Czy po wyjęciu kluczyka, włączeniu świateł mijania i otwarciu drzwi odzywa się brzęczyk ostrzegawczy ? W stacyjce jest dodatkowy "obwód" uruchamiany po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Moim zdaniem albo źle zamontowana wkładka albo lichej jakości. Trzeba by zapytać Gerriego, on jest specem w tym temacie.

#3 Offline   Talke124


  • Postów: 12
  • Na forum od: 29 gru 2014
  • Miejscowość: Talke Pits
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 08 września 2015 - 09:23

Wyświetl postUżytkownik m104 dnia 08 września 2015 - 09:15 napisał

Skoro nie blokuje się kierownica, to stawiam, że cały "system" myśli, że w stacyjce jest kluczyk i uniemożliwia zamknięcie drzwi z pilota. Czy po wyjęciu kluczyka, włączeniu świateł mijania i otwarciu drzwi odzywa się brzęczyk ostrzegawczy ? W stacyjce jest dodatkowy "obwód" uruchamiany po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Moim zdaniem albo źle zamontowana wkładka albo lichej jakości. Trzeba by zapytać Gerriego, on jest specem w tym temacie.

Chyba dobrze Mowisz
bo faktycznie jak stacyjka byla w pozycji 1
a chcialem pilotem klikac to tak samo sie zachowywalo wszystko.

a specjalnie wkladke z polski zamawialem.
dzisiaj mam do odebrania druga na poczcie tym razem lokalna wysylka
sprobuje

wydaje mi sie ze dobrze zamontowalem wkladke stacyjke chociaz moge sie mylic.
w pozycji 1
z szprychami i nawet tym security czarnym kolkiem ladnie pyk pyk
i siedziala na miejscu.

wstrzymam sie wiec z wizyta u dealera. jeszcze powalcze.

A jest moze ktos na forum kto BRC 'rozumie'? to juz drugi temat ale tez musze sobie to naprawic.

#4 Offline   Talke124


  • Postów: 12
  • Na forum od: 29 gru 2014
  • Miejscowość: Talke Pits
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 08 września 2015 - 11:56

Jest nasptepna wkladka
wyglada solidniej

juz bardziej rozumiem jak to dziala i chyba dzieki nowej wkladce znalazlem przyczyne
ale jeszcze do konca sobie z tym nie poradzilem

wiec tak jakbym nie mogl nowej wkladni dokladnie wlozyc do konca.
caly czas jestem w stanie ja wyciagnac
czarny dekielek? on trzyma wkladke?
ale chyba dlatego tez ten caly cyrk z immo bo sprobowalem przed chwila i nie robi.

#5 Offline   Talke124


  • Postów: 12
  • Na forum od: 29 gru 2014
  • Miejscowość: Talke Pits
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 08 września 2015 - 15:00

ZAMYKAM TEMAT
klucz nie odskakiwal w pozycji zero tak jak nalezy w tamtej wkladce. Juz wszystko dziala. Teraz problem z gazem zostal. Dzieki za pomoc m104








Podobne tematy Zwiń