Skocz do zawartości




[W201] MojDrugiMerc 2.0D 1987


131 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 09 kwietnia 2016 - 13:12

Co do mojego MB
Wczoraj trafił do lakiernika gdzie oprócz walki z rudą zastaną wymienione progi na nowe oryginalne i spód oraz nadkola zostanią zabezpieczone "barankiem", pod koniec zostanie zrobiony cały detailing a profile zamkniete zostaną zabezpieczone jakimś środkiem konserwującym.
Po lakierniku szybko poleci do mechanika na drobne naprawy które wyszły po czasie jak wymiana linki gazu.
Zastaną tez wymienione boczki na te co były wcześniej ale popękały (tapicer zrobił z nich ideały) kierownica będzie zamieniona na skórzaną gałka zmiany biegów też będzie skórzana.
Wpadna jeszcze jakies detale typu nowe dywaniki itp.
Co do tego żezamieniam cześci i "tracę" VIN.
Wszystkie części ktore zamieniam jak kierownica gałka zmiany biegowgłośniki są ogarnięte w kartonikach i czekają na półce.
Samochód jest robiony tylko na oryginalnych częściach więc po prostu staje się wygodniejszy, wiadomo szyb w prądzie nie będę montował bo to już będzie za duża ingerencja i w porownaniu do zmiany kierownicy raczej trudniejszy do odwrócenia zabieg. Kierownicy i gałki bym nie zmieniał ale szkoda żeby się teraz zjechała jak za kilka lat będzie "cenniejsza" jako oryginalna pochodząca dokładnie z tego samochodu.

A na koniec pytanie czy wiecie czy w PL moża dostać te kamienie milowe albo czy można je z jakiegoś innego źródła ogarnąć? Za 20K km pyknie 500K więc by to fajnie wyglądało na grilu.
Dołączona grafika



#32 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 27 kwietnia 2016 - 17:32

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dzisiaj tak wygląda

#33 Offline   Piotrek123


  • Postów: 173
  • Na forum od: 15 sty 2016
  • Miejscowość: .
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 kwietnia 2016 - 19:38

I jak blacha? Dużo roboty czy raczej zapobiegawczo się za to zabrałeś?

#34 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 27 kwietnia 2016 - 21:30

Pas przedni do wymiany :9 własnie czekam na paczkę progi i drzwi co było już wcześniej na zdjęciach widać reszta zdrowa :D

#35 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 18 maja 2016 - 18:58

Aktualizacja prac

Wspawane cześci pasa przedniego
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Samochód po malowaniu podkładowym

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Części tapicerki

Kierownica została pokryta nową skóra i prezentuje się idealnie (oryginalną z tworzywa mam w kartonie i jak wszystkie inne elementy czeka na lepsze czasy)

Dołączona grafika

Boczki myślałem że będą troszke inaczej wyglądały ale może nie biedzie tak strasznie jak się zamontuje je w samochodzie :)

Dołączona grafika

#36 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 25 maja 2016 - 18:58

Samochód po lakierowaniu. Jeszcze polerka i detale.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Błotniki jeszcze nie przykręcone.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#37 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 27 lipca 2016 - 22:56

Dobra dawno się tutaj udzielałem ale najpierw była sesja potem wyjazd potem praktyki i teraz mam chwilkę spokoju.
No to tak samochód polakierowany, felgi założone, tapicerka gotowa i z tyłu nowa półeczka, z takimi głośnikami była wiec nie mogę wstawić oryginalnych maskownic bo jest rozwiercona na głośniki 17cm i ogólnie była malowana czego nie wiedziałem przed zakupem. No cóż uroki Allegro :) Kierownica obszyta na nowo (oryginał zapakowany czeka na lepsze czasy) tak samo gałka zmiany biegów w skórze i oryginał tak samo jak kierownica. A i drewienko wymienione lakierowane w domu przez co wyszło minimalnie jaśniej.
Z ciekawostek wyszło ze prawe lusterko jest w prądzie (możliwe że wymiana bo wcześniejsze było urwane czy coś bo były wiązki ale tego joysticka nie było. Teraz jest :) ) Drugą ciekawostką jest to że przebieg 480k jest nieaktualny. Rozmawiałem z mechanikiem, który robił naprawy jak samochód należał do dziadka i wcześniejszego właściciela (uroki 10-cio tysięcznego miasteczka) i wyszło że oryginalny licznik musi być gdzieś w garażu u dziadka schowany i w momencie wymiany miał koło 140k. Nie wiem jakiś wymysł dziadka z tą zamianą. Ostatnio będąc w Ornecie znalazłem tamten licznik ma 144k i jest z lutego 87 czyli to ten a ten co był w samochodzie po zamianie 89 rok czyli troszko nowszy. Teraz tylko nie wiem czy kręcić oryginalny ten garażowy jakoś o 80k bo tyle maksymalnie dziadek od 2007 do 2013 mógł przejechać bo jeździł od wiosny do początków października raczej na trasach 50km max czy zostawiać z przebiegiem 144k.
Dobra chwilę popisałem to teraz foteczki z wczoraj po umyciu upraniu wypastowaniu itp.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A i z nudów powstał wczoraj mały projekt bo razem z tamtym licznikiem znalazłem jeden chyba od 2.5 litra bo z obrotomierzem i max 4 kreskami na prędkościomierzu i kolejny rozłożony też od 5 biegówki jakiejś. I z tego rozłożonego powstał pomysł na zegarko-budzik ale zamiast głośniczka budzącego będzie dioda która o określonej godzinie będzie się świeciła oświetlając ! bo budzik mi nie potrzebny a to z ciekawości zrobione tylko i wygląda tak (póki co bez diody)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Liczę że wszystko wam przydanie do gustu :)

Użytkownik MojDrugiMerc edytował ten post 27 lipca 2016 - 23:01


#38 Offline   Szymcio


  • Postów: 295
  • Na forum od: 14 lip 2012
  • Miejscowość: Augustów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 lipca 2016 - 15:19

Osobiście wywaliłbym te osłony na bocznych drzwiach na szybach i znalazł zaślepkę haka do tylnego zderzaka. Może jeszcze wkład grila pomalowałbym na czarno no i te felgi... Wszystko sprawą gustu. :P Ładnie się prezentuje, czuć młodego Mercedesa. :D

#39 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 28 lipca 2016 - 15:40

Felgi się szukają ładniejsze :) najlepiej podobne ale z oryginalnym malowaniem
Owiewki są po prostu wygodne przy dłuższych trasach i można zostawić uchylone okno i nikt tam nic nie wrzuci lub nic nie wpadnie a brak klimy doskwiera mocno :/
Co do haka to jest problem bo się mocno zapiekł i nie wiem jak go schować :(

#40 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 21 września 2016 - 20:14

Mam pytanie co do głośników przednich. Aktualnie mam założone jakiś słabe magnaty za 79 z media i nie grają najlepiej. Mam budżet ok 100-175 PLN. Z tyłu mam SONY XPLOD i grają przyzwoicie ale są to 16,5 lub 17 cm a z przodu dam rade wcisnąć jedynie 10 cm. Jak by ktoś miał jakiś spoczko model w tym przedziale to prosił bym o podesłanie :)

Użytkownik MojDrugiMerc edytował ten post 21 września 2016 - 20:21









Podobne tematy Zwiń