Skocz do zawartości




[honda civic VI] Wrocław



12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   paksiwo


  • Postów: 74
  • Na forum od: 24 sie 2015
  • Miejscowość: Wrocłąw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 lutego 2016 - 15:40

Siema siema, na tapecie tym razem Civic, który ma być pierwszym autem mojej dziewczyny, czyli bez fajerwerków. Kompaktowe auto które pojeździ do 5 lat jeszcze bez większych problemów. link do aukcji: http://olx.pl/oferta...html#4faee16b42

Info od sprzedającego: Na progach widać już lekka rdze aczkolwiek nie ma żadnych dziur. Tylni zderzak lekko puknięty (moje cofniecie w barierkę) drzwi pasażera przerysowane lekko (do spolerowania) i uwypuklenie na drzwiach(skąd nie wiem, przy poprzednim właścicielu już to było). Po mieście ok. 8l/100 km, za 50 zl +/- 130km. Klima Działa i nabita. Elektryka działa. Silnik chodzi równo w zawieszeniu nic nie stuka.
Jak myślicie nada się jako typowy mieszczuch dla osoby z prawkiem 2 miesiące?

Użytkownik paksiwo edytował ten post 05 lutego 2016 - 15:41




#2 Offline   SzymonCzyliJa


  • Postów: 189
  • Na forum od: 03 wrz 2015
  • Miejscowość: Jaworzno
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Suzuki Swift

Napisano 05 lutego 2016 - 20:55

No raczej :)
Civic VI generacji jest bardzo dobrym samochodem, który ma ten sam problem co w124 - oba samochody są zjadane przez korozję, choć szczerze mówiąc Honda ma z nią większy problem niż MB. Ale jako pierwsze auto jak najbardziej. Dobrze jeździ, niedużo pali, tani w utrzymaniu, no i silnik nie do zdarcia.

#3 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 05 lutego 2016 - 21:28

Progi ma zgnite. Bawiłem się z jajkiem, czyli modelem wcześniejszym, i w obu musiałem spawać. Tutaj jest to samo. Zdejmiesz listwy to pod pęcherzami są dziury.
Poza tym bezawaryjne auto. Choć na 300kkm kończy się silnik...właśnie we wtorek umarł jeden z tych "moich" civiców. Silnik się chyba zatarł, prawdopodobnie panewki....teraz stoi przed domem i czeka na diagnozę :D. Te silniki muszą pracować bardzo cicho, wręcz ich nie słychać w kabinie. Gdy słychać rzężenie spod maski, auto ma swoje za sobą. Panewki korbowodów to najgorsza wiadomość dla użytkownika :D

#4 Offline   paksiwo


  • Postów: 74
  • Na forum od: 24 sie 2015
  • Miejscowość: Wrocłąw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 lutego 2016 - 22:49

Dzięki za szybko odzew panowie:)Umówiłem się z gościem na rano to zbadać dokładniej co tam w niej jest do poprawy, progi można wspawać nowe za niewielkie pieniądze i autko będzie śmigać w rękach mojej kobiety aż do zdarcia pewnie jak postanowienie kupić :)

Chciałem ja namówić na 190 w miarę dobrym stanie ale boi się, bo duże, bo za dużo pali itp itd i woli civica, a tak to bym miał się czym bawić w garażu :(
Proszę scalić posty bo nie mogłem edytować :/

#5 Offline   SzymonCzyliJa


  • Postów: 189
  • Na forum od: 03 wrz 2015
  • Miejscowość: Jaworzno
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Suzuki Swift

Napisano 05 lutego 2016 - 23:48

Odnoszę wrażenie, że duże Mercedesy są bardziej dla facetów. Wiem, że trochę to seksistowskie, ale tak mnie myśl naszła. Civic jest bardziej unisex :D

#6 Offline   paksiwo


  • Postów: 74
  • Na forum od: 24 sie 2015
  • Miejscowość: Wrocłąw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lutego 2016 - 00:59

Mojej koleżance ojciec kupił na pierwsze auto lekko zajechanego w124 i dobrze sobie poradziła :D Ojciec kierował się bardziej bezpieczeństwem, bo lepiej żeby ją walili w baleronie aniżeli w cinque czy seicento :D Ja jeżdżę na co dzień busami i ciężarówkami to mi to rybka jakie ma gabaryty, ale ona się cyka ;/

#7 Offline   SzymonCzyliJa


  • Postów: 189
  • Na forum od: 03 wrz 2015
  • Miejscowość: Jaworzno
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Suzuki Swift

Napisano 06 lutego 2016 - 06:58

Też prawda, ale nie każda kobieta lubi jak jej na śliskiej nawierzchni tylkiem rzuca :D

#8 Offline   ryan_ab


  • Postów: 141
  • Na forum od: 20 kwi 2013
  • Miejscowość: Siemianowice
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lutego 2016 - 08:36

Wyświetl postUżytkownik paksiwo dnia 05 lutego 2016 - 22:49 napisał

Chciałem ja namówić na 190 w miarę dobrym stanie ale boi się, bo duże, bo za dużo pali itp itd i woli civica, a tak to bym miał się czym bawić w garażu
Proszę scalić posty bo nie mogłem edytować

Mam to samo:)

Co do Civica, to miałem taką w tej samej wersji. Wspominam bardzo miło, spalanie faktycznie w okolicach 8 litrów.
Zwróć uwagę na balachę, także w bagażniku. Przez reflektory często przecieka tam woda i pojawia się rdza. Podobnie tylne nadkola.
Wszystkie elementy powinny działać lekko i płynnie mam na myśli skrzynia, otwieranie okien, przełączniki itd - jak coś będzie inaczej to się temu przyjrzyj.

Powodzenia w zakupie!

#9 Offline   paksiwo


  • Postów: 74
  • Na forum od: 24 sie 2015
  • Miejscowość: Wrocłąw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lutego 2016 - 16:18

Samochodzik kupiłem za 4000 zł, silnik bardzo dobrze chodzi, zawieszenie nie wybite, lewy i prawy tylni próg do naprawy, nie działa centralny ale to pierdółka sam jakoś sobie ogarnę:P I do klejenia jest lewa przednia lampa bo gdzieś się uszczelka odkleiła przy kierunku, ale mechanicznie i w środku nie mogę się przyczepić do niczego, posprawdzałem wszystkie płyny, wymiany itp. Skrzynia chodzi równo autko ma dużo mocy, nawet nie wiedziałem, że aż takie zrywne jest :D Auto sprzedawał 19 latek, któremu zachciało się większej mocy po roku przygody z autem :D Dodana jakaś fikuśna gałka zmiany biegów, nakładka owiewki tylnej, końcówka wydechu inna i nawet ładnie brzmi autko :D Plus dostałem dywaniki, i dwa komplety kół, z czego letnie funkiel nówki, aż się zdziwiłem :D Alusy do regeneracji ale jak za 4000 autko w sam raz dla kobitki na codzienne wojaże centrów handlowych :D
Dzięki za pomoc w ogarnięciu niektórych mankamentów :)

#10 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lutego 2016 - 17:12

Wy zardzewiałej Hondy chyba jeszcze nie widzieliście.
Ten z aukcji to stan fabryczny wręcz.

Użytkownik wojtek81 edytował ten post 06 lutego 2016 - 17:12









Podobne tematy Zwiń