Skocz do zawartości




- - - - -

Nowa skórzana tapicerka podłokietnika


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 19 marca 2016 - 17:40

Drogie Grono Gwiazdorów :)

temat bardziej ogólny, choć przyznam, że dotyczy W163, co by tego nie ukrywać :)

Podłokietnik miałem w stanie fatalnym - połamany i ze starą zniszczoną tapicerką. Poniższe zdjęcie ukradzione z neta, ale mój był w jeszcze gorszym stanie:

Dołączona grafika

Sobota, ładna pogoda, słoneczko świeci więc czemu by nie zrobić czegoś dla Mercedes :)

Rozebrałem podłokietnik i pokleiłem żywicą wszystko co tego wymagało, wzmocniłem mocowanie metalowym płaskownikiem, założyłem nowe śruby i nakrętki, ale skoro mam to wszystko na wierzchu to postanowiłem pójść o krok dalej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Rozebrałem cały podłokietnik i zdjąłem to coś skóropodobnego, zamówiłem nowy kawałek skóry bydlęcej 0.8mm i zszywki 4mm. Jak przyjdzie to wezmę się za tworzenie:) Od razu pokleiłem to co było połamane w samym podłokietniku/klapie schowka.

I tutaj pojawia się moje pytanie/prośba:

Jak się zabrać za obróbkę skóry? Jak ją zmiękczyć tak aby dała się porządnie i równo naciągnąć na stelaż podłokietnika? Kleić czy tak jak oryginalnie użyć tylko zszywek?



#2 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 06 kwietnia 2016 - 18:20

No to se sam odpowiem :P

Posklejałem wszystkie połamane elementy stelaża przy pomocy poxipolu, niestety to się nie sprawdziło więc zamówiłem opakowanie porządnej żywicy UHU o wytrzymałości 300kg :)

Przyszła skóra - wspaniały kawałek grubej i mięciutkiej skóry licowej więc od razu zabrałem się za obijanie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekt w ręku na stole:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekt w samochodzie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak na pierwszy mój raz to efekt jest aż nadto zadowalający :) jest kilka niedociągnięć, ale jest bardzo zadowolony :)

Użytkownik k0niu86 edytował ten post 06 kwietnia 2016 - 18:23









Podobne tematy Zwiń