Skocz do zawartości




- - - - -

[W163] ML320 - komputer podróży - nieprawidłowe wskazania


19 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   zygiboos


  • Postów: 23
  • Na forum od: 25 sty 2015
  • Miejscowość: Boosowo
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:ML 320, W163, 3.2l (99r.)

Napisano 11 kwietnia 2016 - 20:40

Jedno mnie tylko zastanawia, jeżeli to by były luty, to pewnie pokazywałby głupoty, losowe znaczki zamiast cyferek i kopało się na wybojach i zależnie od pogody. Tutaj wszystko niby się zgadza cały czas jest tak samo i na dodatek przy przeliczaniu L/100 sporo zawyża, przy ML/Gal sporo zaniża - tak jakby jakaś ścieżka zamieniona miejscami i informacje nie trafiały na swoje miejsce tylko odwrotnie.

To nawet logiczne, bo przy przeliczaniu ile galonów na milę jest odwrotna filozofia niż ile litrów na kilometry - jeżeli dane wchodzą odwrotnie i cały czas zamiast jednostki pojemności daje jednostkę odległości to będzie się rozjeżdżać tak jak właśnie się dzieje.


Zastanawiam się też co ja mam za kompa bo nie jest to wersja podstawowa bo doszedł pin na wyświetlaczu, ale kompasu też nie mam, tylko języki zamiast wyboru systemów miar.

Użytkownik zygiboos edytował ten post 11 kwietnia 2016 - 20:49




#12 Offline   zygiboos


  • Postów: 23
  • Na forum od: 25 sty 2015
  • Miejscowość: Boosowo
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:ML 320, W163, 3.2l (99r.)

Napisano 13 kwietnia 2016 - 19:49

Pozwolę sobie jeszcze coś dodać, bo dziś robiłem testy z nowym komputerkiem ODB pod wifi. Włączyłem sobie wskazania chwilowego i średniego spalania i się przejechałem.

Podczas jazdy zupełnie inaczej pokazywały, w tej samej chwili ODB pokazywał 12 l / 100 a komp podróży 45l / 100
Nie robiłem zdjęć podczas jazdy bo to niebezpieczne, ale zrobiłem zdjęcia spalania średniego już po podróży:

ODB: 13,1
Dołączona grafika


TRIP COMP: 59 !!!
Dołączona grafika


No może ja się nie znam ale dla mnie jest to dowód, że Trip Computer nie bierze wartości prosto z komputera głównego tylko na podstawie jakiś danych, które źle interpretuje coś sam liczy, bo komputer podaje 100% OK i starszy trip computer też podawał ok. Stąd ponawiam pytanie czy da się go jednak jakoś przestawić żeby liczył normalnie, ktoś może jeszcze się z tym spotkał ? :(

Użytkownik zygiboos edytował ten post 13 kwietnia 2016 - 19:54


#13 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 16 kwietnia 2016 - 20:00

Wyświetl postUżytkownik zygiboos dnia 13 kwietnia 2016 - 19:49 napisał

Pozwolę sobie jeszcze coś dodać, bo dziś robiłem testy z nowym komputerkiem ODB pod wifi. Włączyłem sobie wskazania chwilowego i średniego spalania i się przejechałem.

Podczas jazdy zupełnie inaczej pokazywały, w tej samej chwili ODB pokazywał 12 l / 100 a komp podróży 45l / 100
Nie robiłem zdjęć podczas jazdy bo to niebezpieczne, ale zrobiłem zdjęcia spalania średniego już po podróży:

ODB: 13,1
Dołączona grafika


TRIP COMP: 59 !!!
Dołączona grafika


No może ja się nie znam ale dla mnie jest to dowód, że Trip Computer nie bierze wartości prosto z komputera głównego tylko na podstawie jakiś danych, które źle interpretuje coś sam liczy, bo komputer podaje 100% OK i starszy trip computer też podawał ok. Stąd ponawiam pytanie czy da się go jednak jakoś przestawić żeby liczył normalnie, ktoś może jeszcze się z tym spotkał ? :(

Tych komputerków były tylko dwa typy... Ten numer, który podałeś to komputerek na Europę, drugi był tylko dla GB (inny wyświetlacz ze względu na inny kąt patrzenia przez kierowcę).

Dlatego może on po prostu być uszkodzony i przez to wyświetla złą wartość. Co z zasięgiem? też pokazuje jakieś głupoty?

Co to za komputerek na WiFi?

#14 Offline   zygiboos


  • Postów: 23
  • Na forum od: 25 sty 2015
  • Miejscowość: Boosowo
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:ML 320, W163, 3.2l (99r.)

Napisano 16 kwietnia 2016 - 20:07

Zerknę w tygodniu co podaje zasięg, bo nie zwróciłem nawet uwagi, że mam taką funkcję.

Co do komputerka to zwykły ELM ODB II tylko, że z wifi zamiast Bluetooth. Musiałem taki kupić żeby działał też na urządzeniach appla oraz w moim radiu z androidem, który nie ma zwykłego BT tylko działa jak zestaw głośnomówiący i nie pozwala podłączać innych urządzeń BT.

Dołączona grafika

Użytkownik zygiboos edytował ten post 16 kwietnia 2016 - 20:09


#15 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 03 maja 2016 - 15:23

Wyświetl postUżytkownik zygiboos dnia 16 kwietnia 2016 - 20:07 napisał

Zerknę w tygodniu co podaje zasięg, bo nie zwróciłem nawet uwagi, że mam taką funkcję.

Co do komputerka to zwykły ELM ODB II tylko, że z wifi zamiast Bluetooth. Musiałem taki kupić żeby działał też na urządzeniach appla oraz w moim radiu z androidem, który nie ma zwykłego BT tylko działa jak zestaw głośnomówiący i nie pozwala podłączać innych urządzeń BT.

Dołączona grafika

I jak z pokazywaniem zasięgu?

Czy ten ELM może też pokazywać błędy?

#16 Offline   zygiboos


  • Postów: 23
  • Na forum od: 25 sty 2015
  • Miejscowość: Boosowo
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:ML 320, W163, 3.2l (99r.)

Napisano 03 maja 2016 - 15:30

Zasięg pokazuje około 700KM, nie wiem tylko na jakiej podstawie bo w baku jest 1/4 i jadę na LPG. Zasięg cały czas się zmienia, jakby odliczałw dół, po chwili odlicza w górę - raczej głupoty.

Tak ten ELM pokazuje błędy bez problemu, np ostatnio miałem missfire na cylindrze 2 bo wypięła się wtyczka od wtryskiwacza gazu. Nie pokazuje nic więcej, aczkolwiek niektóre błędy ponoć tylko Star Diagnostics pokazuje (nie wiem tylko czy to nie mit w dzisiejszych czasach) :)


Tak czy siak ten ELM liczy bardzo ładnie średnie i chwilowe, ostatnio jechałem w trasę i chwilowe jak depłem czasem dochodziło do 88l / 100 ale średnia wyszła ładnie 10,2 l / 100 - na starym kompie w trasach też zawsze coś koło 10l mi wychodziło.

Poluje na jakiś nowy komp ale dokładnie taki jak miałem ten pierwszy: A163 540 12 11 - tyle że na razie na allegro strasznie drogie - powyżej 300zł :(

Użytkownik zygiboos edytował ten post 03 maja 2016 - 15:31


#17 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 03 maja 2016 - 17:10

Wyświetl postUżytkownik zygiboos dnia 03 maja 2016 - 15:30 napisał

Zasięg pokazuje około 700KM, nie wiem tylko na jakiej podstawie bo w baku jest 1/4 i jadę na LPG. Zasięg cały czas się zmienia, jakby odliczałw dół, po chwili odlicza w górę - raczej głupoty.

Tak ten ELM pokazuje błędy bez problemu, np ostatnio miałem missfire na cylindrze 2 bo wypięła się wtyczka od wtryskiwacza gazu. Nie pokazuje nic więcej, aczkolwiek niektóre błędy ponoć tylko Star Diagnostics pokazuje (nie wiem tylko czy to nie mit w dzisiejszych czasach) :)


Tak czy siak ten ELM liczy bardzo ładnie średnie i chwilowe, ostatnio jechałem w trasę i chwilowe jak depłem czasem dochodziło do 88l / 100 ale średnia wyszła ładnie 10,2 l / 100 - na starym kompie w trasach też zawsze coś koło 10l mi wychodziło.

Poluje na jakiś nowy komp ale dokładnie taki jak miałem ten pierwszy: A163 540 12 11 - tyle że na razie na allegro strasznie drogie - powyżej 300zł :(

To wskazuje na uszkodzenie komputerka, albo może faktycznie coś pozmieniali po lifcie. Możesz w ELM wybrać starszego MLa? jeżeli tak to wybierz i sprawdź czy się wskazania zmieniają.

A co do samego komputerka to poszukaj całej lampki - złomiarze nie wiedzą co mają, ja lampkę z komputerkiem kupiłem za 35PLN na znanym portalu aukcyjnym.

#18 Offline   zygiboos


  • Postów: 23
  • Na forum od: 25 sty 2015
  • Miejscowość: Boosowo
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:ML 320, W163, 3.2l (99r.)

Napisano 03 maja 2016 - 17:15

No ten nowy komputer też tak z 40 zł z lampką kupiłem :)

Co do ELM,a to działa na standardowym protokole ODB II - dla każdego samochodu jest taki sam, więc nic tam nie zmienię, mogę tylko ręcznie dodawać jakieś poprawki do przeliczników, ale nie ma potrzeby. Tak jak mówiłeś, albo coś zmienili po lifcie albo komp uszkodzony - ale raczej coś zmienili, bo nic się losowo w nim nie kopie, cały czas działa tak samo, tyle że źle :)

#19 Offline   dawid51Gt


  • Postów: 72
  • Na forum od: 23 paź 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Napisano 03 maja 2016 - 22:27

Też mnie wkurza jak coś nie działa jak jest ale te komputerki paliwowe to trochę bujda na resorach ,sprawdziłem na benzynie i na gazie średnie zawsze 11 w sekundę po resecie a na stacji jak byk 19-22 minimum a jak się gdzieś spieszyłem to wiecie jak to tam wychodzi 27mało :) jedno w co wierzę to dzienny licznik km bo zbiornik LPG mam na około 200-220km i trzeba się pilnować , trochę upierdliwe w trasie bo w mieście to stacja co kawałek a właściwie tankuję na jednej 1000m od domu . Teraz pomysł na wyjazd wakacyjny w Europę się narodził ale to chyba będzie trzeba na szybko jakiś dodatkowy baniak LPG na tę okoliczność wrzucić bo albo zbankrutuje albo będę szukał stacji LPG co chwila :(

#20 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 04 maja 2016 - 06:31

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 03 maja 2016 - 22:27 napisał

Też mnie wkurza jak coś nie działa jak jest ale te komputerki paliwowe to trochę bujda na resorach ,sprawdziłem na benzynie i na gazie średnie zawsze 11 w sekundę po resecie a na stacji jak byk 19-22 minimum a jak się gdzieś spieszyłem to wiecie jak to tam wychodzi 27mało :) jedno w co wierzę to dzienny licznik km bo zbiornik LPG mam na około 200-220km i trzeba się pilnować , trochę upierdliwe w trasie bo w mieście to stacja co kawałek a właściwie tankuję na jednej 1000m od domu . Teraz pomysł na wyjazd wakacyjny w Europę się narodził ale to chyba będzie trzeba na szybko jakiś dodatkowy baniak LPG na tę okoliczność wrzucić bo albo zbankrutuje albo będę szukał stacji LPG co chwila :(

Akurat spalanie na benzynie pokazuje dość precyzyjnie. Komputer LPG tylko sugeruje się ECU przy obliczani czasu wtrysków, a w żaden sposób nie reguluje przepływu gazu. U mnie LPG to średnio 3-4 litry więcej niż pokazuje komputerek :)








Podobne tematy Zwiń