Skocz do zawartości




OT wydzielone z [w201] Szukam swojego pierwszego Mercedesa


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 26 kwietnia 2016 - 07:23

majsterus ale ten będzie za drogi :) bo przecież trzeba pojechać aż tak daleko, zarejestrować jeszcze a i trzeba porozmawiać w języku niemieckim a to już nie każdy rodak umie. Poza tym dojdzie do tego koszt transportu i przewoźnik musi zarobić :) Dla poszukiwacza kupca taka 190 powinna kosztować 200 euro wtedy można byłoby przemyśleć ewentualny wyjazd jakby ze 30 eur jeszcze na miejscu opuścił :) a na podjęcie takiej decyzji potrzeba od tygodnia do kilku miesięcy na przemyślenia, bo może akurat trafi się coś za 3000 zł na Allegro od dziadka z Polski, który trzymał pod kocem od 1985 roku :)

To, tak oczywiście żartem napisane ale często zastanawiam się jak długo można szukać starego Mercedesa mając zaledwie w kieszeni "parę złotych" :)
Życzę powodzenia w poszukiwaniach :)

Użytkownik Leon90 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 07:29




#2 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 26 kwietnia 2016 - 07:24

I jeszcze jedno, odpuść sobie dizla, te pojazdy sprowadzano do kraju ze względu na trwałość silnika, więc nie dość, że nie były poprawnie serwisowane, to jeździły na wszystkim. zastanów się: kto pojedzie starą 190 do autoryzowanego serwisu? przecież tam nie ma co się popsuć, a jak się coś popsuje to drut naprawi...90% tych pojazdów z rechotem pod maską to po prostu trupy. I nie licz, że kupisz za 6000 zł auto do jeżdżenia, tylko do kompletnego remontu.

Leon90 widzisz ten przebieg, a stan pojazdu? Kierownicę? Tym nie jeździł gospodarz na pole krowy pędzić.....

Użytkownik majsterus edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 07:26


#3 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 26 kwietnia 2016 - 07:32

Widzę :) powinno to dać do myślenia wszystkim szukającym gdy na kierownicy widnieje jedynie łysina za symboliczne 6000 zł z opisem "w bardzo dobrym stanie" :)

Użytkownik Leon90 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 07:33


#4 Offline   bartosz183


  • Postów: 179
  • Na forum od: 21 mar 2016
  • Miejscowość: Rumia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 kwietnia 2016 - 07:54

Jejku Panowie wyluzujcie. Nie spodziewam sie cudów, na pierwsze auto wystarczy mi zeby było dość dobrze utrzymane po prostu. Wiem ze w dieslu bedzie z tym ciezko, mam tego swiadomosc ze te auta sa wylatane i kupuje stosunkowo zużyty egzemplarz, dlatego mówie Wam ze np. 14,5tys za tego z Miastka to była gruba przesada własciciela. Wiem w co sie pakuje ale niech to juz bedzie za adekwatne pieniądze.

Jeszcze chwila i bedziecie mnie tu pociskac jak kolege Wichu w sąsiednich tematach :D
Luzik Panowie, bez nerwów :)

Użytkownik bartosz183 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 07:54


#5 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 26 kwietnia 2016 - 08:10

bartosz183 - Jedziesz oglądać auto, facet chce 10, ty proponujesz 8, on idzie na kompromis i schodzi do 9, to co jest takiego, że nie chcesz go kupić skoro samochód odpowiada Tobie? To różnica zaledwie i tylko 1000 zł. Rozumiem różnicę 3000-4000 zł. Piszesz, że nie jest wart więcej bo jest golas a co zmieni cena 8000 zł? Wyposaży w go lepiej? Czy po prostu w kieszeni jest tylko 8600 zł i nie starczy już na paliwo, alufelgi i głośnik basowy więc ciśniesz sprzedawcę na 8000 zł? Bartosz nie gniewaj się ale jak czytam niektórych opiniodawców i poszukiwaczy to irytuję się.... mimo wszystko życzę powodzenia i dużo szczęścia w zakupie ! Nie bierz tego do siebie. To nic osobistego.To tylko moje odczucia. 3 maj się !

#6 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 kwietnia 2016 - 08:23

Wyświetl postUżytkownik Leon90 dnia 26 kwietnia 2016 - 08:10 napisał

bartosz183 - Jedziesz oglądać auto, facet chce 10, ty proponujesz 8, on idzie na kompromis i schodzi do 9, to co jest takiego, że nie chcesz go kupić skoro samochód odpowiada Tobie? To różnica zaledwie i tylko 1000 zł. Rozumiem różnicę 3000-4000 zł. Piszesz, że nie jest wart więcej bo jest golas a co zmieni cena 8000 zł? Wyposaży w go lepiej? Czy po prostu w kieszeni jest tylko 8600 zł i nie starczy już na paliwo, alufelgi i głośnik basowy więc ciśniesz sprzedawcę na 8000 zł? Bartosz nie gniewaj się ale jak czytam niektórych opiniodawców i poszukiwaczy to irytuję się.... mimo wszystko życzę powodzenia i dużo szczęścia w zakupie ! Nie bierz tego do siebie. To nic osobistego.To tylko moje odczucia. 3 maj się !
Trochę jednak chłopakowi pojechałeś. Napisał z końcem marca watek że szuka auta. Aż tak długo szuka? Co w tym złego że go jeszcze nie kupił. Szuka zadbanego. Na razie nie znalazł nic na tyle żeby wybulić kasę. Irytują cię posty opiniodawców. A jakim opiniodawcą jesteś ty? Jedynie kto tu jest z irytowany to TY i to postawą człowiek który nie napala się na pierwsze lepsze auto jak "łysy na grzebień". Dobrze robi! Ja go rozumiem bo sam szukałem ponad rok czasu i warto było, z tym że ja jednak wybrałem się do Niemiec. Co cię boli że chłopka jeszcze auta nie kupił?

Użytkownik tato81 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 08:24


#7 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 26 kwietnia 2016 - 08:34

Jak komuś się nie podoba auto to nie proponuje ceny i nie męczy sprzedającego z negocjacją. Proste i jasne. Czego można wymagać za 8-10 tys zł? Kolekcjonerskiego stanu z pierwszym lakierem, zatankowanym do pełna, kompletem nowych opon oraz opłatami na cały rok i z przebiegiem 130 tys km bo przecież to 10 tysięcy złotych, tak? :)
tato 81 ja wszystko rozumiem ale to nie jest zakup życia Maybacha za "milion zł". Litości z tymi poszukiwaniami. Można tak szukać całe życie i na końcu umrzeć jeżdżąc autobusami. Rozumiem gdyby ktoś szukał starego Mercedesa 190 lub 124 za 50-100 tys zł i prosił o pomoc, bo naprawdę szuka dosłownego, kolekcjonerskiego egzemplarza ale z kilkoma tysiakami w kieszeni? Ile razy można mielić temat, że Mercedes w tej cenie to będzie wymęczony, zużyty złom.
Za tą kasę to można na wycieczkę do ciepłych krajów polecieć lub kupić dobrego Suzuki Swifta. Powodzenia w szukaniu.

Użytkownik Leon90 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 08:40


#8 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 26 kwietnia 2016 - 09:28

...A ja srebrne kombi obserwowałem niecały tydzień...można kupić jak się chce? w ten czas sobie pomyślałem.....kombi to jeszcze nie mam...:)

#9 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 26 kwietnia 2016 - 09:29

... a łyżka na to niemożliwe :mrgreen:

#10 Offline   inutile


  • Postów: 1 460
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 kwietnia 2016 - 12:13

Wierzcie mi lub nie, ale jak przeczytałem o "bzdetowaniu", to pomyślałem sobie "oho, majster zaraz wyskoczy z jakimiś Ke-Jetami z Niemiec" :D :D

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 26 kwietnia 2016 - 06:08 napisał

To jedź do Niemiec i spróbuj się utargować 200Eur...
Ale Ty uparty jesteś. Kolega wiele razy powtarzał, że chce diesla.
Znajdź diesla w tej cenie to pogadamy, bo benzynowców w Niemczech jak psów jest.
Chyba że koledze nie przeszkadza i może zeswapować. To też jest wyjście, skrzynia pasuje... :D

Wyświetl postUżytkownik Leon90 dnia 26 kwietnia 2016 - 08:34 napisał

Ile razy można mielić temat, że Mercedes w tej cenie to będzie wymęczony, zużyty złom.
To, że Tobie czy tam innym "pechowcom" się to nie udało, nie znaczy, że wszystkim ma się nie udać :D Kolega idzie bardzo dobrą drogą, bo cierpliwie szuka. Dlatego jest mała szansa, że wdepnie. Jak ktoś kupuje bez pojęcia o temacie z założeniem, że za 6 tys. to już ganz egal to potem lamentuje, że stare MB do 10 tys. to wymęczony złom.

Użytkownik inutile edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 12:19









Podobne tematy Zwiń