Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Airbag - schemat


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   belmondo


  • Postów: 9
  • Na forum od: 25 maj 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 25 maja 2008 - 18:26

Witam jeszcze raz. Bardzo proszę forumowiczów o podanie mi schematu podłączenia poduszek powietrznych - szczególnie mi chodzi o tą od strony pasażera. Pali mi się konrolka srs więc przystąpiłem do poszukiwań i znalazłem odłączoną poduszkę pasażera. I są tam dwa kable (chyba czerwono czarny i zielono czarny) i dwa wtyki - który ma iść do którego? Nie chcę czegoś pomieszać więc proszę o jakiś schemat. Z góry dziękuję.


PS obok poduszki jest też niepodłączona mała kostka z brązowym i różowym kabelkiem - czy to od podświetlenia schowka, którego nie ma.

EDIT:
Proszę raz jeszcze - niech ktoś mi poda jak to podłączyć. Sprawa jest pilna. Czy mógłby ktoś sprawdzić w swoim aucie jak jest podłączona poduszka pasażera? Odkręca się tam tylko jedną śrubę nasadowe 10mm od dołu. Dziękiiiii !!!!!!!!!!!!!!

MOD: Poprawiono tytul i scalono posty. Prosze uzupelnic profil o rocznik auta.



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 26 maja 2008 - 13:13

belmondo, może i lepiej by było, gdyby wypowiedział się ktoś kto ma takie auto i by sprawdził, ale cóż... :roll:
Więc ZTCW systemy SRS są tak zaprojektowane, że jeżeli źle byś połączył kable (uwaga! przy odpiętym akumulatorze), to i tak najwyżej by się kontrolka dalej paliła, a wyzwolenie poduszki jest powodowane podaniem sygnału zmiennego (nie reaguje na prąd stały i podłączenie do masy) - ze względów bezpieczeństwa.
Uwaga końcowa: ręki za to uciąć sobie nie dam ;-)

#3 Offline   maciekw


  • Postów: 150
  • Na forum od: 30 kwi 2008
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 2.3 TE `88

Napisano 29 maja 2008 - 06:05

Zaznaczam, że nie jest to moja odpowiedź tylko poruszyłem temat gdzie indziej.
„Są dwie wtyczki (każda z dwoma kablami, typowe dla airbagu) - ponieważ poduszka pasażera ma dwa ładunki.”

#4 Offline   belmondo


  • Postów: 9
  • Na forum od: 25 maj 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 29 maja 2008 - 06:51

Dziękuję za fatygę. Wczoraj zaryzykowałem i podłączyłem poduszkę tak jak uważałem i się ucieszyłem gdy lampka kontrolna srs zgasła :czujnik: . Jakby co to służę pomocą ;)

#5 Offline   belmondo


  • Postów: 9
  • Na forum od: 25 maj 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 29 maja 2008 - 17:44

Pewności 100% nie mam, ale patrzyłem na zgięcia kabli, które uformowały się przez lata na stałe, tak też podłączyłem i kontrolka gaśnie po 5s.








Podobne tematy Zwiń