Skocz do zawartości




[Mercedes] Jak powstal znaczek? Gwiazda?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Szalap


  • Postów: 20
  • Na forum od: 03 sty 2008
  • Miejscowość: Daleko

Napisano 28 maja 2008 - 12:30

Co oznacza gwiazda na naszych Mercedesach? :ok:
Jak ona powstala?
Kto ja wymyslil? np.Audi polaczylo cztery firmy i dlatego 4 kolka, bmw (rozrzutnik gnoju :-P ) bo robili samoloty biale skrzydla na tle nieba.

A jak powstal znaczek Mercedesa? Ktos wie? :ok:

Pozdrawiam



#2 Offline   Grzybulus


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 kwi 2008
  • Miejscowość: Tczew

Napisano 28 maja 2008 - 13:27

Odpowiedz na swoje pytanie znajdziesz tu :
http://www.automedia-online.com/collect ... l/merc.htm
Krotka historia marki ;)

Dodatkowo proponowalbym Ci zapoznanie sie z tym tematem i obejrzenie podanego przez EssiRS filmiku ;)
W ostatniej scenie kiedy zobaczysz starszego pana piszacego cos na pocztowce radze Ci zatrzymac film - odpalic podana przezemnie stronke i zwrocic uwage na slowa :

Cytat

Gottlieb Daimler passed away before the first Mercedes automobile was born. Before his death his sons reminded him about the post card he had sent to his wife. The card had a star printed on it and Gottlieb had predicted that "one day this star shall shine over my factory". The star was chosen as a theme for the company's symbol.

(Dla nie znajacych angielskiego moj troche kaleczny przeklad :/)

Cytat

Gottlieb Baimler umarł zanim pojawił się pierwszy Mercedes. Przed śmiercią jego syn przypomniał mu o pocztówce, którą ten wysłał do swojej żony. Na pocztówce namalowana była gwiazda a Gottlieb napisał: "któregoś dnia ta gwiazda zajaśnieje nad moją fabryką". Gwiazda została więc wybrana jako symbol korporacji.

:/ Wszystko jasne :P I obrazowo pokazane :P

A jesli to nie wystarczy to czytamy dalej :ok:

Cytat

however, that Daimler officially introduced the star. Initially some uncertainty prevailed concerning the type of the star; three- or four-pointed, and both were in use. Three points symbolizing the Daimler engines on land, sea and in the air, proved to be the best choice. A half a century later Lincoln Continental adopted the four-pointed star and Chrylser the five-pointed. Obviously both had been inspired by the Mercedes star.

(I znów moj kaleczny przeklad :D)

Cytat

Jednakże to właśnie Daimler oficjalnie wprowadził gwiazdę. Początkowo pojawiły się wątpliwości dotyczące wyglądu owej gwiazdy; 3 albo 4 ramienna; i obie były w użyciu. 3 ramienna gwiazda symbolizowawła silniki Daimlera w powietrzu, na lądzie i na wodzie i to był najlepszy wybór. Pół wieku później Lincoln Continental przyjęło za swój symbol 4 ramienną gwiazdę, a Chrysler 5 ramienną. Rzecz jasna wszystkie wzorowane były na :ok:
.

:)

#3 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 28 maja 2008 - 13:57

Grzybulus, dobra robota :ok:
Sam sie paru ciekawostek przy okazji dowiedzialem :ok:

#4 Offline   SzmicioW124


  • Postów: 734
  • Na forum od: 28 paź 2007
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 28 maja 2008 - 18:08

Szalap, Z tego co ja wiem znaczek audi związany jest z faszyzmem :/ ...dokłednie nie pamiętam co mowi ale są zawarte jakies cztery cech państwa totalitarnego... (teraz pewnie juz nie obowiązują ;) ) A tak dla ciekawostki to August Horch założył kolejną firmę ale nie mogł użyć swojego nazwiska (bo tak nazywała się jego pierwsza firma) więc znalazł obejscie Horch w języku niemickim znaczy-Słuchaj ,zaś słuchaj po łacinie znaczy Audi...A tu fotka z mojego księgozbióru :zeby: co dziwne w naszych gwiazdach są używane 2 symbole ;)Dołączona grafika

#5 Offline   Grzybulus


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 kwi 2008
  • Miejscowość: Tczew

Napisano 28 maja 2008 - 20:05

SzmicioW124 napisał:

co dziwne w naszych gwiazdach są używane 2 symbole :zeby:

Cytat

Początkowo pojawiły się wątpliwości dotyczące wyglądu owej gwiazdy; 3 albo 4 ramienna; i obie były w użyciu.

;)

#6 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 29 maja 2008 - 13:52

Jestem ciekaw czy ktos wie do czego sluzy http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/icon_astro.gif na masce :mrgreen:

#7 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 29 maja 2008 - 15:33

ktos ma taką fajną panienke w podpisie. ona wie do czego jest gwiazda http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/czujnik.gif

#8 Offline   SzmicioW124


  • Postów: 734
  • Na forum od: 28 paź 2007
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 29 maja 2008 - 16:07

Bialy, Taaaa :mrgreen: Ale jest taki kawał o taksówkarzu co jechał z wieśniakiem i zażartował że ten znaczek to celownik no i idzie koles przez pasy a ten jedzie na niego ale biedak nie trafił na to ten wiesniak mowi że niech sie Pan nie martwi bo trafiłem go drzwiami http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/smiech2.gif

#9 Offline   Szymcio


  • Postów: 295
  • Na forum od: 14 lip 2012
  • Miejscowość: Augustów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2015 - 13:29

Wyświetl postUżytkownik SzmicioW124 dnia 28 maja 2008 - 18:08 napisał

Szalap, Z tego co ja wiem znaczek audi związany jest z faszyzmem :/ ...dokłednie nie pamiętam co mowi ale są zawarte jakies cztery cech państwa totalitarnego... (teraz pewnie juz nie obowiązują ;) ) A tak dla ciekawostki to August Horch założył kolejną firmę ale nie mogł użyć swojego nazwiska (bo tak nazywała się jego pierwsza firma) więc znalazł obejscie Horch w języku niemickim znaczy-Słuchaj ,zaś słuchaj po łacinie znaczy Audi...A tu fotka z mojego księgozbióru :zeby: co dziwne w naszych gwiazdach są używane 2 symbole ;)Dołączona grafika

Mogę prosić o źródło zdjęcia?

#10 Gość_mercedres92_


  • Na forum od: --

Napisano 04 listopada 2015 - 13:49

Wyświetl postUżytkownik Szymcio dnia 04 listopada 2015 - 13:29 napisał

Szalap, Z tego co ja wiem znaczek audi związany jest z faszyzmem :/ ...dokłednie nie pamiętam co mowi ale są zawarte jakies cztery cech państwa totalitarnego..
Achhhh te legendy ludowe:

Wiekszość miłosników motoryzacji zna logo Audi. Jednak niewiele osób wie, co oznaczają cztery nachodzące na siebie kółka. Otóż każde z kółek występujących w logo Audi jest symbolem jednego przedsiebiorstwa. Mówimy o czterech firmach, które już na poczatku XX w. należaly do najbardziej znanych w branży motoryzacyjnej - o firmie DKW, Audi, Horch i Wanderer. Przedsiebiorstwa te w obliczu światowego kryzysu gospodarczego połączyły sie i 29 czerwca 1932 roku utworzyły firme Auto Union z siedziba w Chemnitz.








Podobne tematy Zwiń