Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes t1 309d niedziałające kierunki


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   Wojtas6996


  • Postów: 3
  • Na forum od: 15 sie 2018
  • Miejscowość: Grudziądz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 września 2018 - 21:34

Cześć zaczeło się od tego że wczoraj usuwałem światła obrysowe które miałem bo będe zmieniał na ledowe no i ich instalacja też zbyt ładnie nie wyglądała. Wszystko było by ok gdyby nie to że jak już wszystko wywaliłem przestały mi działać kierunki i wycieraczki. Światła awaryjne działają tyle że jak włączam awaryjki to uruchamiają sie też wskaźnik temperatury i wskaźnik paliwa co sie raczej nie powinno dziać. Bez włączenia awaryjek te wskaźniki nie działają ani przy zapłonie ani przy włączeniu świateł ( a nie pamiętam kiedy sie te wskaźniki powinny włączać) i teraz nie wiem co zrobić bo obrysówki były wpięte w tylne światła postojowe i wątpie żeby to miało jakieś znaczenie. Dziś jeszcze sprawdziłem bezpieczniki czy zgadza sie wszystko ze schematem i jest ok. Mam nadzieje że to tylko zbieg okoliczności że takie coś sie stało. Może ktoś ma na to rade co tu zrobić ?



#2 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 09 września 2018 - 12:09

Najprawdopodobniej to załącznik awaryjnych puszcza prąd na wskaźniki. Grzebałeś tam coś? Uszkodzenie nie jest typowe i ciężko coś powiedzieć na odległość.
Sprawdź dokładnie bezpiecznik dla wskaźników - te walcowe potrafią wyglądać dobrze, a w rzeczywistości nie puszczają prądu. Wyjmij, poskrob blaszkę palcem lub wymień na nowy.








Podobne tematy Zwiń