Skocz do zawartości




- - - - -

Pracujące bez przerwy wycieraczki reflektorów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   bartekmm


  • Postów: 11
  • Na forum od: 24 sie 2018
  • Miejscowość: Legionowo
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 października 2018 - 15:49

Cześć
Kilka miesięcy temu nabyłem W124 3.0 CE M103 i powoli zajmuje się drobnymi usterkami i odświeżeniem samochodu (skóry, drewno itd), ale o tym w prezentacji po zakończeniu prac.
Wczoraj zająłem się wycieraczkami przednich reflektorów - poprzedni właściciel rozłączył wtyczki przy zbiorniku płynu do spryskiwacza aby wycieraczki nie działały.
Na początek zdemontowałem ramiona wycieraczek z wieloklinów - w końcu nie wiadomo jak się zachowają po ich uruchomieniu, a chciałem uniknąć ich połamania czy porysowania listwy chromowanej zderzaka:)
Procedura podłączenia wtyczek prosta - sztuk dwie, jedna prosto w zbiornik płynu (prawa strona stojąc przodem do maski), druga na jej wierzch - inaczej się tego podłączyć nie da. Jest jeszcze jedna wtyczka po lewej stronie zbiornika, ale nie wiem od czego i była podłączona cały czas.
Teraz zachowanie wycieraczek które mnie zastanawia - silnik zapalony, światła włączone i uruchamiamy spryskiwacze - przednia wycieraczka szyby chodzi, spryskiwacze szyby też, obydwa silniki wycieraczek świateł również, ale tu jest właśnie problem.
Nie działają spryskiwacze reflektorów i wycieraczki świateł chodzą cały czas, nie powinno być przypadkiem tak że ruszą się kilka razy podobnie jak wycieraczka szyby po uruchomieniu spryskiwacza, a potem samoczynnie wyłączą?
Gdzie szukać usterki, lub może jest to w jakiś sposób programowalne?
Na chwilę obecną odłączyłem z powrotem wtyczki, aby wycieraczki nie działały.










Podobne tematy Zwiń