Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Łączenie żyłki anteny (zdjęcie)


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 marca 2019 - 19:20

Dołączona grafika

Jak na zdjęciu, żyłka od anteny jest pęknięta. Ma ktoś pomysł jak połączyć ze sobą te 2 końce żeby dobrze to ze sobą działało ? Bo szkoda dobrej anteny się pozbyć jeśli nie funguje przez taką pierdołę.



#2 Offline   Krystek


  • Postów: 242
  • Na forum od: 10 kwi 2016
  • Miejscowość: Jedlińsk
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2019 - 10:59

Nie wiem jak to wygląda dokładnie, nie widziałem jeszcze elektrycznej anteny na żywo, ale nie ma tam możliwości wypięcia tej linki? Połączyć trwale może być ciężko, może łatwiej będzie ją wymienić.

#3 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2019 - 11:18

Jesteśmy w trakcie próbowania łączenia tego jakimś nadtapianiem termokurczkami i innymi pierdołami, średnio daje to rezultaty bo gardło do przejścia dla tego bata jest dość wąskie, myślimy nad ewentualnym powiększeniem tego otworu, ale dalej zostanie kwestia czy będzie się to swobodnie poruszało w szynie. Ostatecznie drugą inną antenę też mamy, a tym samym świeży bat w środku, ale nie wiem czy da się to przełożyć, cały czas są różne próby i testy, jak na razie bez efektu. Także wymiana może i będzie miała miejsce, ale jeszcze nie wiem kiedy, będzie też grzebane z kablami. Bo nowa antena nie działa poprawnie z radiem, bo wysuwa się przy włączeniu radia, ale przy wyłączeniu, odpala się przełącznik w antenie i chyba łapie jakiś błąd bo antena brzęczy, ale się nie chowa, stara działa poprawnie, chowa się i wysuwa spoczko, tzn. mogłaby gdyby nie ten przerwany bat. Dlatego właśnie połączenie tego byłoby najwygodniejsze. Więc jeszcze raz, jak ktoś na coś wpadnie genialnego to chętnie przyjmę wszelkie pomysły bo nam już ich powoli brakuje :D

#4 Offline   JanB


  • Postów: 981
  • Na forum od: 15 lut 2009
  • Miejscowość: Środa Wielkopolska
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Accord 2,2 d 180 KM

Napisano 09 marca 2019 - 12:01

Sam bat da się wymienić, były jednak bardzo różne te anteny montowane.








Podobne tematy Zwiń