Skocz do zawartości




- - - - -

[201] Wymiana anteny


13 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   gisek


  • Postów: 175
  • Na forum od: 09 lut 2010
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Polonez 2000 1987

Napisano 24 marca 2010 - 15:26

Antena wymieniona na nową, gra i buczy, nawet przy wyciągniętej 1/4 bacika.

Z racji tego, że kabel anteny został przez poprzedniego właściciela spięty na sztywno z resztą przewodów na całej długości, fotel kierowcy jest zablokowany i nie byłem w stanie zdemontować centralnej konsoli wraz z obudową ręczny/skrzynia biegów przewód puściłem pod kanapą, przy prowadnicy fotela pasażera i pod osłoną ręczny/skrzynia biegów.

Wiem, że ortodoksi mnie zlinczują, ale wybrałem te opcję zamiast prucia auta, które mogłoby się skończyć połamanymi elementami wyposażenia itp.



#12 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 29 lipca 2010 - 23:42

Koledzy, a ja zadam inne pytanie, w jaki sposób sprawdzic działanie anteny, bo przestało mi grać radio, tylko glosne trzaski i od czasu do czasu przebijają sie jakieś dźwieki. Nie łapie zadnej stacji FM. Dodam, ze mam radio SONY, i ciezko mi wlozyc inne radio, bo te moje, ma SPECJALNĄ kostke, inna niz każde radio, (jak ktos miał, badz ma SONY to wie o co chodzi), wiec do konca nie wiem, czy padło radio, czy antena. Dlatego pytam, czy mozna jakos sprawdzić poprawne działanie anteny radiowej. Jest jakiś przyrząd do tego? z góry dzieki

#13 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 30 lipca 2010 - 11:56

spokoemil, zmierz na bolcu kabla antenowego czy ma przejście do masy, bo nie powinien mieć, po drugie to zewnętrzny styk powinien mieć przejście do masy - jeżeli ta próba pójdzie OK to jest jeszcze jedna wymagająca więcej zachodu.

Czyli tak - weź jakieś stare radio (najlepiej takie bez kostki w ogóle), albo takie żeby miało za kostką ISO wiszące kable => na cele testowe, jeszcze jeden głośnik. wszystko to podłączasz do prądu (np. pożyczając prąd od zapalniczki samochodowej) i możesz uruchomić radio. Gra - jest coś nie tak z radiem (Sony), nie gra - coś jest z anteną... Chociaż nie wiem za bardzo co to by mogło być - w końcu antena to kawałek drutu z kablem...

#14 Offline   elymz


  • Postów: 19
  • Na forum od: 13 gru 2021
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 listopada 2022 - 22:23

Elektrische Antenne wechseln | Mercedes-Benz 190er W201 | DIY Tutorial
https://youtu.be/jkYMOmb7T5s








Podobne tematy Zwiń