Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] 300CE Czujniki na głowicy - problem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   krzysiek300CE


  • Postów: 2
  • Na forum od: 04 lut 2019
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 maja 2019 - 12:47

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum. Mój problem dotyczy gwiazdy 300CE 12V, nabytej przeze mnie pod koniec grudnia 2018r. Pierwsze 3 miesiące jazdy nie sprawiały problemów, później pojawiły się kłopoty z wolnymi obrotami. Zgodnie z informacjami znalezionymi na forum przelutowałem srebrny przekaźnik oraz próbowałem regulacji zaworu powietrza dodatkowego (pomogło na kilka dni). Rok temu auto miało wymieniony palec, kopułkę i przewody WN, po zakupie wymieniłem świece i zrobiłem serwis olejowy + wszystkie filtry. Kiedyś miało gaz, poprzedni właściciel usunął resztki instalacji z auta. Pryskałem również plakiem, przy kaloszu może delikatnie słychać podbicie obrotów, chociaż jest to naprawdę znikome. Po odpaleniu auto utrzymuje 500rpm (w cieplejsze dni od razu po odpaleniu, w chłodniejsze obroty spadają po nagrzaniu). Zauważyłem też nieużywany czujnik(?) w głowicy. Wygląda na jakieś podciśnienie, nie mam pojęcia co to jest. Mam na myśli czujnik na wysokości 1 gara. Zdjęcia poniżej. Proszę o pomoc.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika










Podobne tematy Zwiń