Skocz do zawartości




- - - - -

Zagubiony jedyny kluczyk immo, nie uruchomię samochodu.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   grafplast


  • Postów: 3
  • Na forum od: 14 kwi 2020
  • Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 kwietnia 2020 - 16:20

Szanowni Państwo. Nie mogę teraz przeszukiwać Faq bo mnie czas goni. Wczoraj wieczorem zagubiłem jedyny jaki miałem, kluczyk (z pilotem do klamki). Co w tej materii zrobiłem:
1 - przeszukałem bardzo dokładnie obszar w którym się poruszałem, jestem niemal pewien, że jakiś mieszkaniec osiedla znalazł go. Gdyby nikt go nie wziął, ja znalazłbym bo były dobre warunki.
2 - Przeszukałem wszystkie prawdopodobne miejsca w domu;
3 - Ogłoszenie o fakcie rozmieściłem w miejscach odpowiednich na osiedlu. Zakomunikowałem odpowiednim sąsiadom.
4 - szukałem i wciąż szukam fachowca do otworzenia, dorobienia nowego kluczyka i uruchomienia mi auta.
5 - rozmawiałem z serwisami i holownikami i tymi od awaryjnego otwierania. Warszawa. Jutro dzwonię na ul. Orzechową po rozmowie z fachowcem. Auto zamykane jest z pilocika w kluczyku. nie mam więc potrzeby go tylko otwierac. Fachowcy z Mińska Mazowieckiego nie chcą się podejmować.
6 - Samochód jest w Warszawie.
7 - Nadzieję mam, że znajdzie się ktoś, kto mi pomoże. Mam male dziecko. Bez auta jak bez ręki.

Bardzo źle się czuję aż mi niedobrze. Samochód potrzeby w tym okresie każdemu. Nie mam już sił, bo odmawiają mi pomocy. Kto mi pomoże, to bardzo poważna sprawa, dlatego nie mam sił też szukać na forum. Proszę Was o pomoc. Paweł



#2 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 15 kwietnia 2020 - 10:24

Wyświetl postUżytkownik grafplast dnia 14 kwietnia 2020 - 16:20 napisał

kluczyk (z pilotem do klamki).
No to kluczyk jest z pilotem do klamki czy do auta (centralny zamek)?

Wyświetl postUżytkownik grafplast dnia 14 kwietnia 2020 - 16:20 napisał

Auto zamykane jest z pilocika w kluczyku. nie mam więc potrzeby go tylko otwierac.
To jak chcesz jeździć zamkniętym autem???
Ogarnij się trochę, bo na razie trudno zrozumieć co piszesz. To oryginalny kluczyk "scyzoryk" na podczerwień czy coś dorabianego?
Tak poza tym (może nie jest to zbyt grzeczne) to wcale mi cię nie żal. Teraz płaczesz? Po co mi drugi kluczyk jak ten jeden co mam jest dobry...
No to teraz wiesz. Niektórzy się tłumaczą, że taki oryginalny kluczyk jest drogi. No to teraz zabulisz więcej + kłopoty. Jak byś sobie dorobił zwykły, płaski kluczyk za kilkanaście (-dziesiąt) złotych na taką sytuację to miałbyś teraz auto otwarte i połowę kosztów za sobą.

Użytkownik Gerri edytował ten post 15 kwietnia 2020 - 10:25


#3 Offline   JanB


  • Postów: 981
  • Na forum od: 15 lut 2009
  • Miejscowość: Środa Wielkopolska
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Accord 2,2 d 180 KM

Napisano 15 kwietnia 2020 - 12:57

Oj Gerri - świeżaka ćwiczysz.... Pomóż jeśli możesz.

#4 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 16 kwietnia 2020 - 11:22

No i dalej nie wiem, co tam masz za kluczyk. W tych latach był "scyzoryk". Tu jest pewien problem, bo ten kluczyk współdziała z immobilizerem w aucie. Jak widzisz nawet fachowcy nie chcą pomóc...
Masz dwa wyjścia:
1. Auto i tak musisz otworzyć żeby dostać się do wszystkich elementów koniecznych do wymiany.
Potem szukasz na jakimś portalu aukcyjnym tzw. "zestawu startowego" - kluczyk, wkładki, stacyjka, sterownik immo i całość dajesz do założenia fachowcowi.
2. Zamawiasz kluczyk oryginalny w ASO. Jeżeli do tej pory zamki w aucie nie były wymieniane poza serwisem to będziesz miał szczęście i kluczyk spasuje. Jeżeli ktoś już zamki wymieniał i nie zostało to odnotowane w bazie danych producenta to kasa wydana na darmo.
3. Zdobędziesz kod klucza dla twojego auta który widnieje w centralnym komputerze producenta. Na podstawie takiego kodu większe (lepsze) warsztaty klucznikarskie dorobią ci grot klucza. Oczywiście warunek taki jak w punkcie 2. Dalej pozostaje sprawa unieszkodliwienia immobilizera - ale masz otwarte auto.

#5 Offline   grafplast


  • Postów: 3
  • Na forum od: 14 kwi 2020
  • Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 kwietnia 2020 - 14:14

Kluczyk scyzoryk. na podczerwien.
Auto jak otworzyc, wiem.
O reszcie tez juz wiem. Dziekuje za informacje z pkt 3.








Podobne tematy Zwiń