Skocz do zawartości




VIN prośba o rozkodowanie i weryfikację wyposażenia


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   czankete


  • Postów: 48
  • Na forum od: 22 kwi 2019
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2,6 M103 1991 Sportline
  • Trzeci Mercedes:W201 2,0 M102 1990
  • Inne auto:W201 2,0 M102 1986

Napisano 04 września 2022 - 20:37

Witam. Zainteresował mnie W124 o nr VIN WDB1240311B362157.

Jest ogłoszony na otomoto:

https://www.otomoto....l-ID6ESWYu.html

Niby VIN rozkodowany ale proszę o indywidualną weryfikację.
Zastanawia mnie brak kierownicy typowej dla wersji Sportline oraz gałki zmiany biegów?
Co sądzicie o tych rozbieżnościach? Może ktoś z Was widział ten egzemplarz?



#2 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 05 września 2022 - 10:07

Mnie bardziej zastanawiają białe kierunki ;)
Na temat gałki się nie wypowiem, ale kierownica nie sportline+białe kierunki jak dla mnie = się dzwon ;)

Oczywiście możemy optymistycznie przyjąć założenie, że ktoś nie lubi „marchew” i pakiet sportline tez mu się nie podobał ;)

Użytkownik Czarownica edytował ten post 05 września 2022 - 10:13


#3 Offline   czankete


  • Postów: 48
  • Na forum od: 22 kwi 2019
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2,6 M103 1991 Sportline
  • Trzeci Mercedes:W201 2,0 M102 1990
  • Inne auto:W201 2,0 M102 1986

Napisano 08 września 2022 - 13:40

Pytałem o nie - sprzedający upiera się i ciśnie kit, że białe kierunki oraz tylne lampy są oryginalne Mercedesa i ten samochód miał je jak opuszczał fabrykę :grinhihi: .

Odnośnie kierownicy i gałki to nie ma ich w VIN, więc dlatego moje wcześniejsze pytanie. Z innego źródła uzyskałem informację, że taka kierownica faktycznie mogła być w tym roczniku w wersji Sportline.

Pojazd ten jest wystawiony także na allegro

https://allegro.pl/o...tkm-12168416874

gdzie znajdujemy opis w aukcji cyt.::

"....Auto z pełną historią serrwisową Mercedes Benz. Silnik , skrzynia biegów pracują perfekcyjnie. Samochód 100% bezwypadkowy , szyby oraz powłoka lakiernicza w oryginale i co najważniejsze bez rdzy...."

Natomiast po dłuższej rozmowie i kilku konkretnych pytaniach okazuje się, że samochód był cały lakierowany. Powód tego zabiegu niewiadomy. kiedy też nie wiadomo. Rzekomo miało się to odbyć w salonie Mercedesa, jednak brak tej informacji w niby "pełnej historii serwisowej". Po pytaniach co mogło być tego powodem rozmówca odpowiada, że nie wie i w kółko powtarza, żeby zabrać ze sobą pieniądze i przyjechać, bo to tak piękny samochód, że na pewno bez niego się nie wróci.
Jazda próbna tylko na podwórku - samochód dnie ma ani przeglądu ani ubezpieczenia. Generalnie im więcej chcieliśmy się dowiedzieć na temat tego egzemplarza sprzedający stawał się coraz bardziej niecierpliwy, chamski i po zdawkowej odpowiedzi warczał "no i co jeszcze?". W mojej ocenie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że sprzedający kłamie i szuka jelenia. Rozmowa z nim to strata czasu.

#4 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 08 września 2022 - 13:56

Czarownica zawsze prawde Ci powie :hahaha:
Był dzwon i rdzy do choroby, żeby nie było widać różnicy poszła szpachla na rdzę i lakier na całość.

Ten rocznik i wyszedł z fabryki z białymi kierunkami :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Baran szuka jelenia. Baran nie wie co sprzedaje jeleń nie wie co kupi :lol: jeszcze za jaka kase…

Żeby to było gdzieś bliżej sama chętnie bym podjechała obejrzeć ten rarytas :hahaha:

Użytkownik Czarownica edytował ten post 08 września 2022 - 13:58


#5 Offline   andrzejrz


  • Postów: 526
  • Na forum od: 30 gru 2017
  • Miejscowość: Rzewnie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:208D kaczka
  • Trzeci Mercedes:W124 2,5d 1986 rok
  • Inne auto:Mercedes 123 2szt i Garbus

Napisano 11 września 2022 - 14:35

W tym roczniku nie było białych kierunków,a pisze Tobie to użytkownik balerona od 17 lat.Ciężko już o oryginał.Na zlotach też ich jak na lekarstwo.Osobiście na zlotach w ładną pogodę jestem co dwa tygodnie,ale starszym modelem,czyli beczką.Wszystkie Mercedesy mam w dieslu,praktycznie bezawaryjne.Ponad 20 lat temu chciałem zarznąć silnik od beczki,oczywiście na czas wymieniając olej...Cały czas opór i towary na pace ponad 2tony,silnik taki miałem w kaczce...no i się nie udało

#6 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 11 września 2022 - 15:31

Och tutaj już nawet nie chodzi o oryginał, bo raczej nie uwierzyłabym w to, że 30 letnie auto w życiu nie widziało blacharza-lakiernika. Tylko o podejście do kupującego i ściemy. Ja osobiście prędzej bym kupiła w124 w którym ktoś uczciwie napisałby zrobione to to to to, do zrobienia to to to. A nie wciskanie ciemnoty, o stanie ideał palić jechać, a w samochodzie z zewnątrz ładnie, a patrząc głębiej dramat.

#7 Offline   andrzejrz


  • Postów: 526
  • Na forum od: 30 gru 2017
  • Miejscowość: Rzewnie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:208D kaczka
  • Trzeci Mercedes:W124 2,5d 1986 rok
  • Inne auto:Mercedes 123 2szt i Garbus

Napisano 11 września 2022 - 16:25

Typowy handlarz...widziałem na jednym zlocie W124 z 1991roku z przebiegiem 42tys.Facet twierdził,że tyle ma i na moje oko wszystko możliwe,że taki mały przebieg miał.Lampy z przodu miał innego producenta.Ciężkie to samochody do wyceny.Za 30tys to trzeba mieć wiedzę,żeby go kupić,bo może się okazać nie wart połowy tej ceny



#8 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 11 września 2022 - 19:49

No lampy to akurat jest trudny temat w nich. Widzę po swoim jedna się rozszczelniła i odbłyśnik cały zszedł (hella) wiec regeneracja i natrysk aluminium, choć myśle o wymianie na boscha, ale najpierw UPG :hahaha:
Z reszta to jest 30 letnie auto, czy około 30 letnie auto. Jeśli nie jest po kompletnej renowacji to sory, ale stan fabryka zacznie się sypać jak domek z kart. Widzę w swoim. Stan fabryka do UPG zasadniczo 4 lata jeździłam bez większych wkładów (olej filtry świece raz teraz drugi i wiązkę robiłam). Teraz jak się zaczął sypać to słownie wszystko na raz. Jedno zrobie 3 inne rzeczy pójdą. Więc cieszę się tylko, że kupiłam go dawno temu i za nie duże pieniądze (coś ciut ponad 10tys). Jakoś łatwiej mi będzie przełknąć 15 - 20 czy więcej za robienie go, a zdecydowanie podwozie się prosi o uwagę i karoserie tez bąblica łapie. Wszystkie gumowe elementy przypominają plastik, o tym jak degradują przewody elektryczne nie mówię nawet. Posniedziale kostki, poprzecierane izolacje i cuda na kiju (ostatnio u mnie grzałka lambdy na przykład po prostu kabel wyszedł z kostki). Na przewód masowy do silnika jak patrzę to mi słabo.
Inna kwestia ja swoim baleronem od zakupu nie zrobiłam 10 tys km. Gdybym jeździła nim tak jak miałam w planach, czyli na codzień do pracy, zapewne rok by nie minął do UPG.

#9 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 11 września 2022 - 20:10

Wyświetl postUżytkownik czankete dnia 08 września 2022 - 13:40 napisał

Odnośnie kierownicy i gałki to nie ma ich w VIN, więc dlatego moje wcześniejsze pytanie. Z innego źródła uzyskałem informację, że taka kierownica faktycznie mogła być w tym roczniku w wersji Sportline.

Sory umknęło mi to wcześniej. Oczywiście, że jest to w vin, jeśli jest wybrane coś innego niż standard. W tym wypadku to to:
281 STEERING WHEEL WITH SPORTS DESIGN (390 MM) AND GEARSHIFT LEVER IN LEATHER TRIM

Kierownica sportowa 390 mm i lewarek zmiany biegów obszyty skóra.
Nie wiem jak pierwsze trzeba by jechać zmierzyć :hahaha:
Ale skóry to ja na lewarku nie widzę :lol:


#10 Offline   Kristoff


  • Postów: 615
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 12 września 2022 - 19:39

Handlarz sprzedał bo gałka w skórze i w dobrym stanie to chodliwy temat, wstawił to co miał.








Podobne tematy Zwiń