Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes sprinter 906 uruchomienie klimatyzacji


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 19 sierpnia 2023 - 14:03

Witam!
Borykam sie już z tym problemem kilka lat,a znalazłem chwilę czasu na zabawę to chciałbym rozwiązać problem !

Od poczatku
Pacjent sprinter 2014r 313cdi pierwotnie anglik bez klimy.
Zakupilem cały kit do przekładki ,łącznie z kompletną klimatyzacją i wszystko podłączone po instrukcji i schematach SD. Niestety komputer nie widzi problemu/błędu ,a klima nie załącza sie sama,muszę zasterować ją ręcznie robiąc zwore na wtyczce przy panelu KLA.
Dodam ze kompresor jest po regeneracji, układ napełniony i sprawny ,a cały układ jest od wersji wzmocnionej i kompresor ma trzy piny (zwykły układ ma dwa na kompresorze)
Przez jakieś dwa lata zamieniłem kable w kostce i kompresor był załączony cały czas ,jednak pobierał prąd i padał aku, Więc wyciagalem bezpiecznik ,ale juz mi sie nie chce i szukam rozwiązania .
Na zdjęciach parametrow z sd układ bez zworki i po zworce.
Na moje rozumowanie kla powinno sterować sprężarką wł/wył ,ale tego nie robi (zakupiłem drugi panel i nic to nie dało ) w SD i innym interfejsie diagnostycznym KLA jest widoczne i można je zdiagnozować. W komputer auta została klima dopisana.

P.s. w sumie pisząc temat wpadł mi pomysł ,czy wpisano klimę zwykłą ,czy wzmocnioną do kompa auta ? Kontakt z człowiekiem co to robił jest juz nie możliwy SD mam swoje. Może ktoś mądrzejszy coś podpowie 😇





#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 sierpnia 2023 - 14:14

Pokaż te zdjęcia ;)

Pierwsze pytanie, bo w busach nie siedzę - to sprężarka ze sprzęgłem elektromagnetycznym, czy ze zmienną wydajnością sprężarki?

#3 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 20 sierpnia 2023 - 00:54

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Nie mam sprzęgła na kopresorze ,ale po zwarciu przewodów słychać takie specyficzne stuknięcie








Podobne tematy Zwiń