Skocz do zawartości




- - - - -

CB Radio


161 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 marca 2007 - 19:13

Mam pytanko do fachmanow a wiem ze nie brakuje tutaj :hahaha: z radiami :zeby:
Mianowicie co powiecie na taki zestawik? bo ostatnio zaczalem sie powaznie zastanawiac nad zakupem :hahaha:

http://www.allegro.pl/item172355792_rad ... ratis.html

ewentualnie cos takiego bo z tego co wiem to Midland Alan jest dobra firma

http://www.allegro.pl/item171354147_cb_ ... sklep.html



#2 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 13 marca 2007 - 20:48

z tego co mi mowil znajomy bardzo duzo zalezy od anteny. mi proponowal kupic przedwszystkim dluga antene z mocną cewką. problem jest w tym ze taie nateny maja ponad 10 km zasiegu i jadac przez miasto jest tragedia :ok:

#3 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 marca 2007 - 20:55

bially33, wiem ze antena to pol sukcesu,ale nie zamierzam miec 1,5m bata zeby mi dyndal ,poza tym musze miec mobilke zeby miec mozliwosc ja chowac bo nie chce montowac anteny na stalke a wiadomo jak to w miescie zaraz bedzie amba fatima było i nima :D

poza tym to juz nie te czasy kiedy na radiu siedzieli ludzie,pamietne czasy 98,99,2000r. ,wyparl je internet i komorki ,moj dobry ziomus ,mozna powiedziec psychol w tych sprawach mial niezle skopanego Alana 87 ,jak w polsce dostepna moc 4W to on ladowal w antene 45W ,wstegi bajerki ja sie tak na tym nie znam ,ale pamietam ze normalnie nawiazywal kontakt z Francja i gdzies tam jeszcze ,ale wtedy to wszystko bylo na wariata :D a PARowcy sie tylko czili :ok:

#4 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 13 marca 2007 - 21:14

dzisiaj w nocy pozbylem sie alana 48+ z kukuly :D musze zakupic cos nowego i zabudowac w deske (tak jak odtwarzacz CD) bo dzieki temu jelopy go nie zabrali mimo ze panel siedzial :ok: patent sie sprawdzil.

poki co wybor padl na CB-RADIO ALAN 48 CLASSIC

#5 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 marca 2007 - 21:37

szafa, wspolczucia takim to tylko palce polamac :bumbum:
moj ziomek kupil ostatnio cos takiego
http://www.allegro.pl/item171965304_cb_ ... diara.html
fajny sprzecik tylko troche drogi jak dla mnie .

#6 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 13 marca 2007 - 21:46

http://www.cb-radio....wforum.php?f=46

#7 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 marca 2007 - 21:51

szafa, ten link cos mi nie bangla :-|

#8 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 13 marca 2007 - 21:58

chwilowe problemy byly... juz jest ok, a moze nie...

trzeba poczakac :ok:

#9 Offline   pawel63


  • Postów: 721
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Ostrowiec Św
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 marca 2007 - 00:35

Przed wyborem modelu radia wypadałoby zastanowić się do czega radio ma nam służyć. Jeśli szukasz radia, które ma służyć jako "antyradar", wystarczy nam model podstawowy, bez żadnych fajerwerków. Aczkolwiek, żeby był przyzwoitej firmy. Inaczej korzystanie z niego będzie uciążliwe, chyba, że ktoś lubi "szumofony".

Dlatego też, nie wdając się w szczególy: RADIO CB TTI TCB-770 sobie daruj, wynalazek. Tym bardziej, że nie podano żadnych parametrów samego radia. :ok:
FUNKCJE IDENTYCZNE JAK W ALANIE 78
...więc lepiej rozejrzyj się za Alanem

CB ALAN 100 PLUS: masakra, to radio ma PLASTIKOWˇ obudowę :D . Choć nie powiem, samo radio sprawuje się zadowalająco.

CB RADIO ALAN 48 EXCEL MULTI: stanowczo za drogi :D .

Cytat

nie zamierzam miec 1,5m bata
A wypadałoby mieć. Antena o dł. 65 cm. podoła jako tako na trasie. W mieście lepiej wyłączyć radio, oszczędzi nam nerwów. "Praw fizyki Pan nie zmienisz", antena minimum 1,5 m, inaczej kicha. Midland lub President, nawet Lemm.

Jeśli chodzi o samo radio: poszukaj coś z oferty Unidena lub Presidenta. Albo z używek: Alana 28 lub Alana 18. Za 3 stówki można kupić pięknego 28. Radio do auta z mega wypasem. Unikaj beznadziejnej Cobry (pod każdą postacią) czy też nowych Inteków (radio pełne niespodzianek). A na pewno szukaj modelu z filtrami NB/ANL lub chociaż z ANL. Filtr ten obcina wszelkie zakłócenia pochodzące od instalacji elektrycznej pojazdu. Nie będziesz musiał słuchać ewentualnych zakłoceń od alternatora czy silnika dmuchawy. Pasowałoby jeszcze co by radio miało RF Gain - to płynna regulacja czułości odbiornika, super sprawa w przypadku dokuczliwych zakłoceń.

Cytat

dluga antene z mocną cewką
Długa owszem, ale mocna cewka? :shock: Cewka to element dopasowania anteny (z uwagi na skrócony promiennik), nie rozgranicza się cewek na "mocne" i "słabe".

Cytat

taie nateny maja ponad 10 km zasiegu
Zasięg w dużej mierze zależy od ukształtowania terenu, sposobu i miejsca mocowania anteny (na stałe, magnes), zestrojenia układu itd. W warunkach rzeczywistych, 10 km to super wynik, więc i podczas jazdy po mieście taka antena poradzi sobie wyśmienicie.

Cytat

nie chce montowac anteny na stalke
Więc założ "magnes", ale długi.

Cytat

pamietne czasy 98,99,2000r
Pamiętne czasy to rok 90 - 92, gdy nie szło znaleźć wolnego kanału na podstawowej 40.

Cytat

nawiazywal kontakt z Francja i gdzies tam jeszcze
Posiadam kilkaset kart QSL potwierdzających łączności. Francja to był pikuś. Kart z Francji mam około 100. Poza tym tak z pamięci (już nadwątlonej): Włochy, UK, Szkocja, Szwecja, Malta, Kreta, Belgia, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Baleary, Niemcy, Grecja, Ukraina i wiele innych.

Cytat

jak w polsce dostepna moc 4W to on ladowal w antene 45W
Przyznam się, że sam w AM puszczałem ok 100 W, w SSB (wstęgi) moc dochodziła do 170 W :oops: , gdzie legalna to 4/12.
I dalej ta zabawa odbywa się "na wariata", gdyż emisja SSB jest nielegalna na częstotliwości 27,555 (jest to monitor grupy Alfa Tango, na którym woła się cały świat).

#10 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 marca 2007 - 00:45

ZaBsI, ja posiadam Unidena 510. Ma on filtr ANL. Z radyjka jestem zadowolony jako amoator. Bardzo wyraźnie i czysto słychac z niego rozmowy. Do tego mam antenke LEMMA na magnesik. Zasięg to około 7-8 km w zależności gdzie jestem. Ogolnie bardzo fajne radyjko(wierna kopia presidenta) tylko musisz szukać go na rynku wtórnym bo z tego co sie orientuje to produkcja jego zostala zatrzymana-jakies podobno niezgodności norm :roll:








Podobne tematy Zwiń